Меню English Ukrainian російська Головна

Безкоштовна технічна бібліотека для любителів та професіоналів Безкоштовна технічна бібліотека


НОВИНИ НАУКИ ТА ТЕХНІКИ, НОВИНКИ ЕЛЕКТРОНІКИ
Безкоштовна технічна бібліотека / Стрічка новин

Метод повного очищення річок від сміття

23.05.2024

З моменту виявлення проблеми забруднення водойм пластиком, зосередженість досліджень була в основному на поверхневих відкладах, ігноруючи більш приховані і менш помітні частинки, які можуть становити серйозну загрозу для довкілля та здоров'я людини. Проте, вчені оголосили про розробку нового методу виявлення навіть найпомітніших пластикових забруднень у річках.

Команда дослідників з Кардіффського університету, Технологічного інституту Карлсруе та компанії Deltares спільно розробила інноваційний підхід до кількісної оцінки таких невидимих ​​забруднювачів.

Головний автор дослідження Джеймс Лофті з Університету Кардіффа заявив, що цей метод може перевернути наше уявлення про те, як пластик переміщається в річковому середовищі. За допомогою більш ніж 3000 типових пластикових об'єктів, розміщених у контрольованих умовах, вчені змогли відстежити їх рух із високою точністю.

Дослідження показало, що пластикові частинки ведуть себе не так, як передбачалося раніше, що є критично важливим для розробки ефективних стратегій боротьби з цим забрудненням. Тепер, завдяки новим рівнянням, заснованим на фізиці та спочатку призначеним для вивчення осадових порід, дослідники можуть передбачати рух та накопичення пластику з високою точністю, що значно покращує наші шанси на збереження водних екосистем.

Цей прорив у вивченні підводного забруднення пластиком відкриває нові можливості ефективної боротьби з екологічними проблемами. Забезпечуючи більш точне уявлення про місцезнаходження та кількість пластикових частинок у наших річках, дослідження підтримує та посилює зусилля щодо їх очищення. Постійне вдосконалення цього методу може значно сприяти збереженню здоров'я та біорізноманіття у водних басейнах.

<< Назад: Четвертий сигнал світлофора 23.05.2024

>> Вперед: Еволюційні аспекти теплолюбності у жінок 22.05.2024

Останні новини науки та техніки, новинки електроніки:

Підвищення ефективності квантових точкових сонячних елементів PbS 14.06.2024

Найновіше дослідження в області сонячних технологій є значним проривом в області підвищення ефективності квантових точкових сонячних елементів PbS. Цей метод, заснований на використанні імпульсного світла, пропонує перспективи для спрощення виробництва і розширення застосування цих елементів. Дослідницька група з Інституту науки та технологій Тегу Кенбук розробила інноваційний метод, який використовує імпульсне світло для покращення електропровідності сонячних елементів PbS. Цей метод дозволяє значно скоротити час обробки, необхідне досягнення аналогічних результатів. Квантові точкові сонячні елементи PbS мають значний потенціал у галузі сонячних технологій завдяки своїм фотоелектричним властивостям. Однак утворення дефектів на поверхні може знижувати їх продуктивність. Новий метод допомагає придушити утворення дефектів та покращити електропровідність. Використовуючи сильне світло для завершення проц. ...>>

Магнітний акумулятор Power Bank 5000 мАг 14.06.2024

Huawei вводить на ринок зручний та багатофункціональний зарядний пристрій – Huawei SuperCharge All-in-One Magnetic Power Bank. Цей магнітний акумулятор забезпечує швидку та зручну зарядку вашого телефону Huawei в будь-якому місці та в будь-який час. З товщиною всього 11,26 мм і вагою 141 грам, цей портативний павербанк легко поміщається в кишеню або сумку, що робить його ідеальним для подорожей та повсякденного використання. Незважаючи на свої компактні розміри, цей акумулятор забезпечує достатню кількість енергії для заряджання телефону в дорозі. Новинка підтримує провідну зарядку потужністю 25 Вт та бездротову зарядку до 15 Вт (і до 30 Вт при підключенні до адаптера), забезпечуючи швидку зарядку як самого павербанку, так і інших пристроїв. Акумулятор сумісний з різними протоколами швидкого заряджання, такими як SCP, UFCS і PD, що робить його ідеальним для широкого спектру пристроїв. Також повербанк сумісний з телефонами Huawei, що підтримують бездротову зарядку. ...>>

Зміна мозку батька після народження дитини 13.06.2024

Нещодавнє дослідження, проведене вченими з Хефейського інституту фізичних наук Китайської академії наук, виявило цікаві зміни у мозку чоловіків після становлення батьками. Ці зміни були пов'язані із залученням догляду за дитиною, проблемами зі сном та симптомами психічного здоров'я. Вчені виявили, що у чоловіків, які стали батьками, спостерігалася втрата об'єму мозку після народження дитини. Ця втрата обсягу була пов'язана з більшою залученістю до виховання дітей, проблемами зі сном та симптомами психічного здоров'я. Дослідники виявили значні зміни у мозку чоловіків між пренатальним та післяпологовим періодом. Зокрема, спостерігалася втрата обсягу сірої речовини, особливо в частинах мозку, відповідальних за вищі функції, такі як мова, пам'ять, вирішення проблем та прийняття рішень. Чоловіки, які приділяли більше уваги своїм дітям та проводили більше часу з ними, втрачали більше обсягу сірої речовини у мозку. Це також відбивалося на їх психічному ...>>

Розумний годинник, що аналізує склад поту 13.06.2024

Вчені з Хефейського інституту фізичних наук Китайської академії наук представили інноваційний розумний годинник, який здатний аналізувати склад поту. Цей пристрій може стати цінним інструментом для спортсменів, дозволяючи їм відстежувати зміни в організмі під час тренувань та змагань. Пристрій оснащений різними датчиками, здатними обробляти піт із тіла людини та аналізувати хімічні речовини у його складі. За допомогою сенсорів можна точно визначати рівні іонів калію, натрію та кальцію. Показники складу поту можна відстежувати як у реальному часі, і протягом шести місяців. Це дозволяє спортсменам отримувати безперервний зворотний зв'язок про стан свого організму під час тренувань та відновлення. Датчики розумного годинника працюють на базі електрохімічних методів і використовують мікрофлюїдний чіп, здатний обробляти дуже малі обсяги рідини. Це дозволяє вивчати склад навіть 0,01 мл поту. Стабільність роботи сенсорів є ключовим асп ...>>

Вино безпечніше за пиво 12.06.2024

Дослідження Університету Аделаїди показало, що помірне вживання алкоголю може бути менш шкідливим для здоров'я серця, ніж раніше. Фахівці вивчили вплив різних видів алкоголю на ризик розвитку фібриляції передсердь (ФП), однієї з найпоширеніших форм аритмії, що може призвести до серйозних серцевих ускладнень. Фібриляція передсердь – це нерегулярне та прискорене серцебиття, яке підвищує ризик інсульту, серцевої недостатності та інших серйозних проблем із серцем. Симптоми можуть включати прискорене серцебиття, задишку та слабкість. Відомо, що надмірне вживання алкоголю збільшує ризик розвитку ФП, проте вплив невеликих доз алкоголю залишався незрозумілим. Дослідження базувалося на даних британського біобанку, великомасштабної бази даних, що містить інформацію про здоров'я півмільйона британських добровольців. Ведучий автор дослідження, Семюел Ту з Центру порушень серцевого ритму Університету Аделаїди, повідоми ...>>

Випадкова новина з Архіву

Електростимуляція мозку допомагає впоратися з інсультом 24.03.2016

Звичайне ускладнення після інсульту - повна чи часткова втрата рухливості: людині стає важко говорити чи рухати руками чи ногами. Відбувається так тому, що через закупорку судин у мозку гинуть нейрони, які відповідають, наприклад, за скорочення м'язів кисті, в результаті контроль над пензлем частково втрачається. Відновлення у багатьох випадках можливе - хворі знову починають членороздільні говорити, можуть взяти в руки склянку та інше - але відбувається це надзвичайно повільно і шляхом виснажливих вправ.

Однак процес реабілітації можна прискорити, якщо скористатися транскраніальною електростимуляцією, коли мозок прямо з поверхні голови стимулюють слабким електричним струмом. Для участі в експерименті Клер Олман (Claire Allman) та її колеги з Оксфорда запросили 24 пацієнти, чоловіки та жінки, у яких після інсульту в тій чи іншій мірі виявилася порушена рухливість руки.

Щодня протягом двох тижнів вони приходили в лабораторію для електростимуляції, проте витрачений час і сили того варті: тим, до кого застосовували електростимулюючий метод, рухливість поверталася швидше, і такі пацієнти незабаром могли не просто піднімати та опускати руки, а й брати предмети.

Магнітно-резонансна томографія показала, що після стимуляції у хворих, коли вони намагалися рухати руками, підвищувалась активність моторної кори мозку, від якої залежить вольовий контроль рухів; крім того, у тій же моторній корі збільшувалася частка сірої речовини. Ефект від електростимуляції залишався надовго – покращення у стані пацієнтів зберігалися і через три місяці після двотижневого курсу.

Дивіться повний Архів новин науки та техніки, новинок електроніки


All languages ​​of this page

Головна сторінка | Бібліотека | Статті | Карта сайту | Відгуки про сайт

www.diagram.com.ua

www.diagram.com.ua
2000-2024