Меню English Ukrainian російська Головна

Безкоштовна технічна бібліотека для любителів та професіоналів Безкоштовна технічна бібліотека


НА ДОЗВІЛЛІ

Ефективні засоби для відпочинку та гарного настрою

Афоризми знаменитих людей. Найпопулярніші цитати відомих авторів

Велика енциклопедія. Питання для вікторини та самоосвіти. Прості відповіді на складні питання

Загадки, ребуси, питання з каверзою. Перевірте свою винахідливість та почуття гумору!

Вікторина онлайн. Цікаві питання на будь-які теми

Цікаві досліди вдома. Цікаві фізичні та хімічні досліди з ілюстраціями

Чи знаєте ви, що... На допомогу ерудиту. База даних з історії, географії, біології, науки, техніки, спорту, культури, традицій народів світу

Зорові ілюзії. Ви впевнені, що насправді бачите те, що бачите?

Історії з життя радіоаматора. Правдиві повчальні історії, розказані з 2002 до 2024 року читачами сайту www.diagram.com.ua

Крилаті слова, фразеологізми. Значення, історія походження, приклади використання

Культурні та дикі рослини. Легенди, міфи, символізм, опис, вирощування, способи застосування

Паліндроми. Чарівні фрази, які читаються однаково зліва направо та навпаки

Популярні латинські слова та фрази. Найвідоміші стійкі вирази латиною

Прислів'я та приказки народів світу. Народна мудрість у коротких висловах

Складання кубика Рубіка. Просте посібник зі збирання кубика Рубіка з докладними ілюстраціями

Довідник кросвордиста. Зручний пошук слова по масці

Ефектні фокуси та їх розгадки. Вражаючі фокуси з докладним поясненням секретів

Вгадай країну прапором. Онлайн гра про прапори, країни та столиці

Чудеса природи. Захоплююча подорож навколо земної кулі

ВИПАДКОВІ СТАТТІ

випадкові статті

ТЕОРІЯ ІЛЮЗІЙ

Теорія ілюзій

ПРИКЛАДИ ІЛЮЗІЙ

Приклади ілюзій

ОБ'ЄМНІ GIF-АНІМАЦІЇ

Об'ємні gif-анімації

ЦЕ ЦІКАВО

Випадкова історія з життя радіоаматора:

Навчався я в 86-90гг, в технікумі в Дніпродзержинську, де готували радіотелемеханіків. На 3-му курсі ми вже калимили. Якось ремонтували з другом у однієї бабки. Вона питає, мовляв, що там, онучки? А мій друг, великий дотепник і каже: "Ось, бабусю, мультиімпульсний фіброблок полетів!". А вона зітхнувши: "Я так і знала!"
Інші історії з життя радіоаматорів | Випадкова весела історія

Випадкове веселе завдання:

У люстрі горіло п'ять лампочок. Дві з них згасли. Скільки лампочок залишилося у люстрі?


Інші веселі завдання | Випадкове веселе завдання

Випадкове питання Вікторини онлайн:

Коли музикантові запитали, як прийняла його групу публіка, коли все тільки починалося, він відповів: "З криками та ними! Як корабель назвеш, так він і попливе". А чиї ВОНИ у назві гурту цього музиканта?


Інші питання Вікторини | Випадкова п'ятірка питань

Випадковий афоризм:

"Легче увлечь за собой целую толпу, чем спастись от коварства одного человека" (Публий Корнелий Тацит)
Інші афоризми | Випадковий афоризм

Випадкове прислів'я:

Честь дівчини дорожче за гроші. Ромське прислів'я
Інші прислів'я народів світу | Випадкове прислів'я

Випадковий фразеологізм:

Час гроші
(1. Потеря времени равносильна потере денег, поскольку за это время можно было бы их заработать, следовательно, время надо беречь, расходовать с толком, ибо оно те же деньги. 2. Время (как время жизни) - высшая ценность, и чем больше денег, тем больше свободного времени для самореализации, творчества и т. д., то есть деньги нужны для полноценной жизни, а не наоборот)
З англійської: Time is money. Афоризм з твору американського вченого та політичного діяча Бенджаміна Франкліна (1706-1790) "Рада молодому купцю" (1748). Подібний на думку вираз вже зустрічається у грецького філософа Теофраста (бл. 372-287 до н. Е..): "Час - дорога витрата". Афоризм Франкліна міцно засвоєний підприємцями, комерсантами та є девізом їхньої діяльності.
Інші фразеологізми | Випадковий фразеологізм

Випадкова фраза латиною:

Custos morum. - Страж нравов (блюститель нравов).
Інші фрази латиною | Випадкова фраза латиною

Випадковий факт "Чи знаєте Ви?":

Італійський лінгвіст Гульєльмо Чінкве з Венеціанського університету знайшов загальний скелет у влаштуванні 500 мов та діалектів світу. Це особливості граматики та побудови фраз, властиві всім народам Землі і лише трохи замасковані мовними відмінностями.
Інші факти "Чи знаєте Ви?" | Випадковий цікавий факт

Випадкова стаття Великої енциклопедії для дітей та дорослих:

Яка з африканських ссавців убиває більше людей, ніж будь-яке інше?

Гіпопотам.

На жаль, гіпопотами люблять триматися біля зарослих по берегах прісних водойм - у тих місцях, що облюбував собі людина.

Більшість неприємностей відбувається або через те, що гіппопотаму, що знаходиться під водою, ненавмисно заїдуть по голові веслом і він вирішить помститися, перевернувши човен, або людям закортить прогулюватися при місяці - в ту саму годину, коли гіпопотами вилазять з води пожувати трави. "Затоптаний переляканим гіпопотамом" - не надто відповідний заголовок для некрологу.

Гіпопотами - найбільші представники сімейства бегемотових. Родичі наших свиней, вони поділяються на два види: звичайні та карликові. Звичайний гіпопотам (він же бегемот) - третє за величиною наземне ссавець після африканського та індійського слонів.

Небагато знайдеться тих, у кого вистачить дурниці напасти на гіпопотама. Гіпопотам - звір дуже дратівливий, особливо в юні роки. З левами він розправляється, шпурляючи їх у воду і топаючи в глибині, крокодилів перекушує навпіл, а акул витягує на сушу і затоптує на смерть. При цьому гіпопотами – суворі вегетаріанці, і вся їхня агресивність йде в основному від самооборони. Головна їжа гіпопотама – трава.

Шкіра гіпопотама важить цілу тонну, що становить 25% маси самої тварини. Її товщина, 4 см, - куленепробивна для більшості видів стрілецької зброї. Крізь пори шкіри у гіпопотама виділяється масляниста червона рідина, що захищає його від пересихання, - саме вона породила міф про те, що гіпопотами потіють кров'ю. Не дозволяйте цій туші себе обдурити. Дорослий гіпопотам легко обжене будь-якого з вас.

Окрім китів та дельфінів, гіпопотами – єдині ссавці, хто спарюється та народжує під водою. Вони можуть закривати ніздрі, підтискати вуха і залишатися повністю зануреними до п'яти хвилин.

У гіпопотамів дуже смердюче дихання. Коли вам здається, що гіпопотам позіхає, насправді він обдуває все навколо своїм халітозом - мовляв, тримайтеся від мене подалі. І це дуже корисна порада: ікла у гіпопотама гострі, а щелепи можуть просто перекусити кінцівку.

У гіпопотамів чотири "зуби", їхній матеріал - слонова кістка. Вставна щелепа Джорджа Вашингтона була частково зроблена з таких іклів.

Згідно з "Оксфордською енциклопедією продуктів харчування", найсмачніша частина бегемота - молочні залози, тушковані в горщику з травами та спеціями. За відсутності таких зійдуть м'язи спини, приготовлені так само.
Інші статті Великої енциклопедії | Випадкова стаття Великої енциклопедії

 


 

Останні новини науки та техніки, новинки електроніки:

Кросівки, що змінюють свій розмір 12.04.2024

У світі моди та технологій з'являються дивовижні новинки, які не лише задовольняють естетичні потреби, а й вирішують практичні проблеми. Однією з таких інновацій є концепт кросівок 4Steps, створений дизайнером Мішелем Ді Карло. Ці кросівки обіцяють вирішити проблему постійного зростання дитячих ніг та забезпечити комфорт та зручність протягом усього періоду активного зростання. Дизайнер Мішель Ді Карло представив унікальний концепт кросівок 4Steps, які можуть змінювати свій розмір, розтягуючись разом з ногами підлітків, що ростуть. Цей інноваційний проект покликаний вирішити проблему постійної необхідності купівлі нового взуття через зростання дітей. Кросівки складаються всього з трьох деталей: основи, підошви та форми шкарпетки із щільної тканини. Для збільшення розміру взуття достатньо розібрати його, витягнути по стопі і знову зібрати деталі, потім зав'язати шнурки. Унікальна конструкція утримується еластичними шнурками, що забезпечує надійну фіксацію та комфорт при носінні. ...>>

Навантажувач John Deere 326 P-Tier 12.04.2024

Компанія John Deere представила свій новітній телескопічний навантажувач 326 P-Tier, який відрізняється визначними характеристиками та передовими технологіями. Новий навантажувач John Deere 326 P-Tier є значним кроком вперед у галузі будівництва та транспортування. Його передові технології та унікальні функції роблять його необхідним інструментом для ефективної роботи на будівельних майданчиках та інших галузях. Очікується, що ця інноваційна модель матиме значний вплив на індустрію та стане кращим вибором для багатьох професіоналів. Один із головних акцентів цієї моделі – 5-метровий радіус дії телескопічного підйомного важеля. Управління відбувається за допомогою міні-джойстика, розташованого на головному важелі, що дозволяє операторам маніпулювати важелем без необхідності знімати руки з основних елементів керування. Система індикації крутного моменту навантаження запобігає перевантаженню та забезпечує стабільність підйомного важеля ...>>

Електробайк Smartech Felo TOОZ 12.04.2024

У світі технологій, що швидко розвиваються, електричні транспортні засоби стають все більш затребуваними. Таїландська компанія Smartech прийшла на ринок із найбільшим у світі електричним мотоциклом Felo TOОZ, пропонуючи вражаючу комбінацію продуктивності, технологічності та дальності ходу. Електричний мотоцикл Felo TOОZ від компанії Smartech із Таїланду обіцяє вразити не лише своїм розміром, а й своїми характеристиками. Цей гігант на двох колесах може досягти швидкості до 200 км/год і проїхати до 720 км без необхідності підзарядки. Felo TOОZ є не просто транспортним засобом, а й справжнім технологічним флагманом. Завдяки високому рівню інтеграції зі смартфоном власника, інформаційної панелі TFT та потужній звуковій системі, цей електричний мотоцикл пропонує не лише високий рівень комфорту, а й можливість насолоджуватись мультимедійним контентом навіть під час поїздки. Оснащений 360-градусною системою камер, ...>>

Випадкова новина з Архіву

Цінність песимізму в оцінці ризиків 26.02.2024

Нині ідеалом вважається культ оптимізму. Фрази на кшталт "Чому ти так песимістично дивишся на життя?" часто звучать як докір, а термін "песиміст" набув негативного значення. Проте проведений експеримент у Каліфорнійському університеті в Берклі за участю понад 30 тисяч учасників виявив цікаві результати: оптимізм часто заважає людям робити обдумані рішення. Оптимісти часто переоцінюють свої можливості, покладаючись на успіх і ризикуючи своїми фінансами та добробутом.

Подібні висновки підтверджують дослідники з Великобританії, зазначаючи, що оптимістів мозок сильно фільтрує інформацію, пов'язану з ризиками і помилками. Ця галузь мозку, відповідальна за оцінку ризиків, менш активна в оптимістів, що призводить до недооцінки можливих ризиків і неуважності до негативних наслідків.

На відміну від оптимістів, песимісти ретельно оцінюють ризики і часто мають запасний план на випадок невдач. Дослідження також показали, що люди краще справляються із завданнями, коли діють відповідно до їхнього звичайного світогляду. Таким чином, комфорт із власним стилем мислення має більший вплив на успіх, ніж сам погляд на ситуацію.

Більшість психологів вважають, що схильність до песимізму чи оптимізму багато в чому залежить від темпераменту. Згідно з цією думкою, сангвініки схильні до оптимізму, тоді як меланхоліки частіше беруть песимістичну позицію.

Отримані дані цього дослідження дозволяють переглянути негативне ставлення до песимізму, виявляючи його позитивні сторони, такі як більш обачний підхід до рішень та вміння врахувати ризики.

Інші цікаві новини:

▪ Двигун із молекул

▪ Безпечні квантові цифрові платежі

▪ HPP801A031 - ємнісний датчик відносної вологості

▪ Школяра впізнають по очах

▪ Магніт заважає брехати

Стрічка новин науки та техніки, новинок електроніки

 

Цікаві матеріали Безкоштовної технічної бібліотеки:

▪ Розділ сайту Історія техніки, технології, предметів навколо нас. Добірка статей

▪ стаття Балалайкін. Крилатий вислів

▪ стаття Що таке веселка? Детальна відповідь

▪ стаття Вантажно-розвантажувальні, складські роботи з легкозаймистими вибухонебезпечними та небезпечними вантажами. Типова інструкція з охорони праці

▪ стаття Програмований генератор рівнів напруги. Енциклопедія радіоелектроніки та електротехніки

▪ стаття Захист електродвигуна насоса. Енциклопедія радіоелектроніки та електротехніки


All languages ​​of this page

Головна сторінка | Бібліотека | Статті | Карта сайту | Відгуки про сайт

www.diagram.com.ua

www.diagram.com.ua
2000-2024