Меню English Ukrainian російська Головна

Безкоштовна технічна бібліотека для любителів та професіоналів Безкоштовна технічна бібліотека


НОВИНИ НАУКИ ТА ТЕХНІКИ, НОВИНКИ ЕЛЕКТРОНІКИ
Безкоштовна технічна бібліотека / Стрічка новин

Еволюційні аспекти теплолюбності у жінок

22.05.2024

Непросте питання про те, якій температурі воліють люди, особливо гостро стоїть у сімейних стосунках. Суперечки про те, де має бути тепло чи прохолодно, часто виникають між чоловіками та жінками. Однак, на думку дослідників, коріння цієї проблеми сягає глибше, до еволюційних механізмів.

Вчені з Ізраїлю провели дослідження, вивчивши 13 птахів та 18 кажанів, щоб виявити можливі відмінності у температурних уподобаннях між самцями та самками. Їх спостереження показали, що самці воліють нижчі температури, тоді як самки воліють тепліші умови. Це феноменальне відкриття дало новий погляд на питання про температурні уподобання у тваринному світі.

Аналогічні відмінності сприйняття температури було помічено серед людей. Жінки, згідно з припущеннями, відчувають холод сильніше, що може бути обумовлено їх особливостями метаболізму та виробництва тепла. Ці спостереження підтверджують гіпотезу у тому, що переваги у температурі може бути частково зумовлені еволюційними чинниками.

Це відкриття може допомогти у розумінні причин сварок між чоловіками та жінками щодо температурних умов у будинку та, можливо, зробити внесок у створення більш комфортного середовища для всіх.

<< Назад: Метод повного очищення річок від сміття 23.05.2024

>> Вперед: Стабільність вторинного вуглецевого радикалу 22.05.2024

Останні новини науки та техніки, новинки електроніки:

Підвищення ефективності квантових точкових сонячних елементів PbS 14.06.2024

Найновіше дослідження в області сонячних технологій є значним проривом в області підвищення ефективності квантових точкових сонячних елементів PbS. Цей метод, заснований на використанні імпульсного світла, пропонує перспективи для спрощення виробництва і розширення застосування цих елементів. Дослідницька група з Інституту науки та технологій Тегу Кенбук розробила інноваційний метод, який використовує імпульсне світло для покращення електропровідності сонячних елементів PbS. Цей метод дозволяє значно скоротити час обробки, необхідне досягнення аналогічних результатів. Квантові точкові сонячні елементи PbS мають значний потенціал у галузі сонячних технологій завдяки своїм фотоелектричним властивостям. Однак утворення дефектів на поверхні може знижувати їх продуктивність. Новий метод допомагає придушити утворення дефектів та покращити електропровідність. Використовуючи сильне світло для завершення проц. ...>>

Магнітний акумулятор Power Bank 5000 мАг 14.06.2024

Huawei вводить на ринок зручний та багатофункціональний зарядний пристрій – Huawei SuperCharge All-in-One Magnetic Power Bank. Цей магнітний акумулятор забезпечує швидку та зручну зарядку вашого телефону Huawei в будь-якому місці та в будь-який час. З товщиною всього 11,26 мм і вагою 141 грам, цей портативний павербанк легко поміщається в кишеню або сумку, що робить його ідеальним для подорожей та повсякденного використання. Незважаючи на свої компактні розміри, цей акумулятор забезпечує достатню кількість енергії для заряджання телефону в дорозі. Новинка підтримує провідну зарядку потужністю 25 Вт та бездротову зарядку до 15 Вт (і до 30 Вт при підключенні до адаптера), забезпечуючи швидку зарядку як самого павербанку, так і інших пристроїв. Акумулятор сумісний з різними протоколами швидкого заряджання, такими як SCP, UFCS і PD, що робить його ідеальним для широкого спектру пристроїв. Також повербанк сумісний з телефонами Huawei, що підтримують бездротову зарядку. ...>>

Зміна мозку батька після народження дитини 13.06.2024

Нещодавнє дослідження, проведене вченими з Хефейського інституту фізичних наук Китайської академії наук, виявило цікаві зміни у мозку чоловіків після становлення батьками. Ці зміни були пов'язані із залученням догляду за дитиною, проблемами зі сном та симптомами психічного здоров'я. Вчені виявили, що у чоловіків, які стали батьками, спостерігалася втрата об'єму мозку після народження дитини. Ця втрата обсягу була пов'язана з більшою залученістю до виховання дітей, проблемами зі сном та симптомами психічного здоров'я. Дослідники виявили значні зміни у мозку чоловіків між пренатальним та післяпологовим періодом. Зокрема, спостерігалася втрата обсягу сірої речовини, особливо в частинах мозку, відповідальних за вищі функції, такі як мова, пам'ять, вирішення проблем та прийняття рішень. Чоловіки, які приділяли більше уваги своїм дітям та проводили більше часу з ними, втрачали більше обсягу сірої речовини у мозку. Це також відбивалося на їх психічному ...>>

Розумний годинник, що аналізує склад поту 13.06.2024

Вчені з Хефейського інституту фізичних наук Китайської академії наук представили інноваційний розумний годинник, який здатний аналізувати склад поту. Цей пристрій може стати цінним інструментом для спортсменів, дозволяючи їм відстежувати зміни в організмі під час тренувань та змагань. Пристрій оснащений різними датчиками, здатними обробляти піт із тіла людини та аналізувати хімічні речовини у його складі. За допомогою сенсорів можна точно визначати рівні іонів калію, натрію та кальцію. Показники складу поту можна відстежувати як у реальному часі, і протягом шести місяців. Це дозволяє спортсменам отримувати безперервний зворотний зв'язок про стан свого організму під час тренувань та відновлення. Датчики розумного годинника працюють на базі електрохімічних методів і використовують мікрофлюїдний чіп, здатний обробляти дуже малі обсяги рідини. Це дозволяє вивчати склад навіть 0,01 мл поту. Стабільність роботи сенсорів є ключовим асп ...>>

Вино безпечніше за пиво 12.06.2024

Дослідження Університету Аделаїди показало, що помірне вживання алкоголю може бути менш шкідливим для здоров'я серця, ніж раніше. Фахівці вивчили вплив різних видів алкоголю на ризик розвитку фібриляції передсердь (ФП), однієї з найпоширеніших форм аритмії, що може призвести до серйозних серцевих ускладнень. Фібриляція передсердь – це нерегулярне та прискорене серцебиття, яке підвищує ризик інсульту, серцевої недостатності та інших серйозних проблем із серцем. Симптоми можуть включати прискорене серцебиття, задишку та слабкість. Відомо, що надмірне вживання алкоголю збільшує ризик розвитку ФП, проте вплив невеликих доз алкоголю залишався незрозумілим. Дослідження базувалося на даних британського біобанку, великомасштабної бази даних, що містить інформацію про здоров'я півмільйона британських добровольців. Ведучий автор дослідження, Семюел Ту з Центру порушень серцевого ритму Університету Аделаїди, повідоми ...>>

Випадкова новина з Архіву

Нейтрино розкажуть, чому ми існуємо 21.08.2016

Колаборація T2K представила на Міжнародній конференції з фізики високих енергій, що проходить у Чикаго, доповідь з результатами дослідження нейтрино. Зокрема, йдеться про різні перетворення нейтрино та антинейтрино, що свідчить про порушення CР симетрії.

Всесвіт, що виник у результаті Великого вибуху, повинен бути симетричним: у ньому має існувати однакова кількість матерії та антиматерії. За це відповідає так звана CР симетрія, принцип, згідно з яким закони фізики мають бути такими ж, якщо фізичну систему відобразити у дзеркалі, а всю матерію поміняти на антиматерію. Однак сьогодні у Всесвіті переважає матерія, завдяки чому ми існуємо. Інакше наш Всесвіт містив би лише фотони внаслідок неминучої анігіляції матерії та-антиматерії. Чому це саме так - одне з найцікавіших питань у всій науці.

Пояснити переважання матерії над антиматерією можна тільки за умови порушення CP симетрії. Таке порушення вперше виявлено ще 1964 року (Нобелівська премія 1980 року). Воно дозволяє дуже важким нейтральним частинкам розпадатися на нейтрино з трохи вищою швидкістю, ніж антинейтрино, що створює початковий дисбаланс у кількості речовини і антиречовини. Без цього процесу ми могли б існувати.

Нейтрино є слабовзаємодіючі з речовиною елементарні частинки, що існують у трьох видах - "ароматах": електронне, мюоне і тау нейтрино і антинейтрино, які можуть перетворюватися один на одного (осцилювати). Якщо їм відбувається порушення СР симетрії, воно буде проявлятися як різниці ймовірностей осциляцій нейтрино і антинейтрино.

В експерименті T2K (Tokai to Kamioka, "Токай у Каміоку") фізики насамперед досліджують перетворення мюонних нейтрино на електронні нейтрино, вперше виявлені в ньому в 2011 році. Існуюче обладнання дозволяє здійснити найбільш точні на сьогоднішній день вимірювання ймовірності цих осциляцій та різниці між масами нейтрино. Пучок мюоних нейтрино чи антинейтрино виробляється на прискорювачі протонів дослідницького комплексу J-PARC, що у селі Токай на східному узбережжі Японії. Потім він проходить 295 км і надходить у гігантський підземний детектор Супер-Каміоканде в Каміока, неподалік західного узбережжя Японії.

Дивіться повний Архів новин науки та техніки, новинок електроніки


All languages ​​of this page

Головна сторінка | Бібліотека | Статті | Карта сайту | Відгуки про сайт

www.diagram.com.ua

www.diagram.com.ua
2000-2024