Меню English Ukrainian російська Головна

Безкоштовна технічна бібліотека для любителів та професіоналів Безкоштовна технічна бібліотека


Домашня майстерня

Довідник / Домашня майстерня

Домашня майстерня

 


 

Також дивіться розділ Технології радіоаматора:

Радіоаматорські технології

 


 

Останні новини науки та техніки, новинки електроніки:

Антивітаміни замість антибіотиків 13.04.2024

Проблема бактеріальної резистентності до антибіотиків стає дедалі серйознішою, створюючи загрозу ефективного лікування інфекцій. У світлі цього дослідники шукають нові шляхи боротьби із супербактеріями. Одним із перспективних напрямків є використання антивітамінів, здатних надавати антибактеріальну дію. Антивітаміни, хоч і відомі як речовини, протилежні до вітамінів, виявилися перспективним інструментом у боротьбі з бактеріальною резистентністю до антибіотиків. Дослідження, проведене вченими з Геттінгенського університету в Німеччині, підтвердило їхній потенціал у створенні нових препаратів для боротьби з небезпечними інфекціями. У зв'язку з поширенням супербактерій, стійких до антибіотиків, виникає необхідність пошуку альтернативних методів лікування. Антивітаміни є молекулами, аналогічними вітамінам, але здатні пригнічувати активність бактерій без шкоди для організму людини. На даний момент науці відомі всього три антивітаміни: троянді ...>>

Морозостійкий електроліт для літій-іонних батарей 13.04.2024

Розвиток технологій зберігання енергії відіграє ключову роль у створенні більш безпечних, ефективних та довговічних джерел живлення. У цьому контексті дослідження в галузі твердотільних літій-іонних батарей набувають особливої ​​важливості. Нещодавні відкриття японських учених із Токійського університету науки в галузі морозостійкого електроліту відкривають нові перспективи для розвитку цієї технології. Японські дослідники з Токійського університету науки анонсували відкриття стабільного та високопровідного літій-іонного провідника, який може стати важливим компонентом твердотільних літій-іонних батарей. Твердотілі літій-іонні акумулятори з твердим електролітом стають все більш перспективними у сфері енергозбереження завдяки своїй безпеці та надійності. Однак донедавна їх широке використання ускладнювали низька провідність і проблеми з контактом електрода з твердим електролітом. Японські дослідники розробили стабільний та високопровідний літій-іо ...>>

Кросівки, що змінюють свій розмір 12.04.2024

У світі моди та технологій з'являються дивовижні новинки, які не лише задовольняють естетичні потреби, а й вирішують практичні проблеми. Однією з таких інновацій є концепт кросівок 4Steps, створений дизайнером Мішелем Ді Карло. Ці кросівки обіцяють вирішити проблему постійного зростання дитячих ніг та забезпечити комфорт та зручність протягом усього періоду активного зростання. Дизайнер Мішель Ді Карло представив унікальний концепт кросівок 4Steps, які можуть змінювати свій розмір, розтягуючись разом з ногами підлітків, що ростуть. Цей інноваційний проект покликаний вирішити проблему постійної необхідності купівлі нового взуття через зростання дітей. Кросівки складаються всього з трьох деталей: основи, підошви та форми шкарпетки із щільної тканини. Для збільшення розміру взуття достатньо розібрати його, витягнути по стопі і знову зібрати деталі, потім зав'язати шнурки. Унікальна конструкція утримується еластичними шнурками, що забезпечує надійну фіксацію та комфорт при носінні. ...>>

Випадкова новина з Архіву

Бамбук підвищить міцність композитних матеріалів 27.03.2022

Вчені з Університету Британської Колумбії вигадали спосіб підвищення міцності біокомпозитних матеріалів з використанням пластинації.

Канадські дослідники показали, що додавання 10% пластикового бамбука до композиту зі скловолокна підвищує його здатність поглинати енергію удару. У цьому еластичні властивості матеріалу зберігаються.

"Бамбук майже такий же міцний як сталь, але більш гнучкий, - зазначає Аббас Мілані, один із співавторів дослідження. - Завдяки своїй легкості, ціні та доступності цей матеріал має великий потенціал для промисловості. До цього він мав лише один великий недолік".

Біокомпозитні матеріали активно вбирають вологу, що призводить до швидкого руйнування. Вчені використовували пластинацію, яка традиційно застосовувалася для збереження останків тварин і людей. Цей метод зберігає біологічні зразки, що швидко псуються. В результаті обробки вода та жир у тканинах замінюються полімером.

"Композит із пластинованого бамбука був змішаний зі скляними та полімерними волокнами, щоб створити матеріал, який легший і міцніший за свої аналоги, - каже дослідник Даанвір Дхір. - Наша робота унікальна. Ніхто раніше не досліджував можливість застосовувати пластиновані натуральні волокна в біокомпозитах".

Вчені продовжать роботу з оптимізації створеного матеріалу. За словами Дхіра, зараз пластинація займає багато часу, але цей процес можна вдосконалити.

Відкриття правильного складу пластинованих волокон призведе до значного скорочення невідкладних відходів у багатьох галузях промисловості.

Інші цікаві новини:

▪ Розроблено хімічну сполуку, що повторює поведінку клітини

▪ Розумна музична маска для сну Xiaomi Easy Air Brain Wave Sleeping Eye Mask

▪ Таблетки від мігрені викликають мігрень

▪ Пофарбоване вікно стане сонячною панеллю

▪ Лінійний регулятор TPS7A45

Стрічка новин науки та техніки, новинок електроніки

 

Цікаві матеріали Безкоштовної технічної бібліотеки:

▪ розділ сайту Ефектні фокуси та їх розгадки. Добірка статей

▪ стаття Травмуючі та шкідливі фактори. Основи безпечної життєдіяльності

▪ стаття Чи є у риби серце? Детальна відповідь

▪ стаття Функціональний склад телевізорів Saico Довідник

▪ стаття Умовні графічні позначення у схемах, прийняті у журналі Радіо. Енциклопедія радіоелектроніки та електротехніки

▪ стаття Вгадати задумане число, нічого не питаючи. Секрет фокусу


All languages ​​of this page

Головна сторінка | Бібліотека | Статті | Карта сайту | Відгуки про сайт

www.diagram.com.ua

www.diagram.com.ua
2000-2024