Меню English Ukrainian російська Головна

Безкоштовна технічна бібліотека для любителів та професіоналів Безкоштовна технічна бібліотека


На допомогу ерудиту. База даних з історії, географії, біології, науки, техніки, спорту, культури, традицій народів світу. За матеріалами преси та мережі Інтернет.

Випадкові цікаві факти:

Німецькі безробітні надають перевагу мобільному зв'язку. Загалом у Німеччині 1,6 мільйона приватних будинків та квартир, мешканці яких попросили обрізати ним телефонні дроти та користуються виключно стільниковим телефоном. Відмовилися від звичайного телефону 13% безробітних, 7% робітників, а з працюючих людей інших професій та пенсіонерів обмежуються мобільним зв'язком лише 2%.

 


 

Чтобы в сети траулеров не попадали акулы, которые в большинстве стран спросом не пользуются (акулье мясо содержит мочевину), американские биологи предложили снабжать сети синими светодиодами. Акулы боятся синего света. В результате их уловы, а заодно поимка родственных им скатов (тоже несъедобные рыбы) упали по весу на 95%.

 


 

Середній француз проїжджає велосипедом 87 кілометрів на рік. У Парижі зараз є 327 кілометрів велодоріжок.

 


 

Як виявили французькі фізіологи, під час перегляду спортивних телепередач у мозку глядача виникають ті самі біоструми, що у спортсмена, який виконує той чи інший рух. Ефект особливо виражений у професійних спортсменів.

 


 

Зараз у світі за день робиться стільки ж телефонних дзвінків, скільки за весь 1983 рік, до появи мобільних телефонів.

 Наступна п'ятірка фактів 

Усі цікаві факти

Головна сторінка