Меню English Ukrainian російська Головна

Безкоштовна технічна бібліотека для любителів та професіоналів Безкоштовна технічна бібліотека


ВИПАДКОВІ СТАТТІ

Випадкові статті на сайті www.diagram.com.ua. Цікава та корисна інформація для дітей та дорослих.

випадкові статті

Випадкове питання Вікторини онлайн:

Хто у 1987 році створив об'єднання з девізом "Творчість. Товариство. Праця"?


Інші питання Вікторини | Випадкова п'ятірка питань

Випадковий афоризм:

"Гнев - всегда плохой советник" (Эмиль Золя)
Інші афоризми | Випадковий афоризм

Випадкове прислів'я:

Без мужа голова не покрыта, без жены дом не крыт. Армянская пословица
Інші прислів'я народів світу | Випадкове прислів'я

Випадковий фразеологізм:

Жити не по брехні
(Жить, сообразуясь с чувством собственного достоинства, с принципами правды и справедливости)
Назва написаної у вигляді звернення до радянської інтелігенції та молоді статті (12 лютого 1974 р.) письменника Олександра Ісаєвича Солженіцина (нар. 1918), яка стала однією з основних причин його висилки з СРСР (1974). А. І. Солженіцин, звертаючись до своєї аудиторії, пропонував найбільш доступний, на його думку, спосіб боротьби з режимом: "...Найдоступніший ключ до нашого звільнення: особиста неучасть у брехні! Нехай брехня все покрила, всім володіє, але в найменшому упремося: нехай володіє не через мене! Письменник закликав у цій статті кожного літератора та творчої людини чинити так, щоб з-під його пера не вийшло жодної фрази, що "викривляє правду", не висловлювати подібної фрази ні усно, ні письмово, не цитувати жодної думки, яку він щиро не поділяє, не брати участь у будь-яких політичних акціях (демонстраціях тощо), які не відповідають його бажанню, не голосувати за тих, хто не вартий бути обраним, тощо. До перебудови ця стаття поширювалася нелегально. Її перша легальна публікація в СРСР відбулася 1989 р. у бюлетені Радянського комітету захисту миру "Століття XX і мир" (№ 2).
Інші фразеологізми | Випадковий фразеологізм

Випадкова фраза латиною:

Cogito ergo sum. - Думаю, отже, існую.
Інші фрази латиною | Випадкова фраза латиною

Випадкове веселе завдання:

Біля входу в музей стоять двоє людей. Один із них батько сина іншого. Як таке можливо?


Інші веселі завдання | Випадкове веселе завдання

Випадковий факт "Чи знаєте Ви?":

На вулиці повітря чистіше, ніж у метро. У всякому разі, так справи в Парижі: у кубометрі повітря метро міститься 200 мікрограмів завислих частинок, а в повітрі найжвавішої паризької вулиці - лише 47 мікрограмів.
Інші факти "Чи знаєте Ви?" | Випадковий цікавий факт

НА ДОЗВІЛЛІ

Ефективні засоби для відпочинку та гарного настрою

Афоризми знаменитих людей. Найпопулярніші цитати відомих авторів

Велика енциклопедія. Питання для вікторини та самоосвіти. Прості відповіді на складні питання

Загадки, ребуси, питання з каверзою. Перевірте свою винахідливість та почуття гумору!

Вікторина онлайн. Цікаві питання на будь-які теми

Цікаві досліди вдома. Цікаві фізичні та хімічні досліди з ілюстраціями.

Чи знаєте ви, що... На допомогу ерудиту. База даних з історії, географії, біології, науки, техніки, спорту, культури, традицій народів світу

Зорові ілюзії. Ви впевнені, що насправді бачите те, що бачите?

Історії з життя радіоаматора. Правдиві повчальні історії, розказані з 2002 до 2024 року читачами сайту www.diagram.com.ua

Крилаті слова, фразеологізми. Значення, історія походження, приклади використання

Культурні та дикі рослини. Легенди, міфи, символізм, опис, вирощування, способи застосування

Паліндроми. Чарівні фрази, які читаються однаково зліва направо та навпаки

Прислів'я та приказки народів світу. Народна мудрість у коротких висловах

Складання кубика Рубіка. Просте посібник зі збирання кубика Рубіка з докладними ілюстраціями

Довідник кросвордиста. Зручний пошук слова по масці

Ефектні фокуси та їх розгадки. Вражаючі фокуси з докладним поясненням секретів

Чудеса природи. Захоплююча подорож навколо земної кулі

ТЕОРІЯ ІЛЮЗІЙ

Теорія ілюзій

ПРИКЛАДИ ІЛЮЗІЙ

Приклади ілюзій

ОБ'ЄМНІ GIF-АНІМАЦІЇ

Об'ємні gif-анімації

ЦЕ ЦІКАВО

Випадкове питання Вікторини онлайн:

Хлопчик Юрген поділив тисячу на ІКС та отримав п'ять. Хлопчик Вася поділив тисячу на ІКС та отримав два. Знайдіть ІКС.


Інші питання Вікторини | Випадкова п'ятірка питань

Випадковий афоризм:

"Благородный человек знает только долг, низкий человек знает только выгоду" (Конфуций)
Інші афоризми | Випадковий афоризм

Випадкове прислів'я:

Если сам не иду, кто пойдет со мною. Абхазская пословица
Інші прислів'я народів світу | Випадкове прислів'я

Випадковий фразеологізм:

Колумбове яйце
(Остроумное решение трудной задачи, неожиданно простой и смелый выход из затруднительного положения)
Вираз виник із іспанського народного анекдоту. Мудреці марно намагалися поставити яйце у ​​вертикальному положенні на стіл. Але тільки простак Хуанелло здогадався вдарити кінцем яйця об стіл - шкаралупа тріснула, і яйце було встановлено. Звідси і пішов вираз Huevo de Juanello "Яйце Хуанелло". Бенцоні в "Історії Нового Світу" (1565) відносить цей анекдот до Христофора Колумба. У відповідь на іронічне зауваження, що відкриття Америки не мало великої труднощі, Колумб запропонував своєму співрозмовнику поставити яйце. Коли той не зумів, Колумб сам поставив яйце, сказавши, що це не уявляє. За останнім оповіданням у ряд мов і увійшло вираз Колумбове яйце.
Інші фразеологізми | Випадковий фразеологізм

Випадкове веселе завдання:

Питання для тих, хто знайомий із католицизмом. Чи може католик одружитися з сестрою своєї вдови?


Інші веселі завдання | Випадкове веселе завдання

Випадковий факт "Чи знаєте Ви?":

Середня щільність матерії у Всесвіті – шість атомів на кубічний метр.
Інші факти "Чи знаєте Ви?" | Випадковий цікавий факт

Випадкова стаття Великої енциклопедії для дітей та дорослих:

Як діють наші нирки?

Нирки - це два плоскі, тверді внутрішні органи у формі боба, які відносяться до найважливіших органів нашого тіла. Розташовані вони з обох боків від хребта приблизно на рівні талії. Їхня довжина становить приблизно десять сантиметрів. Нирки допомагають організму виводити небажані речовини.

Для організму не менш важливо позбавлятися того, що йому не потрібно, як і отримувати необхідне. Але нирки одночасно стежать за тим, щоб у організмі зберігалися інші речовини. Ще вони регулюють кількість води та інших речовин у крові. З зовнішнього боку кожної нирки капіляри утворюють крихітні петлі, що становлять щось на зразок кулі, покритої тонкою плівкою. У кожній нирці близько 1,5 мільйона цих кульок, які називаються клубочками.

Через нирки щохвилини проходить більше крові, ніж будь-який інший орган. Клубочки дозволяють деякій частині рідини із крові, що містить розчинені речовини, проходити через плівку. Рідина, що проникає через плівку, називається сечею. Вона збирається всередині чашки, що покриває кожен клубочок. Дуже тонка трубочка, яка називається канальцем, виводить сечу з чашок. Коли сеча проходить через тонкі канальці, клітини їх оболонок займаються обміном речовин між кров'ю та сечею.

Необхідні організму речовини потрапляють у кров. У кров потрапляє і значну кількість води із канальців. Таким чином, нирки сприяють правильному водному балансу організму. Ниркові канальці регулюють кислотний рівень крові. Всі канальці збираються всередині кожної нирки і виходять у порожнину, яка називається нирковою балією. Потім сеча йде вниз по двох трубках, які називаються сечівниками, що з'єднують нирки з сечовим міхуром.
Інші статті Великої енциклопедії | Випадкова стаття Великої енциклопедії

Випадкова історія з життя радіоаматора:

Закінчили ми з родичем курси телемеханіків у ДТСААФ. Ну, я з дитинства займався радіохуліганством, та й практику пройшов із товаришем, який працює в телеательє. Тому запрошує мене родич відремонтувати телерадіолу БІЛОРУСЬ (номер не пам'ятаю). Прийшов я, відремонтував і тут приходить його батько дядька мені. Продемонстрував я йому як добре працює апарат, та вимкнув його висмикнув вилку з розетки/кнопкові вимикачі у них були недовговічні. Стою і чекаю – коли ж дядько похвалить за роботу. А він як грім з ясного неба і каже: "Ех і дурні ж ви з Вовкою дурні: вчитеся вчитеся а толку нуль". За що це він, гадаю, так? А дядько продовжує: "Вилку з розетки виймати відразу не можна - адже коли телевізор увімкнули - струм увійшов до нього, а тепер коли вимкнув - почекай, щоб струм назад у розетку вийшов!" Я одягся і мовчки вийшов, вражений філософією дядька.
Інші історії з життя радіоаматорів | Випадкова весела історія

 

 


 

Останні новини науки та техніки, новинки електроніки:

Антивітаміни замість антибіотиків 13.04.2024

Проблема бактеріальної резистентності до антибіотиків стає дедалі серйознішою, створюючи загрозу ефективного лікування інфекцій. У світлі цього дослідники шукають нові шляхи боротьби із супербактеріями. Одним із перспективних напрямків є використання антивітамінів, здатних надавати антибактеріальну дію. Антивітаміни, хоч і відомі як речовини, протилежні до вітамінів, виявилися перспективним інструментом у боротьбі з бактеріальною резистентністю до антибіотиків. Дослідження, проведене вченими з Геттінгенського університету в Німеччині, підтвердило їхній потенціал у створенні нових препаратів для боротьби з небезпечними інфекціями. У зв'язку з поширенням супербактерій, стійких до антибіотиків, виникає необхідність пошуку альтернативних методів лікування. Антивітаміни є молекулами, аналогічними вітамінам, але здатні пригнічувати активність бактерій без шкоди для організму людини. На даний момент науці відомі всього три антивітаміни: троянді ...>>

Морозостійкий електроліт для літій-іонних батарей 13.04.2024

Розвиток технологій зберігання енергії відіграє ключову роль у створенні більш безпечних, ефективних та довговічних джерел живлення. У цьому контексті дослідження в галузі твердотільних літій-іонних батарей набувають особливої ​​важливості. Нещодавні відкриття японських учених із Токійського університету науки в галузі морозостійкого електроліту відкривають нові перспективи для розвитку цієї технології. Японські дослідники з Токійського університету науки анонсували відкриття стабільного та високопровідного літій-іонного провідника, який може стати важливим компонентом твердотільних літій-іонних батарей. Твердотілі літій-іонні акумулятори з твердим електролітом стають все більш перспективними у сфері енергозбереження завдяки своїй безпеці та надійності. Однак донедавна їх широке використання ускладнювали низька провідність і проблеми з контактом електрода з твердим електролітом. Японські дослідники розробили стабільний та високопровідний літій-іо ...>>

Кросівки, що змінюють свій розмір 12.04.2024

У світі моди та технологій з'являються дивовижні новинки, які не лише задовольняють естетичні потреби, а й вирішують практичні проблеми. Однією з таких інновацій є концепт кросівок 4Steps, створений дизайнером Мішелем Ді Карло. Ці кросівки обіцяють вирішити проблему постійного зростання дитячих ніг та забезпечити комфорт та зручність протягом усього періоду активного зростання. Дизайнер Мішель Ді Карло представив унікальний концепт кросівок 4Steps, які можуть змінювати свій розмір, розтягуючись разом з ногами підлітків, що ростуть. Цей інноваційний проект покликаний вирішити проблему постійної необхідності купівлі нового взуття через зростання дітей. Кросівки складаються всього з трьох деталей: основи, підошви та форми шкарпетки із щільної тканини. Для збільшення розміру взуття достатньо розібрати його, витягнути по стопі і знову зібрати деталі, потім зав'язати шнурки. Унікальна конструкція утримується еластичними шнурками, що забезпечує надійну фіксацію та комфорт при носінні. ...>>

Випадкова новина з Архіву

Вирощено ГМО-печінку людини 09.08.2019

Дослідники з університету Піттсбурга вперше виростили в лабораторії мініатюрні аналоги людської печінки з генетично модифікованих клітин.

Органоїди послужать моделлю неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖБП). Це захворювання пов'язане з надмірним накопиченням жиру в організмі і може призвести до цирозу та печінкової недостатності.

На першому етапі команда взяла клітини шкіри людини та генетично модифікувала їх, впровадивши перемикач, що послаблює роботу гена SIRT1. Потім клітини "перезавантажили", повернувши їх на етап стовбурових, і направили розвиток іншим шляхом. Гепатоцити, що виявилися в результаті, імплантували в каркас щурячої печінки, очищений від її власних клітин.

Завдяки наявності каркасу клітини сформували мініатюрні аналоги людської печінки з кровоносними судинами та іншими структурами.
Це вигідно відрізняє нову розробку від традиційних органоїдів - крихітних структур, які складаються з клітин певного органу, але не повторюють його будову.

Як тільки міні-печінка сформувалася, дослідники активували перемикач, що пригнічує ген SIRT1. У результаті органу проявилися метаболічні порушення, характерні для НАЖБП. Команда використовувала міні-орган, щоб випробувати препарат ресвератрол, який показав перспективні результати в експериментах з мишами, але провалив клінічні тести за участю людей.

Дослідження підтвердило, що для лікування НАЖБП у людини ресвератрол не є корисним. І пояснило причину цього. Препарат підвищує активність білка SIRT1, а чи не відповідного гена. Однак, якщо експресія SIRT1 пригнічена, то немає і білка, на який можна впливати.

Автори роботи зазначають, що міні-печінка не підійде для трансплантації. Тим не менш, її використання як випробувальний стенд для нових ліків дозволить розробляти нові підходи до лікування цілого ряду захворювань.

Інші цікаві новини:

▪ Осінні діти живуть довше

▪ Фулерени можна знешкодити

▪ 7-нм настільні APU Renoir - Ryzen 4000G, PRO 4000G та Athlon PRO 3000G

▪ Соціальні мережі інтегруються з телебаченням

▪ Високоточний оптичний зонд для вивчення людського мозку

Стрічка новин науки та техніки, новинок електроніки

 

Цікаві матеріали Безкоштовної технічної бібліотеки:

▪ розділ сайту Інфрачервона техніка. Добірка статей

▪ стаття Георг Зіммель. Знамениті афоризми

▪ стаття У кого роги закручені гвинтом? Детальна відповідь

▪ стаття Видача мила та знешкоджувальних засобів

▪ стаття Змішане підключення фронтальної акустики. Енциклопедія радіоелектроніки та електротехніки

▪ стаття К174ХА42 - однокристальний ЧС радіоприймач. Енциклопедія радіоелектроніки та електротехніки


All languages ​​of this page

Головна сторінка | Бібліотека | Статті | Карта сайту | Відгуки про сайт

www.diagram.com.ua

www.diagram.com.ua
2000-2024