Меню English Ukrainian російська Головна

Безкоштовна технічна бібліотека для любителів та професіоналів Безкоштовна технічна бібліотека


Історія техніки, технології, предметів довкола нас

Історія техніки, технології, предметів довкола нас

Історія винаходу та виробництва:

 


 

Дивіться також статті розділу Найважливіші наукові відкриття:

Найважливіші наукові відкриття

 


 

Останні новини науки та техніки, новинки електроніки:

Час на природі сприймається інакше 06.04.2024

У сучасному світі, насиченому технологіями та швидким темпом життя, сприйняття часу відіграє ключову роль у нашому щоденному досвіді. Однак нові дослідження вчених виявили, що наше сприйняття часу може суттєво змінюватися в залежності від навколишнього середовища. Особливо помітно цей вплив має природа. Дослідження під керівництвом психолога Рікардо Коррейя з Університету Турку у Фінляндії виявило цікавий зв'язок між нашим сприйняттям часу та перебуванням у природному середовищі. Вчені з'ясували, що час здається нам текти повільніше, коли ми знаходимося на свіжому повітрі далеко від міської суєти. Прогулянки сільською місцевістю або час, проведений у зелених парках, створюють відчуття, що час збільшується. Цей ефект природи поширюється як на поточні моменти, а й у наше сприйняття минулого і майбутнього. Завдяки контакту з природою ми стаємо менш схильними до миттєвого задоволення, віддаючи перевагу довгостроковим цілям. Чому ж природа ...>>

Гоночна версія електромобіля Hyundai Ioniq 5 06.04.2024

Розвиток технологій електромобілів ставить перед автомобільною індустрією нові виклики та перспективи. У свою чергу світ гоночного спорту також зазнає змін, вступаючи в нову еру з виходом на трасу електричних гоночних автомобілів. Одним із яскравих прикладів такого розвитку є гоночна версія електромобіля Hyundai Ioniq 5, представлена ​​компанією Hyundai Motor Company. Hyundai Motor Company представила гоночну версію свого електромобіля Ioniq 5, який став частиною офіційних тренувальних заїздів для команд, які готуються до грандіозного заходу – Hyundai N Festival з моторспорту. Цей новий гоночний автомобіль, названий Ioniq 5 N eN1 Cup, обіцяє внести суттєві зміни у світ гоночних змагань. Гоночний автомобіль Ioniq 5 N eN1 Cup використовує ту ж передову технологію електроживлення, що й серійна версія Ioniq 5 N, але з покращеними характеристиками та спеціальними доробками для трасових перегонів. Він оснащений потужним електричним двигуном та ефе ...>>

ДНК із клітин шкіри для створення яйцеклітин 05.04.2024

Безпліддя є серйозною проблемою, яка стикається з багатьма парами по всьому світу. Однією з найпоширеніших причин безпліддя є пошкодження або деградація яйцеклітин. У такому контексті дослідники по всьому світу працюють над методами, які могли б допомогти парам, які зіткнулися з цією проблемою. Одним із останніх досягнень у цій галузі є використання ДНК із клітин шкіри для створення яйцеклітин. Дослідники з університету Орегонського заявили про створення революційного методу, який може допомогти парі з проблемами безпліддя. Вони розробили процедуру, що дозволяє використовувати ДНК із клітин шкіри для формування функціональних яйцеклітин. Представники команди OHSU провели ряд експериментів на мишах, де їм вдалося замінити ядра яйцеклітин клітинами шкіри і в результаті отримати гаплоїдні клітини, що важко відрізняються від природних яйцеклітин. Даний метод передбачає заміну ядер яйцеклітин донорськими клітинами шкіри, що відкриває нові перспективи в галузі репродуктів. ...>>

Випадкова новина з Архіву

Новий матеріал десятиліттями накопичує та зберігає сонячну енергію 05.11.2019

Вчені з Технічного університету Чалмерса в Гетеборзі знайшли спосіб, як використовувати сонячну енергію, а також зберігати її на десятиліття, щоб зрештою використати для обігріву. Система значно перевершить традиційні батареї для опалення. Суть полягає в тому, що покриття, що зберігає енергію, можна буде наносити на вікна і текстиль.

Система заснована на рідкій молекулі, що складається з вуглецю, водню та азоту. При попаданні сонячного світла молекула поглинає сонячну енергію та утримує її доти, доки каталізатор не почне виділяти її у вигляді тепла.

На розробку спеціального сховища для сонячної енергії пішло майже 10 років та 2,5 млн. доларів. За словами професора кафедри хімії та хімічного машинобудування Мот-Поулсена, пристрій може зберігати енергію на 5-10 років довше, ніж звичайні літій-іонні акумулятори.

Прозоре покриття, яке захоплює сонячну енергію, можна наносити на вікна будинків, автомобілі і навіть одяг. Таким чином, скорочується кількість споживаної електроенергії, а також викиди вуглецю.

Поки що невідомо, чи можна використовувати систему безпосереднього виробництва електрики. Дослідники вважають, що такий потенціал існує, але поки що зосереджені на питанні опалення.

Нова одиниця зберігання може з'явитись через 5-6 років, а покриття вже через 3 роки.

Інші цікаві новини:

▪ Повністю захищений промисловий бізнес-планшет Fujitsu Stylistic V535

▪ Ембріони в камені

▪ 10-ядерний смартфон Elephone P9000

▪ Мікрофони для караоке TeslaMic

▪ Технологія HP Metal Jet для 3D-друку металевих деталей

Стрічка новин науки та техніки, новинок електроніки

 

Цікаві матеріали Безкоштовної технічної бібліотеки:

▪ Розділ сайту Електротехнічні матеріали. Добірка статей

▪ стаття Зміщення відображення в Adobe After Effects. Мистецтво відео

▪ стаття Хто є володарем світового рекорду тривалості перебування при владі? Детальна відповідь

▪ стаття Агроном. Посадова інструкція

▪ стаття Формувач заданого числа імпульсів. Енциклопедія радіоелектроніки та електротехніки

▪ стаття Чудовий журнал. Секрет фокусу


All languages ​​of this page

Головна сторінка | Бібліотека | Статті | Карта сайту | Відгуки про сайт

www.diagram.com.ua

www.diagram.com.ua
2000-2024