Меню English Ukrainian російська Головна

Безкоштовна технічна бібліотека для любителів та професіоналів Безкоштовна технічна бібліотека


Найважливіші наукові відкриття

Довідник / Найважливіші наукові відкриття

Розділ "Найважливіші наукові відкриття" містить інформацію про ключові наукові відкриття, які мали значний вплив на різні галузі знання. Подано описи та пояснення найважливіших відкриттів у різних наукових дисциплінах. Захоплюючі статті розповідають про новаторські ідеї, які сформували наше розуміння світу, змінили уявлення про природу, технологію, здоров'я. Ви дізнаєтеся про великі наукові досягнення та їх вплив на сучасність. Статті розділу допоможуть вам поринути у захоплюючий світ науки та розширити свої знання про дивовижні досягнення людства.

Найважливіші наукові відкриття

 


 

Астрономія

 


 

Біологія

 


 

Математика

 


 

Громадські науки

 


 

Фізика

 


 

Хімія

 


 

Дивіться також статті розділу Історія техніки, технології, предметів довкола нас:

Історія техніки, технології, предметів довкола нас

 


 

Останні новини науки та техніки, новинки електроніки:

Антивітаміни замість антибіотиків 13.04.2024

Проблема бактеріальної резистентності до антибіотиків стає дедалі серйознішою, створюючи загрозу ефективного лікування інфекцій. У світлі цього дослідники шукають нові шляхи боротьби із супербактеріями. Одним із перспективних напрямків є використання антивітамінів, здатних надавати антибактеріальну дію. Антивітаміни, хоч і відомі як речовини, протилежні до вітамінів, виявилися перспективним інструментом у боротьбі з бактеріальною резистентністю до антибіотиків. Дослідження, проведене вченими з Геттінгенського університету в Німеччині, підтвердило їхній потенціал у створенні нових препаратів для боротьби з небезпечними інфекціями. У зв'язку з поширенням супербактерій, стійких до антибіотиків, виникає необхідність пошуку альтернативних методів лікування. Антивітаміни є молекулами, аналогічними вітамінам, але здатні пригнічувати активність бактерій без шкоди для організму людини. На даний момент науці відомі всього три антивітаміни: троянді ...>>

Морозостійкий електроліт для літій-іонних батарей 13.04.2024

Розвиток технологій зберігання енергії відіграє ключову роль у створенні більш безпечних, ефективних та довговічних джерел живлення. У цьому контексті дослідження в галузі твердотільних літій-іонних батарей набувають особливої ​​важливості. Нещодавні відкриття японських учених із Токійського університету науки в галузі морозостійкого електроліту відкривають нові перспективи для розвитку цієї технології. Японські дослідники з Токійського університету науки анонсували відкриття стабільного та високопровідного літій-іонного провідника, який може стати важливим компонентом твердотільних літій-іонних батарей. Твердотілі літій-іонні акумулятори з твердим електролітом стають все більш перспективними у сфері енергозбереження завдяки своїй безпеці та надійності. Однак донедавна їх широке використання ускладнювали низька провідність і проблеми з контактом електрода з твердим електролітом. Японські дослідники розробили стабільний та високопровідний літій-іо ...>>

Кросівки, що змінюють свій розмір 12.04.2024

У світі моди та технологій з'являються дивовижні новинки, які не лише задовольняють естетичні потреби, а й вирішують практичні проблеми. Однією з таких інновацій є концепт кросівок 4Steps, створений дизайнером Мішелем Ді Карло. Ці кросівки обіцяють вирішити проблему постійного зростання дитячих ніг та забезпечити комфорт та зручність протягом усього періоду активного зростання. Дизайнер Мішель Ді Карло представив унікальний концепт кросівок 4Steps, які можуть змінювати свій розмір, розтягуючись разом з ногами підлітків, що ростуть. Цей інноваційний проект покликаний вирішити проблему постійної необхідності купівлі нового взуття через зростання дітей. Кросівки складаються всього з трьох деталей: основи, підошви та форми шкарпетки із щільної тканини. Для збільшення розміру взуття достатньо розібрати його, витягнути по стопі і знову зібрати деталі, потім зав'язати шнурки. Унікальна конструкція утримується еластичними шнурками, що забезпечує надійну фіксацію та комфорт при носінні. ...>>

Випадкова новина з Архіву

Таблетки замість спорту 08.10.2022

Експерти кажуть, що існують захворювання, при яких будь-яке серйозне фізичне навантаження просто протипоказане.

Фізична активність є важливою частиною життя кожної людини, тому що сприяє зміцненню здоров'я та знімає стрес. Але не всі мають можливість займатися спортом, наприклад, це проблематично літнім людям або тим, у кого є медичні протипоказання. Вчені вигадали спосіб, який дозволить їм вирішити таку проблему.

Фахівці створили пігулку, здатну замінити заняття спортом. В одному дослідженні, проведеному в 2017 році, вони довели за допомогою експерименту на мишах, що покращити фізичну форму можна завдяки препарату GW501516 та GW1516. Його незаконно продають на чорному ринку, щоби підвищити працездатність. Після прийому препарату протягом 8 тижнів миші могли бігати на біговій доріжці на 70% довше, ніж контрольна група – більш ніж на 100 хвилин.

Пізніше у Токійському медично-стоматологічному університеті провели схоже дослідження. Вчені розробили новий препарат, який імітує зміни у м'язах та кістках, що відбуваються в результаті фізичних вправ. Мишам давали локамідазол - похідні аміноіндазолу ліки. Експерти помітили, що препарат стимулює ріст м'язових клітин та молодих клітин кісткової тканини.

До цих пір більша частина роботи була проведена в рамках досліджень на тваринах, і поки що дуже мало вчених тестують цей вид препаратів на людях.

Експерти наголошують, що прийом одного препарату може допомогти у спорті, а інший – зміцнити кістки. Але вчених чекає попереду багато роботи, адже потрібно провести ще низку досліджень та тестів.

Інші цікаві новини:

▪ Сирені краще шипіти, ніж завивати

▪ Кухонну губку потрібно міняти щотижня

▪ Стандарт стиснення VESA VDC-M

▪ Інтелект та клімат

▪ Вихлопні гази в літаку

Стрічка новин науки та техніки, новинок електроніки

 

Цікаві матеріали Безкоштовної технічної бібліотеки:

▪ Розділ сайту Веселі завдання. Добірка статей

▪ стаття Не хлібом єдиним жива людина. Крилатий вислів

▪ стаття Чому в московському метро в одних випадках станції оголошуються чоловічим голосом, а в іншому – жіночим? Детальна відповідь

▪ стаття Предмет охорони праці. Основні поняття охорони праці

▪ стаття Автосторож із тритональною сиреною. Енциклопедія радіоелектроніки та електротехніки

▪ стаття Компас із голки та склянки води. Фізичний експеримент


All languages ​​of this page

Головна сторінка | Бібліотека | Статті | Карта сайту | Відгуки про сайт

www.diagram.com.ua

www.diagram.com.ua
2000-2024