Меню English Ukrainian російська Головна

Безкоштовна технічна бібліотека для любителів та професіоналів Безкоштовна технічна бібліотека


Техніка, розробка, транспорт. Цікаві факти

Довідник / Велика енциклопедія. Питання для вікторини та самоосвіти / Техніка, технологія, транспорт

Велика добірка питань та відповідей на тему Техніка, технологія, транспорт.

Випадкова цікава стаття Великої енциклопедії

 Техніка, розробка, транспорт. Прості відповіді на складні питання:

 


 

 дивіться інші статті розділу Велика енциклопедія. Питання для вікторини та самоосвіти:

 


 

Останні новини науки та техніки, новинки електроніки:

Підвищення ефективності квантових точкових сонячних елементів PbS 14.06.2024

Найновіше дослідження в області сонячних технологій є значним проривом в області підвищення ефективності квантових точкових сонячних елементів PbS. Цей метод, заснований на використанні імпульсного світла, пропонує перспективи для спрощення виробництва і розширення застосування цих елементів. Дослідницька група з Інституту науки та технологій Тегу Кенбук розробила інноваційний метод, який використовує імпульсне світло для покращення електропровідності сонячних елементів PbS. Цей метод дозволяє значно скоротити час обробки, необхідне досягнення аналогічних результатів. Квантові точкові сонячні елементи PbS мають значний потенціал у галузі сонячних технологій завдяки своїм фотоелектричним властивостям. Однак утворення дефектів на поверхні може знижувати їх продуктивність. Новий метод допомагає придушити утворення дефектів та покращити електропровідність. Використовуючи сильне світло для завершення проц. ...>>

Магнітний акумулятор Power Bank 5000 мАг 14.06.2024

Huawei вводить на ринок зручний та багатофункціональний зарядний пристрій – Huawei SuperCharge All-in-One Magnetic Power Bank. Цей магнітний акумулятор забезпечує швидку та зручну зарядку вашого телефону Huawei в будь-якому місці та в будь-який час. З товщиною всього 11,26 мм і вагою 141 грам, цей портативний павербанк легко поміщається в кишеню або сумку, що робить його ідеальним для подорожей та повсякденного використання. Незважаючи на свої компактні розміри, цей акумулятор забезпечує достатню кількість енергії для заряджання телефону в дорозі. Новинка підтримує провідну зарядку потужністю 25 Вт та бездротову зарядку до 15 Вт (і до 30 Вт при підключенні до адаптера), забезпечуючи швидку зарядку як самого павербанку, так і інших пристроїв. Акумулятор сумісний з різними протоколами швидкого заряджання, такими як SCP, UFCS і PD, що робить його ідеальним для широкого спектру пристроїв. Також повербанк сумісний з телефонами Huawei, що підтримують бездротову зарядку. ...>>

Зміна мозку батька після народження дитини 13.06.2024

Нещодавнє дослідження, проведене вченими з Хефейського інституту фізичних наук Китайської академії наук, виявило цікаві зміни у мозку чоловіків після становлення батьками. Ці зміни були пов'язані із залученням догляду за дитиною, проблемами зі сном та симптомами психічного здоров'я. Вчені виявили, що у чоловіків, які стали батьками, спостерігалася втрата об'єму мозку після народження дитини. Ця втрата обсягу була пов'язана з більшою залученістю до виховання дітей, проблемами зі сном та симптомами психічного здоров'я. Дослідники виявили значні зміни у мозку чоловіків між пренатальним та післяпологовим періодом. Зокрема, спостерігалася втрата обсягу сірої речовини, особливо в частинах мозку, відповідальних за вищі функції, такі як мова, пам'ять, вирішення проблем та прийняття рішень. Чоловіки, які приділяли більше уваги своїм дітям та проводили більше часу з ними, втрачали більше обсягу сірої речовини у мозку. Це також відбивалося на їх психічному ...>>

Випадкова новина з Архіву

Електрична батарея з водоростей 14.05.2022

Дослідники з Кембриджського університету (Великобританія) створили надійний та відновлюваний біологічний фотоелектричний елемент на основі ціанобактерій. З його допомогою вони змогли безперервно заряджати мікропроцесор протягом року. Для цього знадобилися лише світло та вода.

Система - розміром приблизно з батарею типу АА - виготовлена ​​із звичайних, недорогих та значною мірою придатних для повторного використання матеріалів. Вона включає водорості Synechocystis, які природним чином збирають сонячну енергію за допомогою фотосинтезу. Слабкий електричний струм, що виробляється у процесі, потім взаємодіє з алюмінієвим електродом і використовується для живлення мікропроцесора.

Новий фотоелектричний пристрій не розряджається так само, як, наприклад, літій-іонна батарея, тому що він постійно використовує світло як джерело енергії. І, незважаючи на те, що для фотосинтезу потрібне світло, пристрій може продовжувати виробляти енергію навіть у темний час доби. Ще одна перевага: її можна легко відтворити сотні тисяч разів для живлення великої кількості невеликих пристроїв.

В експерименті вчені застосували елемент для живлення Arm Cortex M0+ - мікропроцесора, який широко використовується в пристроях Інтернету речей. Інтернет речей - це широка мережа електронних пристроїв, кожне з яких споживає невелику кількість енергії. Ці пристрої збирають та обмінюються даними в режимі реального часу через Інтернет. Використовуючи недорогі комп'ютерні чіпи та бездротові мережі, багато мільярдів портативних гаджетів є частиною цієї мережі - від розумного годинника до датчиків температури на електростанціях.

Живити трильйони пристроїв Інтернету речей за допомогою літій-іонних акумуляторів було б недоцільно: для цього потрібно втричі більше літію, ніж щорічно виробляється у світі. А традиційні фотоелектричні елементи виготовляються з небезпечних матеріалів, які надають несприятливий вплив на довкілля.

Інші цікаві новини:

▪ Клавіатура керується очима.

▪ Чоловіки хворіють на грип важче за жінок

▪ Прозорі людські клітини

▪ Низькотемпературний рекорд для квантових пристроїв

▪ Приймач різних протоколів зв'язку

Стрічка новин науки та техніки, новинок електроніки

 

Цікаві матеріали Безкоштовної технічної бібліотеки:

▪ Розділ сайту Любителям подорожувати - поради туристу. Добірка статей

▪ стаття Сукупна дія несприятливих факторів на організм людини Основи безпечної життєдіяльності

▪ стаття Яка людська кістка надихнула Ейфеля на створення проекту Ейфелевої вежі? Детальна відповідь

▪ стаття Водяна капуста. Легенди, вирощування, способи застосування

▪ стаття Сонячний годинник. Енциклопедія радіоелектроніки та електротехніки

▪ стаття Зарядна приставка для мультиметра Енциклопедія радіоелектроніки та електротехніки


All languages ​​of this page

Головна сторінка | Бібліотека | Статті | Карта сайту | Відгуки про сайт

www.diagram.com.ua

www.diagram.com.ua
2000-2024