Меню English Ukrainian російська Головна

Безкоштовна технічна бібліотека для любителів та професіоналів Безкоштовна технічна бібліотека


ВІКТОРИНА ОНЛАЙН.
ВИПАДКОВІ 5 ПИТАНЬ

На дозвіллі / Вікторина онлайн

1. На початку однієї японської легенди лісник, що повертається додому, помічає двох старців, які грають у го. Ця легенда пояснює одну з назв гри - "ТАКА сокира". Яке слово ми замінили на "ТАКИЙ"?
2. У сімнадцятому столітті гіркі апельсини з Антильських островів високо цінувалися в Європі, проте тривалість перевезення не дозволяла доставити їх свіжими. За однією з версій, ця обставина спричинила появу... Чого?
3. Легендарний англійський розбійник Річард Терпін переховувався під чужим ім'ям, але попався на крадіжці та опинився у в'язниці. Невпізнаний, він міг би незабаром вийти на волю. Проте лист, відправлений розбійником, потрапив на очі Джеймсу Сміту, який і викрив бандита. А що зробив Джеймс Сміт із Річардом Терпіном кількома роками раніше?
4. На думку протодіакона Андрія Кураєва, це слово означає чудовий ступінь нещирості. У російському перекладі відомого твору один із персонажів багато разів повторює це слово, маючи на увазі якийсь предмет. Назвіть цього персонажа.
5. Цей фразеологізм є частиною прислів'я. Словник дає його тлумачення як "щось дивовижне, незвичайне". Закінчення прислів'я таке: "дір багато, а вилізти нікуди". Назвіть початок прислів'я.

 Нова п'ятірка питань 

Усі питання вікторини онлайн

Головна сторінка