Меню English Ukrainian російська Головна

Безкоштовна технічна бібліотека для любителів та професіоналів Безкоштовна технічна бібліотека


Велика добірка загадок на різні теми для дорослих та дітей.

Коментарі до статті Коментарі до статті

Логічні загадки

Загадки для дорослих та дітей

Щоб отримати відповідь, натисніть на посилання під питанням

Загадки російською мовою | Загадки українською мовою

Логічні загадки російською мовою

16 музикантів одного духового оркестру грають перед глядачами, та їх ніхто не слухає. Чому?

27 гусей ідуть від дому до ставка. 7 із них загубилися позаду, 12 повернулися назад, 8 із них перелетіли через ставок. Запитання: що роблять інші гуси?

4 особи стоять у ряд.
Кожен може бачити тільки тих, хто стоїть перед ним, якщо нічого не заважає.
Перший бачить другого та третього.
Другий бачить третього.
Третій нікого не бачить із-за стіни.
Четвертий також нікого не бачить.
Вони знають, що на них одягнені капелюхи, два чорні та дві білі.
Але ніхто з них не знає капелюх якого кольору одягнений на ньому самому.
Перед ними поставлено завдання дізнатися про колір свого капелюха.
На свій капелюх дивитися не можна, тому дивитися теж не можна.
Питання: Хто з них у цій ситуації може впізнати колір свого капелюха?

Автомобіль мчить шосе. До вихлопної труби ззаду на мотузці жартівники причепили порожню каструлю, яка сильно гриміла. З якою швидкістю має їхати автомобіль, щоб не чути звуку каструлі?

Агенту потрібно було проникнути на одну "закриту" вечірку. Перепусткою всередину служило особливе слово-пароль. Агент сховався неподалік входу і почав прислухатися. На запитання охоронця "Двадцять два?" перший відвідувач відповів "Одинадцять!" і був впущений усередину. На запитання "Двадцять вісім?" наступний відвідувач відповів "Чотирнадцять!" і також був впущений усередину. "Усього діл" подумав агент, і на питання охоронця "Сорок два?" сміливо відповів "Двадцять один!" і тут же був вигнаний геть, як чужинець. Якою мала бути правильна відповідь?

Археологічна експедиція в Єгипті знайшла скарб із давніми монетами. На кожній із монет було викарбувано дату випуску: 50 рік до н.е. Головний археолог, подивившись на монети, зрозумів, що то були стародавні підробки. Як він це визначив?

Асоціація анонімних алкоголіків вважає, що будь-яка перспективна програма лікування болісна для пацієнтів. Тому вони кажуть: "ви маєте протриматися лише один день". Як ви вважаєте, який це день?

Аеростат вільно і нерухомо тримається у повітрі. З гондоли його виліз чоловік і почав тросом підніматися вгору. Куди посунеться при цьому аеростат: вгору чи вниз?

Банк висунув пропозицію про іпотеку, яка здавалася надто гарною, щоб бути правдою: як тільки центральний банк підвищуватиме процентну ставку, цей банк знижуватиме ставку за іпотекою. І хоча зворотна пропозиція теж діяла, банк виступив зі своєю ініціативою тоді, коли відсоткові ставки були вкрай низькими, але протягом наступних 25 років очікував на їх підвищення. Початкова ставка іпотеки витримала конкуренцію з пропозиціями інших банків, і банк залучив багато нових клієнтів. Зважаючи на те, що цей банк і досі процвітає, скажіть, як йому вдалося вести таку досить ризиковану гру?

Багатий купець, вмираючи, залишив своїм синам у спадок череду з 17 корів. Загалом у купця було 3 сини. У заповіті зазначено розподілити спадщину так: старший син отримує половину всього стада, середній син повинен отримати третину всіх корів зі стада, молодший син повинен отримати дев'яту частину від стада. Як же братам поділити між собою череду згідно з умовою заповіту?

Бочка з водою важить 50 кілограмів, що потрібно додати, щоб вона стала важити 15 кілограмів?

Брати-курці не розмовляють один з одним з того часу, як Бертрам виграв у Августа шахову партію. До цієї чорної п'ятниці Бертрам жодного разу не обіграв брата. Ось як це сталося:
"Август, готовий побитися з тобою об заклад на коробку твого улюбленого тютюну, що, якщо ми з тобою одночасно гратимемо дві шахі партії, я або виграю одну з них, або зведу обидві внічию. Єдина моя умова - грати на двох різних дошках, причому на одній я гратиму чорними, а на іншій - білими. Крім того, щоб у тебе не було сумнівів у моїй чесності, я поступаюсь тобі правом першого ходу. Зіграємо?"
Як Бертраму вдалося досягти перемоги?

У 12-поверховому будинку є ліфт. На першому поверсі мешкає всього 2 людей, від поверху до поверху кількість мешканців збільшується вдвічі. На якому поверсі в цьому будинку найчастіше натискається клавіша виклику ліфта?

У 16 столітті в Голландії з'явилося поняття, яке раніше визначалося дальністю гарматного пострілу, а зараз його величина дорівнює 22 км 224 м. Про що йдеться?

В 1933 ще за два роки до постановки "Франкенштейна" Джеймс Вейл зняв фільм, що став справжнім святом спецефектів. Примітно, що Клода Ренса, який зіграв головну роль, практично не видно на екрані протягом майже всього фільму. Який твір екранізував Джеймс Вейл?

У 1950 року одній дамі виповнилося 50 років, а 1960 року їй було 40 років. Як ви вважаєте, що це за жінка і як це можливо?

У 20-ті роки співробітники карного розшуку під час оперативної роботи використовували замість посвідчень так звані "знаки прихованого носіння". Вони складалися зі службового та маскувального жетонів. Службовий жетон був прихований під лацканом піджака. На маскувальному жетоні, який пригвинчувався з лицьового боку лацкана, могло бути три різні малюнки: мисливець, який стріляє в качку, вершник, що долає перешкоду, або... Назвіть третій, найпоширеніший вид малюнка.

До лікарні Сент-Джеймс направляли всіх постраждалих внаслідок нещасних випадків у місті. Найбільше було водіїв та пасажирів, які постраждали в ДТП. Щоб зменшити їх кількість, міська влада зробила обов'язковим користування ременями безпеки. Водії та пасажири стали пристібатися цими ременями, але кількість ДТП залишилася незмінною, а кількість постраждалих у них людей, які надходили до лікарні, навіть збільшилася. Чому?

У двох гаманцях лежать 4 монети, причому в одному гаманці монет удвічі більше, ніж в іншому. Як таке можливо?

У дитячій лікарні юні пацієнти дуже любили грати із чарівними плюшевими ведмедиками, які були там. На жаль, дітям вони так подобалися, що ведмедики почали зникати: малолітні пацієнти несли їх додому. Як керівництво лікарні вирішило цю проблему?

У записі ?1?2?4?8?16?32?64=27 замість "?" поставте знаки "+" або "-" так, щоб рівність стала вірною.

У якій ситуації можна отримати один, коли до одинадцятої додаємо дві?

У якому разі 3 дідуся, 2 бабки, 4 онуки, 3 жучки, кішка та 7 мишок з ріпкою, забравшись під одну парасольку, не намокнуть?

У разі правильна рівність: 19 + 15 = 10.

У якому разі, дивлячись на цифру 2, ми говоримо "десять"?

У кишені лежать дві монети на загальну суму 15 копійок. Одна з них – не п'ятак. Що за монети?

У каструлю правильної циліндричної форми налита догори вода. Яким чином, не маючи під рукою жодних мірок та пристосувань, відлити з каструлі таку кількість води, щоб у ній залишилася половина її вмісту?

У кафе зустрілися троє друзів: скульптор Бєлов, скрипаль Чернов і художник Рижов. "Чудово, що в одного з нас біле, у іншого чорне, а у третього руде волосся, але ні в кого колір волосся не відповідає прізвищу", - зауважив чорнявий. "Ти маєш рацію", - сказав Бєлов. Який колір волосся у художника?

У квартирі мешкають домашні тварини: собаки та кішки. З усіх тварин тільки одне не є собакою, при цьому всі вихованці, крім однієї, – кішки. Скільки всього кішок та собак?

У класі є п'ять першокласників: Аня, Вова, Віка, Світлана та Сергій.
1. Той, хто любить Вову – дружить зі Світлом.
2. Ті, кого Віка вважає своїми ворогами звуть Аня та Світлана. Натомість Віка товаришує з Вовою та Сергієм.
3. Вова товаришує з Вікою, Анею та Сергій, але не товаришує зі Світлою.
Як звати дівчинку, яка любить Вову?

У лісі була пожежа, а після гасіння на згарищі знайшли мертвий водолаз, хоча до найближчого озера не менше кілометра. Як він помер?

У лісі з-під землі б'ють десять джерел мертвої води: від № 1 до № 10. З перших дев'яти джерел мертву воду може взяти кожен, але джерело № 10 знаходиться в печері Кощея, до якої ніхто, крім самого Кощія, не може потрапити. На смак і колір мертва вода нічим не відрізняється від звичайної, проте, якщо людина вип'є з якогось джерела, вона помре. Врятувати його може лише одне: якщо він зап'є отрутою з джерела, номер якого більший. А якщо він одразу вип'є десяту отруту, то йому вже ніщо не допоможе. Іванко викликав Кощія на дуель. Умови дуелі були такі: кожен приносить із собою кухоль із рідиною і дає його випити своєму противнику. Кощій зрадів: "Ура! Я дам отруту № 10, і Іванко не зможе врятуватися! А сам вип'ю отруту, яка принесе мені Іванко, зап'ю його своїм десятим і врятуюся!" У призначений день супротивники зустрілися. Обидва чесно обмінялися кухлями та випили те, що в них було. Однак виявилося, що Кощій помер, а Іванко залишився живим. Як вдалося Іванкові перемогти Кощія?

У назві якої цукерки відчувається холод?

В одну склянку налито вино, а в іншу – таку ж кількість води. Зі склянки з вином беруть чайну ложку вина і переливають її в склянку з водою. Потім, добре перемішавши вміст склянки з водою, беруть чайну ложку розчину, що вийшов, і переливають її назад у склянку з вином. Чого при цьому виявиться більше – вина у воді чи води у вині?

В одній деспотичній країні король скликав усіх придворних мудреців (кількість їх не принципова, тому без обмеження спільності вважатимемо, що їх 20 чоловік) і оголосив їм таке:
Завтра їх усіх збудують в одну шеренгу і зав'яжуть очі, потім кожному на голову одягнуть ковпак чорного або білого кольору та знімуть пов'язки. Кожен зможе бачити колір ковпака, що стоять попереду нього, але не може бачити свій ковпак і ковпаки тих, хто позаду. Кожному в шерензі запитують: Якого кольору на тобі ковпак? Якщо мудрець відповість правильно, його залишать живими. Якщо неправильно, значить він недостойний бути мудрецем і його страчують.
Яку стратегію треба обрати мудрецям, що якнайбільше з них залишилися живими? На роздуми та наради їм дається рівно одна ніч.

В одній в'язниці на міжнародний день зеків влаштували конкурс-гру. У грі беруть участь усі в'язні. У разі виграшу адміністрація обіцяє всіх випустити. Ось у чому полягає гра:
Усіх зеків садять окремо за різними карцерами. Потім якогось одного із ув'язнених випускають і ведуть у спеціальний карцер із лампочкою. Ніхто з ув'язнених не знає і не може піддивитися когось саме в той карцер ведуть. У спеціальному карцері є 1 лампочка, і зек має право увімкнути/вимкнути/залишити без змін лампочку. Потім його знову закривають у його карцері і беруть будь-якого іншого в'язня (це може бути і той самий).
Так гра триває цілий день. Зекі виграють, якщо якийсь із в'язнів вийде зі спеціального карцера і скаже "тут уже були всі ув'язнені" і це буде правдою, інакше, якщо це неправда, гра закінчується.
Перед початком гри в'язні можуть обговорити стратегію гри, але під час гри ніхто ні з ким не може спілкуватися. На початку гри лампочка вимкнена.
Завдання повністю на логіку, не має жодних приколів типу залишити якийсь знак у спецкарцері, або навпомацки визначити, скільки працює лампочка.
Допоможіть зекам вибратися з в'язниці!

В одному місті всі люди були торговцями чи гончарями. Торговці завжди говорили неправду, а гончарі – правду. Коли всі люди зібралися на площі, кожен із присутніх сказав іншим: "Ви всі торговці!" Скільки гончарів було у цьому місті?

В одному місті звели новий район зі 100 будинків. Майстри з виготовлення табличок виготовили та привезли пачку нових табличок з нумерацією будинків від 1 до 100. Порахуйте кількість усіх цифр 9, що зустрічаються в цих табличках (цифри 9 і 6 є різними цифрами).

У одному класі учні розділилися на дві групи. Одні мали завжди говорити лише правду, а інші – лише неправду. Всі учні класу написали твір на вільну тему, який мав закінчуватися фразою "Все тут написане, правда" або "Все тут написане, брехня". У класі було 17 правдолюбців та 18 брехунів. Скільки вийшло творів із твердженням про правдивість написаного?

У відділенні Ощадбанку працюють: касир, контролер та завідувач. Їхні прізвища: Борисов, Іванов і Сидоров. Касир не має ні братів, ні сестер і найменше на зріст. Сидоров одружений на сестрі Борисова і зростанням вище за контролера. Назвіть прізвища касира, контролера та завідувача.

У готелі 7 поверхів. На першому розмістилися чотири особи, на кожному наступному – на 2 більше, ніж на попередньому. На якому поверсі готелю найчастіше викликають ліфт?

У повісті Алексіна "Саша і Шура" між героями відбулася така розмова: "А як звуть твій собаку?" - "Звичайно, Бергене". А чому "звичайно", питаючий зрозумів, коли дізнався породу собаки. Назвіть її і ви.

Свого часу міський голова Глазунов телеграфував голові санітарної комісії, який перебував у від'їзді: "Холера йде на спад. Буду радий, якщо петербуржці нарешті передихнуть". У телеграмі у відповідь голова зажадав уточнення. А якого саме?

У своїй статті "Пушкін, чи правда і правдоподібність" Володимир Набоков писав: "На мою думку, пушкінська епоха - остання в бігу часу, куди наша уява ще може проникнути без паспорта, наділяючи деталі життя рисами, запозиченими з живопису. 1840 рік. До цієї дати не дожили ні Байрон, ні Пушкін, ні Гете ... Подумати тільки, проживи Пушкін ще 2-3 роки, і в нас була б ... " Що саме?

У сім'ї п'ять чоловік: чоловік, дружина, їхній син, сестра чоловіка та батько дружини. Їхні професії - інженер, юрист, слюсар, вчитель та економіст. Відомо, що юрист та вчитель – не кревні родичі. Слюсар молодший за економіста, і обидва грають у футбол за збірну свого заводу. Інженер молодший за вчителя, але старший за дружину свого брата. Назвіть професії кожного.

У старовинному квебекському готелі "Людовік XIV" сусідні кімнати були з'єднані спільною ванною кімнатою. У ванній на ручках дверей, що вели до кімнати, висіло по метровому шкіряному ременю. А що робив із цими ременями постоялець готелю, заходячи до ванної кімнати?

У токарному цеху ремонтного заводу токаря виточують втулки з бронзових заготовок. На виготовлення кожної бронзової втулки потрібно по одній заготівлі. З метою економії матеріалу, зібрана після виготовлення втулок стружка бронзи йде на переплавлення та лиття нових подібних заготовок. Скільки таким способом можна виготовити втулок з 36-ти початкових однакових заготовок, якщо відомо, що стружки, що утворюється від виготовлення шести втулок, вистачає для подальшої виплавки однієї додаткової заготовки?

У чому різниця між футболістом та вуличним пішоходом?

В епоху вітрильних кораблів при зустрічі двох вітрильників салютували один одного гарматними пострілами. Пострілами можна було показати свої наміри – дружні чи ворожі. Як?

Василю, Петру, Семену та їхнім дружинам Наталі, Ірині, Ганні разом 151 рік. Кожен чоловік старший за свою дружину на 5 років. Василь на 1 рік старший за Ірину. Наталі та Василеві разом 48 років, Семену та Наталі разом 52 роки. Хто з ким одружений, і скільки кому років? (Вік має бути виражений у цілих числах.)

Вздовж вулиці, на якій я проживаю, курсують трамваї червоного та синього кольору, що належать до одного й того самого маршруту. Кількість тих та інших трамваїв однакова. Червоні трамваї, як і сині, ходять з однаковим інтервалом часу, що становить десять хвилин. Протягом дня я здійснюю по кілька поїздок, причому в різний час. Здавалося б, кількість поїздок у трамваях червоного та синього кольору має бути приблизно однаковою з можливим невеликим відхиленням. Однак, через деякі обставини, фактична кількість поїздок у трамваях червоного кольору становить чи не 90% від кількості всіх поїздок. Як можна пояснити таке явище?

Власниками однієї відомої фірми з виробництва взуття було запроваджено досить незвичайне оригінальне рішення, згідно з яким в одному місті на взуттєвій фабриці виготовлялися лише праві черевики, а в іншому місті – лише ліві. Завдяки цьому впровадженню фірма змогла значно знизити деякі свої збитки. Що, на Вашу думку, завдавало фірмі цих збитків? Крадіжка взуття (пар взуття) робітниками із фабрик.

Повертаючись із риболовлі додому, рибалок зустрів свого приятеля, який поцікавився його уловом. Але, оскільки наш рибалок крім риболовлі був також великим любителем всякого роду загадок, відповів приятелю так: "Якщо до кількості спійманої мною риби додати половину улову і ще десяток рибин, то мій улов становив би рівно сотню риб". Скільки риби спіймав рибалок?

Повітряна куля відноситься безперервним вітром у південному напрямку. В який бік розвиваються прапори на його гондолі?

Чи можна закип'ятити воду на відкритому полум'ї у паперовій склянці?

Вовченя, мавпа і бегемотик підійшли до каруселі, на якій кружляли машинка і літачок. Кожен із друзів хотів покататися і на тому, і на іншому. Машинка та літачок вміщали лише по одному пасажиру. За три заходи кожен з друзів по разу покотився на машинці і на літачку. У перший захід мавпа прокотилася на літачку, а вовченя - на машинці. Під час другого заходу на літачку каталося вовченя. Хто і на чому катався під час третього заходу?

Всі ми неодноразово чули дзюрчання струмка. Як Ви вважаєте, чому він дзюрчить?

Усім відомо, що є спосіб помістити у пляшку модель корабля. Але як зробити, щоб у пляшці опинився цілий стиглий огірок, не пошкодивши пляшку?

Всім відомо, що іспанці вкрай успішно використовували у війнах Конкісти свою кавалерію проти індіанців, які не мали приручених верхових тварин, крім непридатних для бою лам і гуанако. Чому ж індіанці не одомашнили диких мустангів, які легко приручаються?

Зустрілися 3 подруги: Сєрова, Золотарьова та Чернова. І одягнені вони були таким чином: у однієї чорна, у іншої сіра сукня,

Ви захворіли, пішли до лікаря, який дав вам по три таблетки в баночках А та В. Таблетки ідентичні за формою та кольором, але мають різний ефект. Ви повинні щодня випивати разом таблетку зі баночки А та таблетку зі баночки В, і так протягом трьох днів. Рецепт не можна порушувати. Але вранці після першого дня ви побачили, що на столі лежать три пігулки, баночка В порожня, а в баночці А лише одна пігулка. Як вам діяти, щоб закінчити лікування, не порушуючи рецепт?

Ви знаходитесь в залі, в якій чотири двері та маленьке віконце. Три з чотирьох дверей уявні - тобто, за ними глуха стіна - і тільки одна веде назовні. У вас є ключ, який підходить до всіх дверей, але ви не знаєте яка з чотирьох дверей, веде назовні. У вас лише одна спроба; якщо ви відкриваєте одну з дверей, всі замки інших дверей автоматично закриваються назавжди. Ще в кімнаті темно, хіба тільки одна свічка дає трохи світла. Так, що ж треба зробити, щоб знайти ті двері, що ведуть назовні?

Ви знаходитесь на вершині скелі висотою 100 метрів. Зі скелі ростуть два дерева, одне з яких росте вгорі скелі біля її обриву, друге - зі стіни скелі на висоті 50 метрів на яке при спуску можна сісти. У Вас є мотузка довжиною 75 метрів і ніж, для того, щоб цю мотузку розрізати. Яким чином у цій ситуації можна здійснити спуск зі скелі. Довжину мотузки, необхідну для зав'язування вузлів, можна не враховувати.

Ви випередили лижника, що знаходився на другій позиції. Яке місце тепер Ви займаєте?

Ви зібралися попити каву з молоком, і встигли налити в склянку тільки кави. Але вас просять відлучитися на кілька хвилин. Що треба зробити, щоб при вашому поверненні кава була гаряча: налити в неї молоко відразу перед доглядом або після, коли ви повернетеся, і чому?

Випущені з рук дитячі повітряні кулі кудись відлітають. Куди? Як високо вони можуть полетіти?

Галина захотіла купити одне морозиво, але їй не вистачає 6 копійок. Іван також хоче купити одне морозиво, але йому не вистачає 1 копійки. Галина та Іван вирішили разом купити одне морозиво на двох, але їм все одно не вистачає однієї копійки. Запитання: скільки ж коштує одне морозиво?

Гренландія - величезний острів, покритий снігом та льодом. Чому людина, відкрив цей острів, назвав його Гренландією, тобто. "Зеленою землею"?

Дано слово з 4 літер, але ще може бути записано 3 літерами. Зазвичай можна записати 6 літерами, а потім 5 літерами. Зроду містило 8 букв, а зрідка складається з 7 букв.

Дано два бікфордові шнури. Кожен із шнурів горить рівно 1 годину. Горіння нерівномірне, тобто. наприклад, половина може згоріти за 55 хвилин, а інша за 45 хвилин. Довжина може бути різною. Завдання: зафіксувати час XNUMX хвилин за допомогою цих шнурів.

Два поблизу міста, В одному всі брехуни, а в іншому правдолюби. І ті, й інші приїжджають один до одного в гості. Яке потрібно поставити єдине питання перехожому, щоб дізнатися в якому ви знаходитесь місті?

Два міста, А та В, знаходяться на відстані 30 км один від одного. З цих міст одночасно виходять одне одному назустріч два пішоходи і рухаються, не зупиняючись, кожен із швидкістю 5 км/год. Але разом із першим пішоходом із міста А вилітає муха, яка пролітає за годину 10 км. Муха переганяє першого пішохода і летить назустріч іншому, який вийшов із B. Зустрівши його, вона відразу повертається назад до пішохода з A. Зустрівши його, знову летить назад назустріч пішоходу з В, і так продовжувала вона свої польоти вперед і назад доти, поки що пішоходи не зустрілися. Тоді вона заспокоїлася та сіла одному з пішоходів на капелюх. Скільки кілометрів пролетіла муха?

Два кораблі, що йшли в океані, кожен під прапором своєї країни, помітили один одного здалеку, повернули з наміченого курсу і кинулися назустріч один одному. Коли вони зблизилися, капітани усвідомили, що обидва дійшли неправильного висновку, посміялися з цього і розлучилися друзями. Яким країнам належали ці кораблі і якої помилки припустилися капітани?

Два дуже поширені пристрої виконують одну і ту ж функцію, але один з них має величезну кількість частин, що рухаються, а інше не має жодної. Електрика в них не використовується, винайдено вони дуже давно.

Два теплоходи одночасно вийшли з портів і з постійною швидкістю рухаються у зустрічному напрямку. Швидкість одного теплохода 20 км/год, іншого – 30 км/год. На якій відстані вони будуть перебувати рівно за одну годину до їх зустрічі?

Двоє сусідів-дачників зібралися побудувати міст через струмок, що розділяє їхні дачні ділянки. Відстань від струмка до будиночка кожного дачника різна, причому будиночок одного дачника знаходиться трохи нижче за течією щодо будиночка іншого. Як збудувати міст через струмок, щоб він відстояв на однаковій відстані від обох будиночків?

Двоє туристів одночасно вийшли з пункту А і пішли до пункту В. Перший турист половину часу, витраченого ним на перехід, йшов зі швидкістю 5 км/год, а потім пішов зі швидкістю 4 км/год. Друга ж перша половина шляху йшла 4 км/год, а потім пішла 5 км/год. Хто з них раніше прийде до пункту B?

Двох людей звинувачували у спільному злочині. Якщо обидва визнавали себе винними, то кожен отримував легке покарання. Якщо це робив один, а другий ні, то першого звільняли, а другого суворо покарали. Якщо обидва не визнавали своєї провини, їх обох звільняли від покарання. Чому з погляду окремого обвинуваченого краще зізнатися, а з погляду обох – правильніше не робити цього?

Дія відбувається у 555 номері на п'ятому поверсі п'ятизіркового готелю. Чоловік підвівся з ліжка, помився, одягнувся, виспівав чашку кави, вийшов на балкон і виявив, що стоїть без штанів. Що сталося з ним?

Джордж Вашингтон, Шерлок Холмс, Вільям Шекспір, Людвіг Ван Бетховен, Наполеон Бонапарт та Нерон – хто з них принципово відрізняється від інших?

Для того, щоб отримати фарбу оранжевого кольору, необхідно змішати фарби жовтого кольору (6 частин) та червоного кольору (2 частини). Скільки грам фарби помаранчевого кольору можна отримати (максимально), маючи 3 г жовтої і 3 г червоної фарби?

Для чого між рейками, у місцях їх стикування залишають зазори?

Навіщо радянським двірникам якось обрізали мітли?

Досить часто, при виготовленні гирі в основний метал навмисно вкраплюють шматочок свинцю чи міді. Навіщо це робиться?

Додому він приходить у вигляді "оповідального твору усної народної творчості". Він не складає віршів і займається наукою. Тим не менш, нам він знайомий з дитинства. І не тільки нам – йому підвладний весь світ. Назвіть його, промовивши його ім'я хором і за складами.

Його кидають, коли його використовують, та його піднімають, коли він не потрібен?

Його тезками було кілька бельгійських королів. Один із родичів – член знаменитого музичного ансамблю, інший – відомий фермер. А сам він – автор звернення, зверненого до споконвічних ворогів. Процитуйте це звернення.

Якби на референдумі проголосувало трохи більше людей проти, то пропозиція була б схвалена. Як це можливо?

Якщо у третій світовій війні головною зброєю буде - ядерна, то яка зброя буде головною у четвертій світовій війні?

Якщо ваш бос каже, що не в грошах щастя, то що йому треба сказати?

Якщо головоломка, яку ви розгадали перед тим, як ви розгадали цю, була важчою, ніж головоломка, яку ви розгадали після того, як ви розгадали головоломку, яку ви розгадали перед тим, як ви розгадали цю, чи була головоломка, яку ви розгадали перед тим, як розгадали цю, важче, ніж ця?

Якщо один кубічний метр розділити на кубічні міліметри, що його складають, і з'єднати їх між собою гранями в одну пряму лінію, то якої довжини виявиться ця лінія?

Якщо вона вгору дном, то повна, а якщо вниз дном, то порожня?

Якщо оптиміст винаходить колесо, то що винаходить песиміст?

Якщо поділити 50 на половину і додати 50, скільки вийде?

Якщо робота не вовк, то що тоді?

Якщо схрестити Кенгуру та Слона, то що станеться?

Якщо хочеться чогось великого та чистого, то що треба зробити?

Якщо людина зробить це один раз на день, це добре, а якщо двічі, то це злочин. Що це?

Є 3 ящики: "A", "B" і "С", в одному з них приз в інших порожньо. Ви обираєте "А". Ведучий точно знає, де приз і спершу відкриває свідомо невірний варіант "B", показуючи, що він порожній. Після чого запитує, чи не хочете ви змінити свій вибір? Тепер у вас є можливість залишитися при своєму варіанті "А" або змінити його на "С". Чи варто змінювати свій вибір і чому?

Є три ящики: ящик з апельсинами, ящик з яблуками та ящик із сумішшю яблук та апельсинів. На кожній скриньці є табличка із зазначенням що всередині. Таблички взяли та перемішали; тепер усі таблички не на своєму місці. Є одна спроба: можна засунути руку в ящик, і витягнути звідти один предмет. Після цього треба розвісити таблички правильно.

Ще за давніх часів було створено цей винахід. Воно дозволяє людині дивитися крізь стіни. Як ви думаєте, що це за винахід, який використовується досі?

Жили чотири друзі. Звали їх Альберт, Карл, Дітріх та Фрідріх. Прізвища друзів ті ж, що й імена, тільки так, що ні в кого з них ім'я та прізвище не були однаковими, крім того, прізвище Дітріха не Альберт. Визначте прізвище та ім'я кожного хлопчика, якщо відомо, що ім'я хлопчика, у якого прізвище Фрідріх, є прізвище того хлопчика, ім'я якого прізвище Карла.

Жили чотири друзі. Вони мали імена Альберт, Карл, Дітріх і Фрідріх. Прізвища друзів такі ж, що й імена, тільки так, що ні в кого з них ім'я та прізвище не були однаковими, крім того, прізвище Дітріха не Альберт. Визначте прізвище та ім'я кожного хлопчика, якщо відомо, що ім'я хлопчика, у якого прізвище Фрідріх, це прізвище того хлопчика, ім'я якого прізвище Карла.

За книгу заплатили 100 руб. і залишилося заплатити ще стільки, скільки залишилося б заплатити, якби за неї заплатили стільки, скільки залишилося б заплатити. Скільки коштує книга?

Закінчивши свою роботу в офісі, майбутня суперзірка кіно пішла на проби у модельне агентство. Там, на жаль, їй сказали, що їй не вистачає зростання, щоби стати моделлю. Але наступного ранку вона знову прийшла до того ж агентства на проби і успішно пройшла їх. Вона не одягла нічого, щоб збільшити свій зріст, на зразок спеціального взуття чи перуки. До того ж вимірювали її обидва рази абсолютно однаково. Як їй вдалося втілити в життя свою мрію?

Тут, у центрі цієї жахливої ​​пустелі, знаходиться загублене місто Іштар. Щоб до нього дістатися, я маю йти пішки від узбережжя до центру материка. Рухаючись цією дорогою, людина може взяти із собою запасів продовольства не більше ніж на п'ять днів. Я підрахував, що можу просуватися за день якнайбільше на тридцять миль. Судячи з карти, місто знаходиться на відстані сто двадцяти миль від узбережжя. Зараз я спробую підрахувати, скільки потрібно людей, включаючи мене самого, щоб вистачило запасів поодинці дістатися міста, переночувати там і повернутися на узбережжя.

Зима. Вчора був дощ, а сьогодні мороз. Вечір. Ви водій маршрутного міського автобуса. 75% заповнення салону автобуса пасажирами. Під'їжджаючи до перехрестя, загальмували. Попереду невеликий затор. Зайнято дві смуги вашого напрямку легковими, газелями та фурами. Всі буксують по ожеледиці не можуть рушити. Дорожньо-патрульна служба звільнила одну зустрічну смугу для об'їзду. Хотіли про їхати зустрічкою, але не тут було, починаєте буксувати самі. Що робити?

Знаменита «чорна пенні», перша у світі поштова марка, була випущена в Англії в 1840 році. Принцип оплати пересилання пошти марками мав величезний успіх і згодом був прийнятий у всьому світі. Однак лише через рік «чорний пенні» замінили на «червоний пенні». Чому?

Ідуть поряд дві людини, одна з них - батько сина іншого. Як таке може бути?

З якої тарілки не можна нічого з'їсти?

З наведених нижче літер необхідно сформувати одне слово: Н Л Д О С В О О О

Відомо таке:
1) Прізвище машиніста паровоза, кочегара та кондуктора (але не обов'язково в такому ж порядку) – Ковальов, Петров, Смирнов.
2) Прізвища пасажирів - професор Ковальов, професор Петров, професор Смирнов.
3) Лікар Ковальов живе в А.А.
4) Кондуктор живе по середині шляху між А до Ст.
5) Пасажир, у якого таке ж прізвище, як і у кондуктора, живе у Ст.
6) Лікар Петров заробляє щомісяця 25000 рублів.
7) Пасажир, який живе дуже близько від кондуктора, заробляє рівно втричі більше, ніж кондуктор.
8) Смирнов виграв партію у шахи у кочегара.
Як прізвище машиніста?

Відомо, що серед дев'яти монет є одна фальшива, у якої вага менша, ніж у інших. Як за допомогою чашкових ваг за два зважування визначити фальшиву монету?

Відомо, що сума кутів будь-якого трикутника дорівнює 180 градусів. Але один математик все ж таки знайшов спосіб накреслити трикутник такий, що кожен його кут дорівнює 90 градусів і сума його кутів дорівнює 270 градусів. Здогадайтеся, як це він зміг?

Винахідник Томас Адамс працював із соком мексиканського дерева саподія. Він намагався використовувати його для дитячих іграшок, протигазів, взуття та велосипедних шин. Нічого, однак, не виходило, вироби виходили настільки невдалими, що невдалий експериментатор готовий був їх буквально зубами гризти. Але удача все ж таки прийшла до нього і Томас Адамс став відомий як винахідник... чого?

Є кругле глибоке озеро діаметром 200 метрів та два дерева, одне з яких росте на березі біля самої води, інше – по центру озера на невеликому острівці. Людині, яка не вміє плавати, потрібно перебратися на острівець за допомогою мотузки, довжина якої трохи більше ніж 200 метрів. Як це йому зробити?

Є сім (і лише сім) звірів: лев, гієна, пудель із цуценям, сіамська кішка з кошеням та датський дог. Одну з тварин звуть X, а іншого, відмінного від першого - Y. Зіниці у лева відрізняються формою від зіниць X. Гієна належить до того ж підряду, що і Y. Y ніколи не стосується X. Якого звіра звуть Y? Слід зазначити, що у разі завдання має єдине рішення.

Є три ключі від трьох валіз з різними замками. Кожен ключ підходить тільки до однієї валізи. Чи достатньо трьох спроб, щоб підібрати ключі до кожного з них?

Є число "дванадцять". Як його розділити навпіл, щоб вийшло дві "сімки"?

Є три банки: одна п'ятилітрова - повністю заповнена яблучним соком, і дві порожні - на два і три літри. Використовуючи ці три банки, методом переливання залиште в п'ятилітровій банці чотири літри соку.

Індіанець, який перший раз у житті приїхав до міста, побачив білу людину, що їде вулицею. Коли той проїхав повз, індіанець сказав: "Білий чоловік лінивий, він навіть ходить сидячи". На чому саме їхав білий чоловік, якщо індіанець, побачивши його, вирішив, що він "ходить сидячи"?

Інспектор, який перевіряв якусь школу, помітив, що коли б він не поставив класу питання, у відповідь тягли руки всі учні. Більше того, хоча шкільний вчитель щоразу вибирав іншого учня, відповідь завжди була правильною. Як це виходило?

Історія із реального життя. Ветеран війни воював у Афганістані. Війна скінчилася. Мирний час. Ветеран спить у себе вдома, і йому сниться сон. Уві сні він офіцер. Він зі своїми солдатами сидить у окопі, і вони відстрілюються від афганців. У них закінчуються патрони. Афганці їх оточують. Усіх солдатів вбивають, а офіцера залишають живими так як він офіцер. Його беруть у полон і старший із афганців ставить йому умову. Або він (офіцер) покаже на карті всі точки розташування своїх солдатів або його вб'ють. Офіцер відмовляється і каже, що не зрадить батьківщину. Підходить кат у масці. Ставить голову офіцера на бік і розрубує голову сокирою. Ветеран від страху прокидається, у нього зупиняється серце, і він помирає від інфаркту. Що у цій історії не логічно?

До діда Вані прийшли в гості: двоє дідів, дві бабки, три батьки, три матері, три сини, три дочки, одна теща, одна свекруха, один свекор, один тесть, один зять, одна невістка, два брати і дві сестри. То скільки ж було гостей?

Як ви думаєте, яким чином потрапляє цілий фрукт у пляшку фруктового вина з тонким шийкою? При цьому фрукт явно набагато більших розмірів, ніж шийка пляшки.

Як ви вважаєте, чому не можна поховати в Римі людину, яка живе в Парижі?

Як ви думаєте, що станеться, якщо в залізну шашличницю з вугіллям, що горить, з верху лити середнім струменем рідкий кисень з температурою = - 183 градуси Цельсія, в кількості приблизно 3-4 літри?

Як ви вважаєте, що подорожує по всьому світу, але при цьому весь час залишається на одному місці (зазвичай у кутку)?

Як захищають свої видання від піратів, які хотіли б їх скопіювати, деякі видавці словників та атласів?

Як виміряти діаметр тонкого дроту, маючи в розпорядженні лише олівець та масштабну лінійку?

Як можна залізти на вершину височеного дерева і потім зістрибнути вниз на асфальт без ушкоджень?

Як можна поставити вертикально мотузку завдовжки 1 метр?

Як називається фініш наземної підготовки космонавта?

Як за допомогою 5-ти літрового та 9-ти літрового відра набрати з річки 3 літри води?

Як зробити, щоб будь-який комп'ютер був по-справжньому швидким?

Як зістрибнути з 20-метрових пожежних сходів і не забитися? Внизу немає жодного батуту, немає страхувального троса тощо.

Як людина може тривати 10 днів без сну?

Який птах не несе яєць, але з них виводиться?

Які питання (не більше 10) потрібно поставити загадав число від 1 до 1000, щоб отримуючи на них тільки відповіді "так" і "ні" відгадати це число?

Які гриби ростуть під березою? - Підберезники. Які гриби ростуть під осиною? - Подосиновики. А які гриби зростають під соснами?

Які дві речі не можна з'їсти на сніданок?

Які зуби у людини з'являються останніми?

Яким чином можна з максимальною точністю виміряти діаметр тонкого дроту, маючи в наявності лише вимірювальну лінійку та олівець?

Яка тварина має шість ніг та ходить на голові?

Яке слово починається на три г, а закінчується на три?

Яке слово постійно вимовляється неправильно?

Який знак треба поставити між 4 і 5, щоб результат був меншим за 5, але більшим за 4 ?

Який знак треба поставити між написаними рядом цифрами 2 і 3, так щоб вийшло число більше двох, але менше трьох?

Який предмет не можна побачити навіть поблизу денного світла?

Якою рукою найкраще розмішувати каву з вершками та цукром?

Яку стрічку не можна вплести в кіску?

Коли моєму батькові був 31 рік, мені було 8 років, а тепер батько старший за мене вдвічі. Скільки мені тепер років?

Коли ми дивимось на цифру 2, а говоримо 10?

Коли людина у своїй оселі може бути без голови?

Колю, Сашу та Юру допитували у міліції у зв'язку з крадіжкою велосипеда. Коля сказав, що велосипед вкрав Сашко. Сашко заявив, що він невинний. Юрко сказав, що і він не злодій. Міліціонер знав, що лише один із них говорить правду. Хто вкрав велосипед?

Командиру взводу слід переправити через річку 10 солдатів. На річці немає мостів, і жоден солдат не побажав перепливати річку водою. Тут командир побачив човен, у якому сиділи два хлопчики. Човен міг утримати або двох хлопчиків, або одного солдата. Як командир переправив солдатів на інший берег, використовуючи човен?

Хто любить, коли йому дарують відразу два однакові години?

Хто зазвичай лягає спати, не знімаючи взуття?

Хто отримає безкоштовний сир у мишоловці?

Ковалі принесли п'ять ланцюгів, по три кільця в кожному, і доручили з'єднати їх в один ланцюг. Коваль вирішив розкрити чотири обручки і знову їх закувати. Чи можна виконати цю роботу, розігнувши менше кілець?

Коник стрибає вздовж прямої вперед на 80 см або назад на 50 см. Чи може він менш ніж за 7 стрибків відійти від початкової точки рівно на 1 м 70 см?

Олена живе на четвертому поверсі, при цьому, піднімаючись до себе додому, вона проходить сходами 60 сходинок. Юля живе у цьому ж під'їзді на другому поверсі. Скільки сходинок проходить Юля, піднімаючись додому на другий поверх?

Летіло 20 птахів, троє підстрелили мисливці, скільки птахів залишиться?

Аркуш паперу прямокутної форми перегнули навпіл шість разів. У середній частині цього складеного листа просвердлили наскрізь два отвори. Скільки отворів можна буде нарахувати на аркуші після його розгортання у вихідне положення?

Люди, які приїжджали в одне село, часто дивувалися місцевому дурнику. Коли йому пропонували вибір між блискучою 50-центовою монетою та м'ятою п'ятидоларовою купюрою, він завжди вибирав монету, хоча вона коштує вдесятеро менше купюри. Чому він ніколи не вибирав купюру?

Хлопчик іде дорогою з лікарем. Хлопчик є сином лікаря, але при цьому лікар не є батьком хлопчика. Як це можливо?

Змінюючи колесо своєї машини, людина впустила всі чотири гайки його кріплення у ґрати каналізаційного стоку, звідки дістати їх було неможливо. Він уже вирішив, що застряг тут, але хлопчик, що проходив повз, підказав йому дуже слушну думку, яка дозволила йому поїхати далі. У чому полягала його ідея?

Мерлін, великий і мудрий чарівник при дворі короля Артура, любив таку загадку: візьміть чотири монетки і розташуйте їх таким чином, щоб усі вони були на рівній відстані одна від одної. (Якщо у вас під рукою немає англійських монет, зійдуть будь-які інші).

Містера Джонса знайшли мертвим за письмовим столом у своєму кабінеті. Причина смерті – кульове поранення в голову. Детектив Бонс, який прибув на місце події, серед інших предметів звернув увагу на магнітофон, що лежав на столі. Увімкнувши магнітофон, він, на свій подив, почув голос містера Джонса, який зробив таку заяву: "Говорить Джонс. Щойно мені подзвонив Сміт. Сказав, що їде сюди, щоб пристрелити мене. Бігти безглуздо, та й пізно. Якщо він дійсно вирішив. виконати свою загрозу, то через 10 хвилин я буду мертвий. Цей запис допоможе поліції знайти вбивцю. Я чую його кроки на сходах. Двері відчиняються..." На цьому запис перервався, Бонс вимкнув магнітофон.
- Може, заарештувати Сміта? - спитав лейтенант Вонг, помічник капітана Бонса.
- Ні, - відрізав Бонс. - Переконаний, що вбивство скоїв хтось інший, хто вміє добре імітувати голос Джонса. Запис зроблено спеціально для того, щоб направити розслідування хибним шляхом.
Як показали наступні події, Бонс мав рацію. Що змусило його запідозрити, що тут щось не те?

Містер Вільямс, містер Барнет та містер Едвардс живуть у мебльованих кімнатах на Баскет-стріт. Один із них – пекар, інший – таксист, а третій – пожежник. Ви маєте визначити професію кожного з них. Ось кілька підказок.
1. Містер Вільямс і містер Барнет щовечора грають у шахи.
2. Містер Барнет та містер Едвардс разом ходять на бейсбол.
3. Таксист збирає колекцію монет, пожежник – олов'яних солдатиків, а пекар – марки.
4. Таксист ніколи не ходить на бейсбол.
5. Містер Едвардс ніколи не чув про поштові штемпелі.

Мишко і Сашко грали на горищі, де досить брудно та темно. Потім вони спустилися вниз. У Сашка все обличчя було сірим від пилу, а обличчя Миші залишилося чистим. Незважаючи на це, тільки Мишко вирушає вмиватися.

Багато хто знає, що один квадратний метр складається з одного мільйона квадратних міліметрів (1000х1000 = 1000000). Але знайшовся один хлопчик, який ніяк не міг у це повірити. "Ніколи не повірю, що в цьому аркуші паперу вміститься мільйон квадратних міліметрів, поки особисто сам не порахую всі клітини!" - говорив він, тримаючи в руках квадратний метр спеціального креслярського паперу, вже розкресленого на міліметрові клітини. І ось одного ранку він прокинувся і почав ретельно перераховувати на папері клітини, сумлінно відзначаючи олівцем кожну з порахованих клітин. Як Ви вважаєте - чи зміг він цього дня переконатися в тому, що квадратний метр справді містить у собі мільйон квадратних міліметрів?

Багато хто з Вас коли-небудь помічав, що перед тим, як рушити поїзд вперед, машиніст нерідко подає весь поїзд назад. Навіщо це робиться?

Багато середньовічні російські актори (скоморохи) веселять народ у той час, під час своїх виступів використовували брязкальця, виготовлені з бичачого міхура і плодів однієї рослини, що знаходяться всередині нього.

Чи може людина, перебуваючи на Землі, побачити Сонце, що сходить із заходу?

Чи можете ви назвати місяць, коли баби найменше пліткують?

Чи можна під водою розпалити багаття?

Молода дівчина на похороні своєї матері помічає привабливого, добре одягненого молодика, якого раніше ніколи не бачила, і одразу закохується. Це любов з першого погляду! Тепер вона думає лише про нього постійно! Минає кілька днів, і вона вбиває свою сестру. Запитання: чому?

Чоловік уночі довго повертався в ліжку і ніяк не міг заснути.

Чоловік прожив удома на самоті два місяці. Ніхто не відвідував його, і він ніколи не виходив назовні. До кінця цих двох місяців людина збожеволіла. Якось уночі він погасив вогонь, вимкнув світло і пішов із цього будинкам. Його ніхто більше не бачив. Через те, що він залишив цей будинок, загинули 90 людей. Чому вони загинули?

Чоловіка знаходять убитим у його кабінеті. Тіло чоловіка нахилено над письмовим столом, у руці затиснутий револьвер, на столі лежить диктофон. Поліцейські включають диктофон покійного та одразу чують записане на плівку повідомлення: "Я не можу більше жити. Життя більше не має для мене ніякого сенсу...". Після цього лунає постріл.

Ми часто вимовляємо: "Безмежне море". А чи існує насправді "безмежне море", тобто море, яке не має берегів?

На сході один старий, вмираючи, заповів трьом своїм синам 19 верблюдів. Старшому синові за заповітом мала дістатись половина верблюдів, середньому - чверть, і молодшому - п'ята частина. Але брати стали сперечатися між собою, адже 19 верблюдів не ділиться, ні на 3, ні на 4, ні на 5. Пішли вони до мудреця, який теж мав верблюди. І мудрець зміг розсудити їх, і начебто кожен залишився при своїй частці.
Як розділив верблюдів мудрець?

На гладку дошку поклали 2 цеглини - один плашмя, а інший на ребро. Цегла важить однаково. Яка цегла зісковзне першою, якщо нахиляти дошку?

На діловій зустрічі були письменник, хімік, біолог та лікар. Їх звали (за алфавітом): Анна, Дмитро, Катерина та Стас. Дмитро сказав біологу, що щойно зустрів Катерину з пончиками. Анна сиділа навпроти лікаря і поряд із хіміком. Лікар подумки розмірковував про те, що Стас - дурне ім'я. Назвіть спеціальність кожного.

На яке питання логік не може відповісти "Ні"?

На яке запитання, яке задається вами людям протягом усього дня, ви щоразу отримуватимете різну відповідь?

На Камчатці багато японських легкових автомобілів, позашляховиків, чимало мікроавтобусів. Проте японських автобусів майже немає. І зовсім не тому, що у них кермо праворуч. А чому?

На місяць сила тяжіння приблизно в шість разів менша, ніж на Землі. Якщо запустити на Місяці вертоліт з максимальною підйомною силою, то скільки разів вище він підніметься, ніж на землі? Час підйому дорівнює = 1 хвилині.

На Міжнародному конгресі філософів та логіків у східному місті Фіу-Ліу я представився одному новому учаснику. Він нічого не відповів, а простягнув мені візитку, на одній стороні якої було написано: "Мене звуть Білл Брюер. Твердження на іншій стороні картки вірне". А з іншого боку візитівки я побачив: "Мене звуть Білл Стюарт. Твердження з іншого боку картки хибне". Що ви можете сказати про те, яке ім'я цієї людини?

На новорічному столі горить 10 свічок. З них 3 загасили. Визначте скільки свічок залишиться?

На узбіччі шосе стоять кілометрові стовпи. Шосе веде з пункту A до пункту В. На кожному стовпі написано відстань у кілометрах як від пункту А, так і від пункту В. Відстань від A до В становить 999 км. Яка кількість кілометрових стовпів, на яких для обох написів використано лише дві різні цифри?

На звичайних чашкових вагах лежать: на одній чашці - бруківка, важить рівно 2 кг, на іншій - залізна гиря, що важить так само 2 кг. Терези обережно опустили під воду. Чи залишилися чашки у рівновазі?

На одному березі річки стоять чотири людини і біля берега пришвартований човен. Всім їм треба перебратися на інший берег річки. Відомо, що один із них може переправитися за 1 годину, другий за 2 години, третю за 5 годин, а четверту за 10 годин. У човен можуть мережа одночасно не більше 2-х осіб. Якщо в човні перебувають двоє, то час переправи слід вважати так, ніби переправлявся той, чий час переправи довше. Переправитися потрібно всім лише за 18 годин. Човен сам не переміщається з берега на берег, у ньому має хтось бути.
Як їм вчинити?

На одному острові знаходиться хлопчик та яблуня, на іншому острові – бабуся. Між островами є міст. Хлопчику треба принести бабусі 2 яблука, але міст витримує лише одного хлопчика та одне яблуко. Мостом можна пройти тільки один раз. По воді пливти не можна, повітрям літати теж не можна, прорити тунель теж не можна. Як йому перенести яблука?

На острові було 13 червоних, 15 зелених та 17 синіх хамелеонів. Якщо зустрічаються два хамелеони різного кольору, то вони одночасно змінюють свій колір на третій (наприклад, синій та зелений – змінюються на червоний).

На острові живуть 100 лицарів і 100 брехунів, кожен з них має хоча б один друг. Лицарі завжди говорять правду, а брехуни завжди брешуть. Одного ранку кожен мешканець вимовив фразу "Всі мої друзі - лицарі", або "Всі мої друзі - брехуни", причому кожну з фраз вимовило рівно 100 осіб. Знайдіть найменшу можливу кількість пар друзів, один з яких лицар, а інший - брехунів.

На поверхні ставка плаває один латаття, яке постійно ділиться і розростається. Таким чином, щодня площа, яку займають латаття, збільшується вдвічі. Через місяць покритою виявляється вся поверхня ставка. За скільки часу покриється лататтям вся поверхня ставка, якщо спочатку на поверхні плаватимуть два латаття?

На поверхні ставка плаває квітка, яка постійно ділиться та розмножується. Щодня площа, яку займають квіти, збільшується вдвічі. Через місяць весь ставок покривається квітами. Скільки часу потрібно для заростання ставка квітами, якщо спочатку квіток буде дві?

На заїжджий двір приїхав мандрівник. Грошей у нього з собою не було, але був срібний ланцюжок із шести ланок. Господар готелю погодився прийняти в оплату номери за кожен день по одному кільцю з цього ланцюжка, але так, щоб розпиляних кілець він отримав не більше одного. Як мандрівникові варто розпиляти ланцюжок, щоб можна було розплачуватися з господарем щодня протягом п'яти днів?

На скільки скорочує життя робочий день у металургійному цеху?

На столі 2 скриньки. В одній з них лежить кільце, а в іншій – ланцюжок. На кожній із скриньок є написи, причому на скриньці з кільцем напис вірний, а на скриньці з ланцюжком напис неправильний. На скриньці №1 напис - "У цій скриньці немає ланцюжка." На скриньці №2 - "Кільце і ланцюжок лежать у цій скриньці." У якій скриньці знаходиться кільце?

На столі дві склянки: одна з вином, інша - з водою. Зі склянки з вином взяли одну ложку вина і додали в склянку з водою. Вміст останнього ретельно перемішали. Після цього набрали одну ложку із цієї склянки і перелили назад у склянку з вином. Чого в результаті більше: вина у склянці з водою чи води у склянці з вином?

На столі лежать у ряд п'ять монет: середня - вгору орлом, а решта - вгору рішкою. Дозволяється одночасно перевернути три лежачі монети. Чи можна за допомогою кількох таких перевертань усі п'ять монет покласти вгору орлом?

На столі лежать дві монети, у сумі вони дають 3 долари. Одна з них – не 1 долар. Які ж це дві монети?

На територіальному кордоні двох міст (східного та західного) зазнав аварії та впав з великої висоти пасажирський літак. Питання: в якому з міст ховатимуть уцілілих?

На трьох бляшанках з печивом переплутані етикетки "Вівсяне печиво", "Шоколадне печиво" та "Міндальне печиво". Банки закриті, тому ви не можете заглянути всередину. Ви можете взяти тільки одне печиво з однієї банки, а потім правильно розмістити етикетки. З якої банки треба взяти печиво?

На шкільному вечорі танцювали три пари. Юнаки, як і дівчата, були одягнені у костюми різних кольорів: червоний, зелений та синій. Опинившись в один із моментів поруч із дівчиною в зеленому, юнак у червоному звернувся до неї: "Чи неправда, кумедно виходить: ні в кого з нас колір костюма не збігається з кольором костюма партнера". У костюмі якого кольору був юнак, який танцював у парі з дівчиною у червоному?

Назвіть два числа, у яких кількість цифр дорівнює кількості літер, що становлять назву кожного з цих чисел.

Почнемо вважати пальці на правій руці: перший - мізинець, другий - безіменний, третій - середній, четвертий - вказівний, п'ятий - великий, шостий - знову вказівний, сьомий - знову середній, восьмий - безіменний, дев'ятий - мізинець, десятий - безіменний і т д. Який палець буде за рахунком 1992-м?

Необхідно зрозуміти, чи є якась закономірність у наступному ряді цифр і в чому вона полягає: 8 2 9 0 1 5 7 3 4 6.

Один боксер виграв чемпіонат світу. При цьому усі призові забрав його тренер. Як це так?

Один джентльмен, показуючи своєму другові портрет, намальований на його замовлення одним художником, сказав: "У мене немає ні сестер, ні братів, але батько цієї людини був сином мого батька". Хто був зображений на портреті?

Один із ваших працівників наполягає на тому, щоб йому платили золотом. Ви маєте золотий злиток, вартість якого відповідає семиденній зарплаті цього співробітника. Він уже помічений на сім рівних шматків. Якщо вам дозволили зробити всього два розрізи зливка, а працівникові потрібно платити наприкінці кожного дня, як можна вирішити цю проблему?

Один із найдавніших парадоксів розповідає про вчителя грецького права Протагора, який взяв у учні бідного, але дуже здібного юнака і погодився навчати його безкоштовно за умови, що коли той закінчить курс навчання і виграє свій перший судовий процес, то сплатить Протагору певну суму. Учень прийняв умови Протагора, але завершивши свою освіту, не став виступати в суді. Через деякий час Протагор подав на свого учня до суду, вимагаючи сплати обіцяної йому суми. Ось які свідчення дали Протагор та його учень на суді.
Учень: "Якщо я виграю цей процес, то за визначенням я не повинен платити Протагору нічого. Якщо ж я програю цей процес, то тим самим я не виграю свій перший судовий процес, а за умовою я повинен платити Протагору лише після того, як виграю свій перший судовий процес. Отже, виграю я цей судовий процес чи програю, платити мені все одно не доведеться".
Протагор: "Якщо мій колишній учень програє цей судовий процес, то за визначенням він повинен буде сплатити мені відповідну суму (адже саме заради сплати суми, що мені належить, я і порушив процес). Якщо ж мій колишній учень виграє цей судовий процес, то тим самим він виграє свій перший судовий процес і за договором повинен буде сплатити мені борг. Отже, виграє він цей судовий процес або програє, але платити йому доведеться однаково".
Хто правий: Протагор чи його учень?

Один король хотів усунути свого прем'єр-міністра, але при цьому не хотів його занадто образити. Він покликав прем'єр-міністра до себе, поклав при ньому два аркуші паперу в портфель і сказав: "На одному аркуші я написав "Ідіть", а на другому - "Залиштеся". Листок, який ви витягнете, вирішить вашу долю". Прем'єр-міністр здогадався, що на обох листках було написано "Ідіть". Як же, примудрився він за цих умов зберегти своє місце?

Один курсант військового училища написав про себе такі рядки: "У мене пальців двадцять п'ять на одній руці, стільки ж на іншій, по п'ять пальців на кожній нозі". Як це може бути?

Один магазин називається "сім дзвіночків", проте зовні будівлі висить 8 дзвіночків. Чому?

Один ведмідь вирішив розпочати подорож. Він пройшов кілометр на південь, потім повернув праворуч і пройшов кілометр на захід, потім повернув праворуч, пройшов кілометр на північ. Виявилося, що він прийшов туди, звідки почав подорож. Якого кольору ведмідь?

Один оберт навколо Землі супутник робить за годину і 40 хвилин, а інший - за 100 хвилин. Як це може бути?

Одного злочинця було віддано під суд. У процесі суду він опинився перед нелегким вибором. "Суд визнає вас винним", - почув підсудний. "Перш ніж вирок буде виконано, вам надається останнє слово. Все залежить від вас: якщо ви скажете правду, вас повісять, а якщо солжете - вас розстріляють". Злочинець, не замислюючись, випалив: "Мене розстріляють". Обміркуйте його відповідь і скажіть, яку долю приготувала доля.

Одного мандрівника захопили племенем, вождь якого вирішив, що той має померти. Вождь був дуже мудрою людиною і надав мандрівникові право вибору. Мандрівник мав сказати одну фразу. Якщо фраза виявлялася правдивою, його скидали з високої скелі. Якщо вона була брехливою, то мандрівника мали роздерти леви. Але мандрівник сказав таку фразу, після якої його відпустили. Який?

Один рибалка купив собі нову вудку завдовжки 5 метрів. Додому йому доводиться добиратися автобусом, у якому заборонено перевозити предмети завдовжки понад три метри. Вудка не розуміється і не гнеться. Як можна запакувати вудку, щоб провезти її в автобусі?

Один рибалка купив собі нову вудку завдовжки 5 футів. Додому йому доводиться добиратися громадським транспортом, у якому правилами заборонено перевозити предмети завдовжки понад 4 фути. Як необхідно запакувати вудку, щоб проїхати в громадському транспорті не порушуючи правил?

Один трубач не міг грати у вечірньому концерті – захворіла дружина, а підмінити нема кому. Він підходить до охоронця і каже: "прошу вас, підмініть мене в сьогоднішньому концерті. Сторож: "але я не знаю жодної ноти"! Трубач: "ну вам грати-то не треба буде, в оркестрі шість трубачів, ніхто не помітить підміни Сторож погодився. Увечері йде концерт, грає оркестр. Зараз трубачі мають зіграти чарівну мелодію. Диригент змахнув паличкою і мило їм усміхнувся. Повна тиша. Чому?

Одна людина щоранку їла на сніданок одне яйце. Звідки він брав яйце, якщо відомо, що він не мав жодної курки, він ніколи не купував яйця, він ніколи ні в кого їх не позичав, ніколи їх не крав і ніколи не отримував їх у подарунок?

Одна людина придбала в зоомагазині папугу. Причому коли він купував його, то продавець його запевнив, що папуга повторить будь-яке слово, яке почує. Але коли людина принесла папугу додому, але протягом кількох днів так і не змогла від неї домогтися ні слова, що б тільки людина не говорила папузі. Продавець у зоомагазині не дурив покупця. Як таке можливо?

Одна людина стоїть поряд із входом до одного ресторану морепродуктів. Ось виходить із ресторану англієць і каже цій людині: "тут готують лише лобстери". Далі через 5 хвилин із ресторану виходить англієць і каже цій людині: "тут готують лише омари". Людина зовсім заплуталася і не розуміє, що ж готують у ресторані: лише омари чи лише лобстери. Чи можете ви підказати людині, що готують у цьому ресторані?

Чи однаково шумлять хвойні та листяні ліси?

Одна жінка жила у дванадцятикімнатній квартирі. У кожній кімнаті в неї висіли годинники. Одного суботнього вечора наприкінці жовтня вона перевела весь годинник на зимовий час і лягла спати. Прокинувшись наступного ранку, вона виявила, що лише два циферблати показують правильний час. Поясніть.

Якось Аліса зустріла Лева та Єдинорога, які відпочивали під деревом. Дивні були істоти. Лев брехав по понеділках, вівторках і середах і говорив правду в решту днів тижня. Єдиноріг поводився інакше: він брехав по четвергах, п'ятницях і суботах і говорив правду в усі інші дні тижня. Вони висловили такі твердження:
Лев: "Вчора був один із днів, коли я брешу".
Єдиноріг: "Вчора був один із днів, коли я теж брешу".
З цих двох висловлювань Аліса зуміла вивести, який день тижня був учора. Що то був за день?

Якось великий Сем Купер, власник спортивного магазину "М'ячі та Ракетки", перевіряв нову партію тенісних м'ячів. Раптом він помітив, що на трьох ящиках неправильно наклеєно етикетки. Будучи відомим любителем головоломок, він побачив у цій ситуації чудову нагоду поламати голову. Ось умови цієї головоломки.
Візьміть один тенісний м'яч із будь-якого ящика, не заглядаючи ні в нього, ні в інші ящики. Знаючи колір лише одного тенісного м'яча, визначте, які мають бути етикетки на кожному з цих ящиків.
Спробуйте вирішити задачу за десять хвилин. Використовувати додатковий час не дозволяється.

Одного вечора 1994 року один мандрівник у часі натиснув на кнопку на своїй машині часу. Через секунди її цифровий дисплей показав 1858, потім 1859 і раптом на дисплеї з'явилося число 1900. Чи можете ви сказати, яка наступна цифра з'явиться на дисплеї?

Якось Марія, гуляючи зі своїм чоловіком Ральфом, зустріла Христофора, який, між іншим, був дідом дружини єдиного сина тещі її єдиної сестри. Ким Христофор припадав Ральфу та Марії?

Якось на відпочинку за круглим столом опинилися п'ятеро хлопців родом із Москви, Санкт-Петербурга, Новгорода, Пермі та Томська: Юра, Толя, Альоша, Коля та Вітя. Москвич сидів між томичем і Вітею, санкт-петербуржець - між Юрою та Толею, а навпроти нього сиділи перм'як та Альоша. Коля ніколи не був у Санкт-Петербурзі, а Юра не бував у Москві та Томську, а томич з Толею регулярно переписуються. Визначте, в якому місті живе кожен із хлопців.

Якось Сьюзан пішла в манеж, щоб покататися верхи. Кінь, на якому він зазвичай їздив, був зайнятий, тому він узяв інший. Все було чудово доти, доки щось не налякало тварину. Сьюзан, не маючи навичок управління цим конем, не змогла її заспокоїти, і тварина помчала прямо на величезний паркан. Подумайте, яку дію може виконати Сьюзан, яке змусить коня підвестися, і дівчина при цьому не випаде з сідла?

Якось Еліс звертається до своєї подруги Бетті зі словами: "Я чула смішний анекдот від Каті". І починає його розказувати. Але Бетті повідомляє, що знає цей анекдот. Еліс вигукує: "Виходить, Каті тобі його вже розповіла!" "Зовсім ні, - відповідає Бетті, - я ніколи раніше його не чула і не читала". Поясніть, як це могло статися?

Одну людину спитали: - Скільки вам років?
- Добре, - відповів він.
- Я старший за деяких своїх родичів майже шістсот разів.
Чи може бути таке?

Одному майстру принесли сім ланцюгів по 5 ланок у кожному. Його попросили з'єднати їх в один безперервний ланцюг. Він зміг це зробити, при цьому він роз'єднав і з'єднав лише 5 ланок. Як йому це вдалося?

Близько двадцяти машин мчать шосе з великим перевищенням швидкості. Незважаючи на те, що довкола багато свідків, до поліції не надійшло жодної скарги. Навіть якби хтось і поскаржився, дуже малоймовірно, що поліція щось зробить. Насправді поліцейські вже знали про це! Що відбувається?

Він зустрів її у пустелі Середньої Азії. За кілька років вона взяла його прізвище, жити з ним не стала. Хто ці двоє?

Від площі 1905 року до станції метро необхідно дістатися двом чоловікам. Один із них їхав на авто із середньою швидкістю 40 км/год, а інший йшов пішки, хоча перші 200 метрів він пробіг зі швидкістю 15 км/год. Відстань між пунктами дорівнює 10 км. Як так вийшло, що обидва вони прибули до однієї станції метро одночасно? Вирушили в дорогу вони також одночасно.

Від повної склянки кави я відпив половину і долив стільки ж молока. Потім я відпив третю частину кави з молоком і долив стільки ж молока. Потім я відпив шосту частину кави, що вийшла, з молоком, долив склянку молоком догори і випив все до кінця. Чого в результаті я випив більше: молока чи чорної кави?

Відділення солдатів вийшло до берега річки. На її протилежний берег заплановано було перебратися через існуючий міст, але через ремонт він виявився закритим для переходу. Поблизу мосту з човна рибали двоє хлопчаків, які з радістю погодилися допомогти солдатам у переправі. Однак їхній човен був настільки малий, що міг утримати на плаву або одного солдата, або їх самих. Але ця проблема відразу вирішилася, і солдати здійснили переправу за допомогою цього ж човна. Як переправа здійснилася?

Батько на ім'я Микола з сином і батько на ім'я Петро з сином вирушили вудити рибу. Число риб, спійманих Миколою, закінчується на 2, а кількість риб, спійманих його сином, - на 3, кількість риб, спійманих Петром, також закінчується на 3, а кількість риб, спійманих його сином, - на 4. Число риб, спійманих нашими рибалок разом, збігається з квадратом деякого натурального числа. Як звуть сина Миколу?

Батько з двома синами вирушив у похід. На їхньому шляху зустрілася річка, біля берега якої був пліт. Він витримує на воді чи батька, чи двох синів. Як переправитися на інший берег батькові та синам?

Вирушаючи у ділове відрядження, містер Джонсон дав ключ від свого кабінету секретарці Мері і попросив її пересилати йому всю ділову кореспонденцію. Але він забув залишити Мері ключ від своєї особистої поштової скриньки. Вчасно схаменувшись, містер Джонсон відправив Мері ключ на свою робочу адресу, щоб вона пересилала йому кореспонденцію, але Мері йому так нічого і не переслала. Обурений недбалістю Мері, містер Джонсон зателефонував до офісу і повідомив їй, що більше не потребує її послуг. Але, вислухавши пояснення секретарки, зрозумів, що був неправий, і вибачився перед нею. То що ж сказала Мері містеру Джонсу?

Дуже відомий англійський письменник Бернард Шоу одного разу відвідав ресторан зі своїм колегою. Вони розмовляли один з одним і не хотіли, щоб хтось їм заважав. Ось до Шоу підходить диригент оркестру та запитує його: "Що зіграти на вашу честь?". Шоу не хотів, звичайно ж, ніякої музики і відповів дуже дотепно, він сказав: "Я був би вам дуже вдячний, якби ви зіграли…". Як ви вважаєте, що ж запропонував зіграти диригенту оркестру Бернард Шоу?

Перед вами чотири твердження, три з яких є хибними. Знайдіть їх.
2 + 3 = 5.
7 - 3 = 3.
6 - 4 = 2.
9 + 3 = 11.

Перед котом Леопольдом п'ять мишачих норок, які розташовані в ряд. В одній із цих норок сховалася мишка. Леопольд може засунути лапу в будь-яку норок і спробувати зловити мишку. Мишка боїться кота, тому після кожної його спроби обов'язково переходить у сусідню нірку праворуч чи ліворуч. Чи може кіт гарантовано зловити мишку? Якщо так, то як він має діяти?

Перед сліпим математиком на столі знаходяться 100 фішок, один бік яких білий, інший - чорний. Відомо, що у початковий момент 10 із них лежать білою стороною вгору, інші – чорною. Як ці фішки можна розділити на 2 групи так, щоб у кожній з них була однакова кількість білих, або не було взагалі?

Пете та Колі купили по коробці цукерок. У кожній коробці знаходиться 12 цукерок. Петя зі своєї коробки з'їв кілька цукерок, а Коля зі своєї коробки з'їв стільки цукерок, скільки залишилося в коробці Петі. Скільки цукерок залишилося на двох у Петі та Колі?

Петя та Мишко грали на брудному і темному горищі будинку. Потім вони спустилися вниз. У Петі все обличчя було брудним, а обличчя Миші дивом залишилося чистим. Незважаючи на це, тільки Мишко подався вмиватися. Чому?

Під низьким мостом зупинилася вантажівка. Його не можна було посунути вперед, не зашкодивши даху. Щоб проїхати, не вистачало якихось 3-х сантиметрів. Шофер вантажівки був здивований, поки маленька дівчинка не запропонувала йому просте рішення.
Яке?

Підкорювач Європи, Наполеон Бонапарт страждав на гіполейкофобію. Саме тому багато парадних портретів імператора не що інше, як фантазія художника. А як він на них зображений?

Покладіть свій кишеньковий годинник на стіл, відійдіть від нього на кілька кроків і прислухайтеся до їх цокання. Якщо в кімнаті досить тихо, то ви почуєте, що ваш годинник йде ніби з перервами: то цокає короткий час, то на кілька секунд замовкає, то знову починає йти і т.д. Чим можна пояснити такий нерівномірний перебіг годинника?

Спробуйте здогадатися, яку букву треба додати, щоб продовжити послідовність: А, Б, В, Г, Д, _

Спробуйте назвати найбільший острів в Австралії: це "Нова..."?

Спробуйте порахувати в розумі: число 1000, далі додайте 40 плюс ще 1000 плюс 30 плюс ще 1000 плюс 20 плюс 1000 і плюс 10. Скільки у вас вийшло?

Після семи прань довжина, ширина та висота шматка мила зменшилася вдвічі. На скільки прань вистачить шматка, що залишився?

Чому англійці ніколи не відчиняють двері в піжамі?

Чому блюдце завжди має кільцеподібну облямівку з нижнього боку?

Чому в штаті Мічиган не можна одружитися з сестрою своєї вдови?

Чому дружина чоловікові гладить штани завжди наполовину?

Чому Кінг-Конг виліз на хмарочос?

Чому тільки розумна людина може потрапити в безглузде становище?

Чому люди ходять увечері спати?

Чому не можна лякати страусів у зоопарку?

Чому птахи летять на південь?

Припустимо Вам треба повалити бетонну стіну завдовжки 20 метрів, висотою 3 метри і вагою 3 тонни. Як ви виконаєте це завдання, якщо у вашому розпорядженні немає жодних інструментів?

Припустимо, що якщо людина не буде 7 діб їсти або 7 діб спати, то вона може померти. Припустимо, що людина тиждень не їла і не спала. Що він повинен зробити в першу чергу до кінця сьомої доби, щоб залишитися живим: поїсти чи поспати?

Припустимо, що існує міст через річку довжиною 10 км, який може витримати навантаження максимум 20 тонн (дуже точно = 20 тонн). Припустимо, що з одного кінця даного мосту до іншого кінця виїхала вантажівка масою рівно 20 тонн і починає рухатися мостом. Міст поки що витримує навантаження. Раптом на середині мосту на вантажівку сідає горобець, який важить (як звичайний горобець). Питання: чи порушить вага горобця баланс, що має призвести до обвалення моста?

Уявіть собі пляшку шампанського, яка приблизно наполовину (висотою) заповнена рідиною. Пляшка звичайна, з-під шампанського, має досить складну форму для вимірювання її об'єму. Подумайте, як досить просто і точно виміряти її об'єм, не доливаючи та не виливаючи рідину зсередини, якщо відомий радіус дна пляшки, висота пляшки, а також формула об'єму циліндра та площі його основи?

Уявіть собі поле, в якому стоїть кінь. Раптом за кілька секунд вона миттєво зникає з цього поля. Як таке можливо?

Уявіть, що ви купили гараж. Усередині гаража висить одна лампа. Зовні гаража є три вимикачі. Ви точно не знаєте, який саме вимикач включає та вимикає лампу в гаражі, а які два просто запасні. Питання: подумайте, як вам, знаходячись зовні гаража дізнатися точно, який із вимикачів робітник? При цьому заглянути у гараж можна лише один раз. Жодних щілин у гаражі немає.

Уявіть собі, що ви берете участь у змаганнях та біжіть дистанцію 1000 метрів. На середині дистанції ви раптово обганяєте спортсмена, який був на останньому місці. Яке місце серед бігунів ви тепер займаєте? Ця ситуація неможлива, адже не можна перегнати спортсмена, що біжить останнім, оскільки він останній і за ним не може бути інших бігунів.

Уявіть, що ви прийшли влаштовуватися в маленьку компанію, яка подає великі надії. Директор вирішує познайомити вас зі своєю командою. Він кличе трьох співробітників: дизайнера, програміста та адміна. Перший заходить і з порога бадьоро заявляє: "Я дизайнер". Слідом другий, таємниче посміхаючись: "Я не дизайнер". За хвилину входить третій, стомлений на вигляд і, похитуючи головою, відмовляється: "Я не програміст". Директор, відкидаючись на спинку крісла і розтягуючись у хитрому посмішці, зауважує: "Тільки один правду сказав! Як тут здогадатися хто з них хто?"

Уявіть, що людина знаходиться в кімнаті-пастці. У цій кімнаті для виходу лише 3 двері. Одні двері ведуть до кімнати, що кишить крокодилами. Інші двері ведуть до кімнати, з величезною лупою, яка відразу будь-якого спопеляє при спробі увійти до кімнати. Треті двері ведуть до кімнати з голодними левами. Людина може втекти, пройшовши через одну з цих кімнат. Як людині втекти з цієї пастки?

При розчісуванні сухого волосся пластмасовим гребінцем виникають електричні іскри між гребінцем і волоссям. Як Ви вважаєте, яка напруга цих іскор?

Приходить хлопець у перукарню, його постригли, після чого перукар запитує: "Де вам зробити проділ"? Він відповідає: "точно посередині". Перукар: "це неможливо зробити". Чому?

Проводячи дружину чи служницю на ринок за покупками, чоловіки говорили традиційне: "***** жінка!" Чому вона мала це робити?

П'ять землекопів за 5 годин викопують 5 м канави. Скільки знадобиться землекопів, щоб викопати 100 м канави за 100 годин?

П'ять хлопчиків грали у дворі у футбол та розбили м'ячем вікно. Ваня сказав: "Це чи Паша, чи Денис". Паша сказав: "Це зробив не я і не Вова". Митя сказав: "На мою думку, один з них говорить правду, а інший - ні". А Вова сказав: "Митя, ти помиляєшся". А бабуся сиділа на лавці і все бачила. Вона сказала, що тільки один хлопчик сказав неправду, але не видала того, хто розтрощив вікно. Але ж ви й самі здогадаєтеся.

Річки без води, міста без людей, ліс без звірів. Де це?

Росло чотири осики,

Росло чотири осики, На кожній по чотири великі гілки, На кожній великій гілці по чотири маленькі гілки, На кожній маленькій гілці по чотири яблука. Скільки яблук?

Російська, що має німецьку пунктуальність. Що це за людина?

Рибалки Адам, Бауер, Крістіансен і Дазе (скорочено А, В, С і D - за першими латинськими літерами їх імен), зваживши свій улов, встановили наступне: (1) D піймав більше, ніж С. (2) А і В разом зловили стільки ж, скільки З і D (разом). (3) A і D разом зловили менше, ніж В і С (разом).
Розташуйте результати зважування уловів а, b, с і d рибалок A, В, С і D за величиною.

Рег та Алан замовили в барі по подвійному віскі за $3.
Рег сказав Алану: Сперечаємося на $1, що ти не зможеш випити свій подвійний віскі залпом.
Алан сказав Регу, бажаючи виманити в нього дешевий напій: Сперечаюсь на $2, що не зможу випити твій

Поруч із берегом стоїть корабель зі спущеними на воду мотузковими сходами, які мають 10 сходинок. Відстань між ними 30 см. Найнижча сходинка стосується поверхні води. Океан сьогодні дуже спокійний, але починається приплив, який піднімає воду за годину на 15 см. Через скільки годин покриється водою третя сходинка мотузкових сходів?

Поряд з мертвим альпіністом, що лежить, знаходиться гвинтівка, з якої був зроблений один постріл. Цей постріл став причиною смерті чоловіка. Тим не менш, чоловік не був застрелений, оскільки на його тілі не виявили жодного поранення. Як загинув чоловік?

З борту пароплава було спущено сталевий трап. Нижні 4 сходинки трапу занурені у воду. Кожна сходинка має товщину 5 см; відстань між двома сусідніми сходинками становить 30 см. Почався приплив, при якому рівень води став піднімається зі швидкістю 40 см на годину. Як Ви вважаєте, скільки сходинок опиниться під водою через 2 години?

Найулюбленіші суші у японців?

Сьогодні не неділя, а завтра не середа. Вчора була не п'ятниця, а позавчора не понеділок. Завтра не неділя, і вчора була не неділя. Післязавтра не субота та не неділя. Вчора був не понеділок і не середа. Позавчора було не середа, а завтра не вівторок. Так, і сьогодні не середа. Який сьогодні день тижня, якщо врахувати, що одне твердження у списку - хибне?

Сергій та Оля домовилися зустрітися на побаченні біля входу до парку рівно о 9 годині вечора. Але ось невдача, і в Сергія і в Олі годинник іде неправильно! У Сергія годинник відстає на 3 хвилини, проте він вважає навпаки, що він поспішає на 2 хвилини. У Олі годинник поспішає на 2 хвилини, але вона вважає, що він відстає на 3 хвилини. Як Ви вважаєте, хто з них запізниться на побачення?

Сидить дівчина, а ви не можете сісти на її місце, навіть якщо вона встане та піде. Де вона сидить?

Скаковий кінь був прив'язаний до 20-метрової мотузки. Господар, що прив'язав її, забув про коня і поїхав на 2 дні до сусіднього села. Корито з вівсом знаходилося за 150 метрів від коня. Коли господар за два дні приїхав додому, то згадав про коня. Коли він підійшов до неї, то здивувався, адже кінь з'їв половину всього вівса в корыті за два дні його відсутності. Як їй це вдалося?

Скільки всього тварин Мойсей помістив на свій ковчег?

Скільки вийде при множенні трьох десятків на чотири десятки?

Скільки разів можна відняти 10 із 100?

Скільки риб міг спіймати Ной за допомогою вудки, пливучи на своєму ковчезі під час потопу?

Скільки коштує альбом для фотографій, якщо цей альбом коштує 10 євро плюс половина альбому?

Скільки триколісних самокатів всього можна зібрати, якщо на складі є 52 великі передні колеса і 72 задніх колеса?

Скільки яєць ви можете помістити в порожньому кошику, який 30 см у діаметрі, а діаметр кожного яйця дорівнює 5 см?

Службовцеві митниці, де здійснювався контроль товарів, що відправлялися за кордон, здалися підозрілими пластмасові кегельні кулі однієї з фірм. Вони важили стільки ж, скільки дерев'яні того ж розміру. Кулі були масивними, але стіни були всюди однаково тверді. Службовець подумав, що всередині кожної кулі є порожнина, де можна заховати контрабандні товари. І, справді, за допомогою дуже простого досвіду без застосування особливої ​​апаратури митник встановив, що в одній із 12 куль захована контрабанда. Коли кулю розкрили, там виявилася діамантова прикраса. Як вдалося виявити цю кулю?

Сторож сидить із заплющеними очима, але не спить. А що тоді?

Султан надав простолюдина шанс одружитися з однією зі ста його дочок. Простолюдина представлятимуть дочок по черзі. Коли дочка представляється, простолюдину повідомляють її надане. У простолюдину є тільки один шанс прийняти або відкинути кожну дочку; він не може повернутися до раніше відкинутої дочки. Умова султана в тому, що простолюдину дозволено одружитися тільки з дочкою з найбільшим приданим. Яка найкраща стратегія для простолюдину, враховуючи те, що він нічого не знає про розподіл наданого.

Сума яких двох натуральних чисел дорівнює їхньому добутку?

Вважається, що є вагома причина, через яку у пташиних яєць один кінець тупіший за інший. Що це за причина?

Сер Роджер не тільки виглядає чепуруном, але й має репутацію чудового фехтувальника. Якось рано-вранці, збираючись на чергову дуель, яких було так багато в його житті, він шукав пару панчіх одного кольору. Сер Роджер знав, що в нижньому ящику гардеробу лежать десять пар білих панчох і десять пар чорних, але світло єдиної свічки було таким тьмяним, що він не міг розібрати кольори. Визначте мінімальну кількість панчох, які має витягнути з ящика сер Роджер, щоб підібрати пару однакових.

Теща дуже не любила зятя і хотіла його отруїти. Але зять був обережний і завжди їв тільки те, що їла і теща. Якось за вечерею теща розрізала шматок м'яса навпіл, одну половину з'їла сама, а другу віддала зятю. Той після цього помер. Як їй це вдалося зробити?

Те, що ти не втратив, маєш; ти не втратив роги, отже, ти їх маєш. У чому полягає логічна помилка цього стародавнього софізму, який називається "Рогатий"?

Лише на три хвилини на день заглядає полум'яне око бога сонця Ра у святилище богині Ізіди. Величезне дзеркало збирає світло, перетворюючи його на жар, і жерці випікають на дорогоцінному маслі жертовні коржі з білої пшениці. На жаровні поміщається тільки два коржики, але хоч і розжарена вона, навіть у сонячному полум'ї потрібна ціла хвилина, щоб пропекти обидва коржі з одного боку. А приготувати треба обов'язково три коржики - по одному кожному з головних богів: сонячному Ра, похмурій Ізіді та могутньому Осірісу. Як упоратися з цим завданням?

Тризначне число складається із зростаючих (зліва направо) цифр. Якщо це число прочитати, то всі слова будуть починатися на одну і ту ж літеру. Що за число?

Три друзі разом грали в гольф увесь сезон. Наприкінці сезону вони вирішили дізнатися хто грав краще і з'ясувалося: 1. Девід закінчував гру перед Робертом частіше ніж він закінчував позаду нього.
2. Роберт закінчував угру перед Байлі частіше, ніж після нього.
3. Байлі закінчував гру перед Девідом частіше, ніж закінчував після нього. Розгорілася спекотна суперечка, як визначити кращого гравця, адже всі твердження вірні?

Три курки за три дні несуть три яйця. Скільки яєць знесуть 12 таких курей за 12 днів?

Три любителі водного спорту мають один човен. Вони знайшли спосіб, щоб ніхто зі сторонніх не міг її вкрасти. Для цього вони тримають її на ланцюзі, який закривається трьома замками. Кожен із любителів має лише один ключ (усі ключі від різних замків), але все-таки він може взяти човен, використовуючи один тільки свій ключ. Як у них це виходить?

Три вбрання позачергово – для солдата це покарання, а для кого це заохочення?

Троє хлопців зайшли до ігрового магазину. Там вони склалися по 10 доларів і купили диск із новою грою за 30 доларів. Коли вони вийшли з магазину, то господар магазину згадав, що сьогодні діє знижка та послав дівчину-продавщицю їх наздогнати та віддати їм 5 доларів назад. Дівчина в дорозі подумала, що віддасть хлопцям 3 долари, а 2 забере собі за пробіжку. У результаті вона так і зробила, віддала їм лише 3 долари, а два залишила собі. А тепер порахуйте: кожен із хлопців у підсумку витратив лише 9 доларів, два долари отримала дівчина, в результаті отримуємо 9*3+2=29 доларів. Куди загубився ще один долар?

Абдулла мала п'ятнадцять овець. Усі, крім чотирнадцяти, здохли. Скільки овець залишилось у Абдулли?

У Вас в руках знаходяться два абсолютно однакових на вигляд металеві циліндри, один з яких є магнітом. Яким чином, без взаємодії з іншими предметами, можна визначити – який із циліндрів є магнітом?

У Вас в руках знаходяться два абсолютно однакових на вигляд металеві циліндри, один з яких є магнітом. Яким чином, без взаємодії з іншими предметами, можна визначити – який із циліндрів є магнітом?

У Вас є два шнури (гноти). Кожен шнур, підпалений з кінця, повністю згоряє вщент рівно за годину, але при цьому горить з нерівномірною швидкістю. Як за допомогою цих шнурів та запальнички відміряти час у 45 хвилин?

У вас є крейда та безліч вагонів, зчеплені між собою. Відомо, що перший вагон зчеплено з останнім. Немає жодної точки, звідки можна було б побачити всі вагони. Відомо також, що на них всяка шпана малювала будь-що і немає ніякої (!) можливості ідентифікувати вагон. Як можна підрахувати вагони?

Біля входу в музей стоять двоє людей. Один із них - батько сина іншого. Як таке можливо?

У якого плоду вся солодка м'якоть усередині, а насіння зовні?

У кого мільйони ребер і лише два хребти?

Хлопчик має дві монети. У сумі вони становлять 3 рублі. Одна з них – не 1 рубль. Що це монети?

У хлопчика стільки ж сестер, як і братів, а в його сестри сестер у двоє менше, ніж братів. Скільки в сім'ї сестер та братів?

У мене дві монети на загальну суму 15 копійок. Одна з них – не п'ятак. Що за монети?

Вона має п'ять пальців, але вона не жива істота. Що це таке?

Одна людина має квартиру, в якій 10 кімнат. У кожній кімнаті є годинник. У жовтні в п'ятницю ввечері він перевів весь годинник на зимовий час. Наступного ранку він виявив, що тільки один годинник показує правильний час. Здогадайтеся чому?

У першого квадратного вікна висота і ширина дорівнюють по 40 см. У другого квадратного вікна висота і ширина також дорівнюють по 40 см. При цьому площа другого вікна в 2 рази більша. Як таке можливо?

У Хитрого Рега виникли проблеми, коли він намагався добитися хоч чогось від місцевої влади. Ліхтарі на вулицях працювали далеко не всі, а ті, що працювали, були дуже тьмяними або погано світили. Незважаючи на безліч телефонних дзвінків, листів, факсів та листів через Інтернет, місцева влада нічого не робила, щоб ліквідувати поломки. І при цьому не мало значення, чи Рег був з ними тактовний або різкий. Згодом у нього з'явилася ідея.

Людина на листку паперу є всі виграшні числа до лотереї наступного тижня. Але має мало шансів виграти. Чому?

Вчитель накреслив на дошці чотирикутник. Янош стверджував, що це є квадрат. Імре вважав, що чотирикутник – трапеція. Марія думала, що на дошці зображений ромб. Єва назвала чотирикутник паралелограмом. Вислухавши кожного і детально вивчивши властивості чотирикутника, вчитель встановив, що рівно 3 з 4 тверджень істинні і 1 твердження хибне. Який чотирикутник накреслив учитель на дошці?

Французький королівський статут наказував: під час зустрічі двох офіцерів першим честь віддає той, чиє звання нижче. А що говорить указ про ситуацію, коли зустрічаються два офіцери з рівними військовими званнями? Хто має віддавати честь першим?

Хитрий Рег узяв ще одну носову хустку і висморкався. Таке відчуття, що Ти сильно застудився, сказав сором'язливий Алан.
"Так, - сказав Рег, - я їздив до Антарктиди, щоб зробити там фотографії. Це чудове незабруднене місце, яке ідеально підходить для зйомок. Ми провели там три тижні, знімаючи гірські кряжі та крижини. В одному місці біля Південного полярного кола. Але друга Тиждень був не надто вдалим - я обмочив собі ноги і застудився. Зараз у мене найважча стадія застуди. Дякую за твою турботу про моє здоров'я". Чудова історія, але що ж у ній не так?

Господині необхідно спекти 6 пиріжків. Як їй впоратися за 15 хвилин, якщо на сковороді міститься тільки 4 пиріжки, а з кожного боку пиріжок повинен пектися 5 хвилин?

Ланцюг з 15 ланок порвався на 5 частин. Як її поєднати у 6 дій.

Чашка кави з кубиком цукру коштує 1 долар 10 центів. Відомо, що кава дорожча за кубик цукру на 1 долар. Скільки коштує сама кава, і скільки коштує кубик цукру?

Людина мешкає на 17-му поверсі. На свій поверх він піднімається на ліфті лише у дощову погоду чи тоді, коли хтось із сусідів із ним їде у ліфті. Якщо погода хороша і він один у ліфті, то він їде до 9-го поверху, а далі до 17-го поверху йде пішки сходами... Чому?

Людина знаходиться на острові. Через довгу посуху трава та кущі на острові сильно пересохли. Несподівано на одному кінці острова виникла пожежа, і вітер погнав вогонь у бік людини. Врятуватися в морі людина не може, тому що в морі біля самого берега плаває багато акул. Берегів без рослинності на острові немає. Як людині врятуватися?

Чоловік стрибає зі стільця. У руках він тримає ваги, на чашці яких лежить вантаж 10 кг. На якому поділі стоятиме стрілка терезів під час падіння?

Людина розглядає портрет. "Чий це портрет ви розглядаєте?" - Запитують у нього, і людина відповідає: "У сім'ї я ріс один, як перст, один. І все ж батько того, хто на портреті, - син мого батька". Чий портрет розглядає людина?

Людина розглядає портрет. "Чий це портрет ви розглядаєте?" - Запитують у нього, і людина відповідає: "У сім'ї я ріс один, як перст, один. І все-таки батько того, хто на портреті, - син мого батька". Чий портрет розглядає людина?

Людина хоче, щоб він увімкнувся. Але коли він включається, людина злиться і намагається одразу її вимкнути

Чим кнопки на телефоні відрізняються від кнопок на калькуляторі?

Чим можна поділитися з другом лише одного разу?

Чим відрізняється поводження з посудом у жіночому гуртожитку та у чоловічому гуртожитку?

Чим піджак мужика відрізняється від джунглів, на думку жінок?

Чому знадобилося 19 років, щоб увійти до себе?

Четверо співробітників однієї фірми запізнилися на 2:XNUMX на роботу. Своєму шефу вони пояснили своє запізнення тим, що вони всі вчотирьох їхали однією машиною на роботу і, на півдорозі, біля машини спустило одне колесо. Їхній начальник не повірив поясненням і окремо викликав кожного до кабінету і ще раз допитав їх окремо. У результаті він розкусив їхній обман і те, що принаймні колесо у машини не було спущене. Як він це зміг встановити?

Чотири брати зібралися на дискотеку. Коли вони виходили з дому, кожен помилився і випадково взяв не свій капелюх і куртку, а двох своїх братів. Михайло взяв куртку того, чий капелюх взяв Пилип. В той час, як куртку Пилипа взяв той хто взяв Михайло капелюх. Семен узяв Капелюха Дмитра. Чиї куртки та капелюхи взяли брати?

Що більше – число 997 чи цифра 998?

Що більше: сума всіх цифр чи їхній твір?

Що буде, якщо погнатися за двома кенійцями?

Що в Австрії на першому місці, у Бразилії на третьому, а у Голландії на п'ятому місці?

Що ж було першим, яйце чи курка?

Що означає, коли вас називають татом, хоч у вас немає дітей?

Що легше пушинки, але утримувати його навіть 5 хвилин майже неможливо.

Що лежить усередині кожного яблука сорту шафрану?

Що найкраще фарбує людину?

Що можна побачити із заплющеними очима?

Що можна тримати, не торкаючись його руками?

Що насправді намалював Малевич у своїй картині – чорний квадрат?

Що треба робити, щоб при забиванні цвяхів не потрапляти молотком на пальці?

Що настає в армії за командою – відбій?

Що знаходиться точно у центрі Лондона?

Що не може збільшити лупа у трикутнику?

Що незвичайного у реченні "The quick brown fox jumps over the lazy dog"? (Переклад: швидка коричнева лисиця перестрибнула через лінивого собаку).

Що потрібно робити, щоб слова не розходилися зі справою?

Що піднімає вас нагору і опускає вниз, постійно перебуваючи на тому самому місці?

Що підняти із землі легко, але важко кинути далеко?

Що продовжує працювати після того, як його вимикають?

Що росте на динному дереві?

Що таке велике, як Ейфелева вежа, але не важить ні грама?

Що таке тонкий жарт з погляду математиків?

Що найрозумніші люди у всьому світі ставлять між небом та землею?

Що це: самі не горять, але їх доводиться гасити?

Щоб люди могли потрапити до каналізаційних колекторів або дістатися інших підземних комунікацій, використовуються люки. У переважній більшості випадків кришки люків мають круглу форму, а не квадратну чи прямокутну. Чому?

Щоб знайти піратський скарб, треба пройти від старого дуба 12 кроків на північ і 5 кроків на південь, потім 4 на північ і 11 на південь. Де заритий скарб?

Щоб стати пілотом вищого класу, скільки треба здійснити зльотів?

Електропоїзд рухається північ зі швидкістю 100 км/год, а вітер дме із заходу зі швидкістю 10 км/год. В яку сторону рухається дим від поїзда?

Ця загадка на тямущість для дітей. А ви можете її вирішити?
8809 = 6
7111 = 0
2172 = 0
6666 = 4
1111 = 0
3213 = 0
7662 = 2
9312 = 1
0000 = 4
2222 = 0
3333 = 0
5555 = 0
8193 = 3
8096 = 5
7777 = 0
9999 = 4
7756 = 1
6855 = 3
9881 = 5
5531 = 0
2581 =?

Це відоме стародавнє завдання, де селянину необхідно перевести через річку вовка, цапа та капусту. Човен такий малий, що в ньому крім селянина може поміститися ще один (пасажир). Але якщо залишити вовка з козлом, то вовк його з'їсть, якщо залишити козла з капустою, буде з'їдена капуста. Як бути селянинові?

Це є двічі на секунду, двічі на хвилину, і жодного разу на годину. Що це?

Це повідомлення про закладену бомбу поліцейські можуть проігнорувати. Якщо куди її буде закладено?

Цей список складений у першому столітті до нашої ери і він досі залишився незмінним, хоча робилися сотні спроб змінити цей список. Про що мова?

Юрій Олеша, який страждав на похилому віці хронічним безгрошів'ям, характеризував сам себе за допомогою твору нобелівського лауреата. Щоправда, додаючи на кінець назви слово "боргів". Відтворіть цю характеристику.

Логічні загадки українською мовою

Батько Микола із сином і батько Петро із сином вирушили вудити рибу. Число риб, пійманих Миколою, кінчається на 2, а число риб, пійманих його сином, - на 3, число риб, пійманих Петром, також кінчається на 3, а число риб, пійманих його сином, - на 4. Число риб, пійманих нашими рибалками разом, збігається із квадратом деякого натурального числа. Як звати сина Миколи?

Відповідь

Брати-курці не розмовляють один з одним з тих пір, як Бертрам виграв у Августа шахову партію. До цієї чорної п'ятниці Бертрам жодного разу не вигравав у брата. От як це відбулося:
- Серпень, готовий побитися з тобою про заставу на коробку твоєї улюбленої табаки, що, якщо ми з тобою одночасно гратимемо дві шахові партії, я або виграю одну з них, або зведу обидві внічию. Єдина моя умова – грати на двох різних дошках, причому на одній я гратиму чорними, а на іншій – білими. Крім того, щоб у тебе не було сумнівів у моєї чесності, я поступаюся тобі правом першого ходу. Зіграємо?
Як Бертрамові вдалося досягти победы?

Відповідь

У 12-ти поверховому будинку є ліфт. На першому поверсі живе всього 2 людей, від поверху до поверху кількість мешканців збільшується вдвічі. На якому поверсі в цьому будинку найчастіше натискається кнопка виклику ліфта?

Відповідь

В одній в'язниці на всесвітній день зеків влаштували конкурс-гру. У грі беруть участь усі в'язні і в разі виграшу адміністрація обіцяє всіх їх випустити. Ось у чому полягає гра:
Усіх в'язнів саджати окремо по різних карцерах. Потім одного будь-якого з в'язнів випускають і ведуть у спеціальний карцер із лампочкою. Ніхто із в'язнів не знає і не може підглянути когось саме в той карцер ведуть. У спеціальному карцері є 1 лампочка і в'язень має право включити/виключити/залишити без змін лампочку. Потім його знову замикають у його карцері і беруть довільного іншого в'язня (це може бути і той самий).
Так гра продовжується цілий день. В'язні виграють якщо якийсь із в'язнів вийде із спеціального карцеру і скаже "тут уже були всі в'язні" і це буде правдою, інакше, якщо це неправда, гра закінчується.
Перед початком гри в'язні можуть обговорити між собою стратегію гри, але під час гри ніхто ні з ким не може спілкуватися. На початку лампочка вимкнена.
Завдання цілком на логіку, не має ніяких приколів типу, залишити якийсь знак у спецкарцері, або наприкінці визначити скільки працює лампочка.
Допоможіть в'язням вибратися з тюрми!

Відповідь

В одну склянку налито вино, а в іншу – таку ж кількість води. З склянки з вином беруть чайну ложку вина і переливають її у склянку з водою. Потім добре перемішавши вміст склянки з водою, беруть чайну ложку розчину і переливають її назад у склянку з вином. Чого при цьому виявляється більше – вина у воді чи води у вині?

Відповідь

У хлопчика стільки ж сестер, скільки й братів, а у його сестри сестер двоє менше, ніж братів. Скільки у сім'ї сестер і братів?

Відповідь

Василеві, Петру, Семену та їхнім дружинам Наталії, Ірині, Ганні разом 151 рік. Кожен чоловік старший за свою дружину на 5 років. Василь на 1 рік старший за Ірину. Наталії та Василеві разом 48 років, Семену та Наталії разом 52 роки. Хто на кому подружжя, скільки кому років? (Вік повинен бути виражений у цілих числах.)

Відповідь

Ви захворіли, пішли до лікаря, який давши вам по три пігулки у баночках А та В. Пігулки ідентичні ззовні, але мають різний ефект. Ви повинні кожен день випивати разом пігулку із баночки А та пігулку із баночки В, так протягом трьох днів. Рецепт не можна порушувати. Але вранці після першого дня ви побачили, що на столі лежать три пігулки, баночка В порожня, а в баночці А лише одна пігулка. Як вам діяти, щоб закінчити лікування, не порушуючи рецепту?

Відповідь

Відомо наступне:
1) Прізвиська машиніста паровоза, кочегара та кондуктора (але не обов'язково в такому ж порядку) – Ковальов, Петров, Смирнов.
2) Прізвища пасажирів – доктор Ковалев, доктор Петров, доктор Смирнов.
3) Лікар Ковалев живе в А.А.
4) Кондуктор живе посередині шляху від А до В.
5) Пасажир, що носитиме те ж прізвище, що й кондуктор, живе у В.
6) Доктор Петров заробляє щомісяця 25000 карбованців.
7) Пасажир, що живе дуже близько від кондуктора, заробляє рівно в 3 рази більше, ніж кондуктор.
8) Смирнов виграв партію в шахи у кочегара.
Яке прізвище машиніста?

Відповідь

Галина захотіла купити одне морожене, але їй не вистачає 6 копійок. Іван також хоче купити одне морожене, але йому не вистачає 1 копійки. Галина та Іван вирішили разом купити одне морожене на двох, але їм все одно не вистачає однієї копійки. Запитання: скільки ж коштує одне морожене?

Відповідь

Дано два бікфордові шнури. Шкіряний шнурів горити рівно 1 годину. Горіння нерівномірне, тобто, наприклад, половина може згоріти за п'ять хвилин, а інша за 55 хвилин. Довжина може бути різною. Завдання: зафіксувати годину на 45 хвилин за допомогою цих шнурів.

Відповідь

Два міста, А і В, перебувають на відстані 30 км одне від іншого. З цих міст одночасно виходять один одному назустріч два пішоходи і рухаються, не зупиняючись, кожний зі швидкістю 5 км/год. Але разом із першим пішоходом з міста А вилітає муха, що пролітає за годину 10 км. Муха випереджає першого пішохода і летить назустріч іншому, що вийшов з B. Зустрівши його, вона відразу повертає назад до пішохода A. Зустрівши його, знову летить назад назустріч пішоходу В, і так продовжувала вона свої польоти вперед та назад доти, доки пішоходи не зустрілися . Тоді вона заспокоїлася і сіла одному з пішоходів на шляпу. Скільки кілометрів пролетіла муха?

Відповідь

Двоє туристів одночасно вишли з пункту А і пішли до пункту В. Перший турист половину години, витраченої ним на перехід, йшов зі швидкістю 5 км/год, а потім пішов зі швидкістю 4 км/год. Інший же першу половину шляху пройшов по 4 км/год, а потім пішов по 5 км/рік. Хто з них раніше прийшов до пункту B?

Відповідь

Джордж Вашингтон, Шерлок Холмс, Вільям Шекспір, Людвіг Ван Бетховен, Наполеон Бонапарт і Нерон – хто з них принципово відрізняється від інших?

Відповідь

Жили чотири друзі. Вони мали імена Альберт, Карл, Дітріх та Фрідріх. Прізвища друзів ті ж, що й імена, тільки так, що ні в кого з них ім'я та прізвище не були однаковими, крім того, прізвище Дітріха не Альберт. Визначте прізвище й ім'я кожного хлопчика, якщо відомо, що ім'я хлопчика, у якого прізвище Фрідріх, є прізвище того хлопчика, ім'я якого - прізвище Карла.

Відповідь

Ковалю принесли п'ять ланцюгів, по три кільця в шкірі, і доручили з'єднати їх в один ланцюг. Коваль вирішив розкрити чотири кільця і ​​знову їх закувати. Чи не можна виконати ту ж роботу, розкривши менше кілець?

Відповідь

Коли ми дивуємось на цифру 2, а говоримо 10?

Відповідь

Коник стрибає вдоль прямої вперед на 80 см або назад на 50 см. Чи може він менше ніж за 7 стрибків віддалитися від початкової точки рівно на 1 м 70 см?

Відповідь

Цепцю з 15 ланок порвали на 5 частин. Як його з'єднати за 6 дій.

Відповідь

Лише на три хвилини на день заглядає полум'яне око бога сонця Ра біля святилища богині Ізіди. Огромне зеркало збирає світло, перетворюючи його в жар, і жерці випікають на дорогоцінному маслі жертовні коржі з білої пшениці. На жаровні вміщується лише два коржі, але хоча й розпечена вона, навіть у сонячному полум'ї потрібна ціла хвилина, щоб пропекти обидва коржі з одного боку. А приготувати потрібно неодмінно три коржі – по одному кожному з головних богів: сонячному Ра, похмурій Ізіді й могутньому Осирісу. Як упоратися із цим завданням?

Відповідь

Людина розглядає портрет. "Чий це портрет ви розглядаєте?" - запитують у нього, і людина відповідає: "У сім'ї я ріс один, як перст, один. І все-таки батько того, хто на портреті, - син мого батька". Чий портрет розглядає людина?

Відповідь

Мерлін, великий і мудрий чарівник при дворі короля Артура, любивши наступну загадку: оберіть чотири монетки і розташуєте їх таким чином, щоб усі вони були на рівній відстані одна від одної. (Якщо у вас під рукою немає англійських монеток, погодяться будь-які інші).

Відповідь

Містер Джонс був знайдений мертвим за письменним столом у своєму кабінеті. Причина смерті – кульове поранення в голову. Детектив Бонс, який прибув на місце події, серед інших предметів звернув увагу на магнітофон, що лежав на столі. Увімкнувши магнітофон, він, на своє здивування, почув голос містера Джонса, який зробив наступну заяву: "Говорити Джонс. Тільки що мені подзвонив Сміт. Сказавши, що їде сюди, щоб пристрелити мене. Бігти безглуздо, та й пізно. Якщо він всерйоз вирішив здійснити свою загрозу, то через 10 хвилин я буду мертвий. Цей запис допоможе поліції знайти вбивцю. Я чую його кроки на сходах. Двері відчиняються..."
- Може, арештувати Сміта? – запитав лейтенант Вонг, помічник капітана Бонса.
- Ні, - відрізав Бонс. - Упевнень, що вбивство зробив хтось інший, хто вміє добре наслідувати голос Джонса. Запис зроблень спеціально для того, щоб направити розслідування хибним шляхом. Як показали наступні події, Бонс мав рацію. Що змусило його запідозрити, що тут щось не ті?

Відповідь

Містер Вільямс, містер Барнет та містер Едвардс живуть у мебльованих кімнатах на Баскет-Стріт. Один із них – пекар, інший – таксист, а третій – пожежник. Ви повинні визначити професію кожного з них. Від кількох підказок.
1. Містер Вільямс та містер Барнет щовечора грають біля шахи.
2. Містер Барнет та містер Едвардс разом ходять на бейсбол.
3. Таксист збирає колекцію монет, пожежник – олов'яних солдатиків, а пекар – марки.
4. Таксист ніколи не ходити на бейсбол.
5. Містер Едвардс ніколи не чув про поштові штемпелі.

Відповідь

На одному березі ріки стоятиме чотири людини, а біля берега пришвартувань човна. Всім їм потрібно переправитися на інший берег ріки. Відомо, що один з них може переправитися за 1:2, інший за 5:10, третій за 2:18, а четвертий за XNUMX:XNUMX. Біля лодки можуть поміститися одночасно не більше XNUMX-х людей. Якщо в човні перебувають двоє, то годину переправи слід поважати так, ніби переправлявся той, чий час переправи довше. Переправитися потрібно всім не більше як за XNUMX годин. Лодка сама не переміщається з берега на берег, у ній повинен хтось бути.
Як їм вчинити?

Відповідь

На заїжджий двір приїхав мандрівник. Грошей у нього із собою не було, але була срібна цепочка із шести ланок. Хазяїн готелю погодився прийняти в оплату номери за кожний день по одному кільцю з цієї цепочки, але так, щоб розпиляних кілець він отримав не більше одного. Як мандрівникові варто розпиляти цепочку, щоб можна було розплачуватися з господарем щодня протягом п'яти днів?

Відповідь

На сході один старий, вмираючи, заповів трьом своїм синам 19 верблюдів. Старшому синові за заповітом мусила дістатися половина верблюдів, середньому – четверть, і молодшому – п'ята частина. Але брати стали сперечатися між собою, бо 19 верблюдів не ділитися, ні на 3, ні на 4, ні на 5. Пішли вони до мудреця, у якого теж були верблюди. І мудрець зміг розсудити їх, і ніби кожний залишився при своїй частці.
Як розділив верблюдів мудрець?

Відповідь

На узбіччі шосе стоятиме кілометрові столби. Шосе веде з пункту A до пункту В. На кожному столбі зазначено відстань у кілометрах як від пункту А, так і від пункту В. Відстань від A до В становить 999 км. На скільки кілометрових столбах для обох написів використані тільки 2 різні цифри?

Відповідь

Один медведь вирішив розпочати подорож. Він пройшов кілометр на південь, потім повернув направо і пройшов кілометр на захід, потім повернувши ще направо, пройшов кілометр на північ. Виявилося, що він прийшов туди звідки розпочинавши подорож. Якого кольору медведь?

Відповідь

Одного разу великий Сем Купер, власник спортивного магазину "М'ячі та Ракетки", перевіряв нову партію тенісних м'ячів. Вдруг він зауважив, що на трьох ящиках неправильно наклеєні етикетки. Будучи відомим любителем головоломок, він побачивши в цій ситуації чудову нагоду поламати голову. Ось умови цієї головоломки.
Візьміть один тенісний м'яч із будь-якого ящика, не заглядаючи ні до нього, ні до інших ящиків. Знаючи колір тільки одного тенісного м'яча, определите, які повинні бути етикетки на кожному із цих ящиків.
Спробуйте розв'язати завдання за десять хвилин. Використовувати додатковий час не дозволяється.

Відповідь

Перед сліпим математиком на столі знаходяться 100 фішок, одна сторона яких біла, інша – чорна. Відомо, що в початковий момент 10 із них лежать білою стороною догори, інші – чорною. Яким чином ці фішки можна розділити на 2 групи так, щоб у кожній з них була однакова кількість білих, чи не було взагалі?

Відповідь

Під низьким мостом зупинилася вантажівка. Його не можна було підсунути вперед, не зашкодивши крышу. Щоб проїхати, не вистачало якихось 3-х сантиметрів. Шофер вантажівки перебував у повному здивуванні, доки маленька дівчинка не запропонувала йому простий розв'язок.
Який?

Відповідь

Під час літнього пікніка чотири подружні пари випили 32 пляшки лимонаду. Дружини випили: Жанна – 1 пляшку, Жаклін – 2 пляшки, Колета – 3 пляшки й Анета – 4 пляшки. Чоловіки не поступилися дружинам: месьє Пон випив стільки ж, скільки його дружина, месьє Дюбуа - вдвічі більше своєї дружини, месье Пейзан - утроє й месьє Фонтен - вчетверо більше своїх дружин.
Як звати мадам Пон, Дюбуа, Пейзан і Фонтен?

Відповідь

Поруч із берегом стоїть корабль зі спущеними на воду веревковою драбиною, що має 10 сходинок. Відстань між ними 30 см. Сама нижня сходинка торкається поверхні води. Океан сьогодні дуже спокійний, але починається приплив, що піднімає воду за годину на 15 см. Через скільки годин покриється водою третя сходинка мотузкової драбини?

Відповідь

Рибалки Адам, Бауер, Крістіансен і Дазе (скорочено А, В, С і D - за першими латинськими літерами їх імен), зваживши свій улов, встановили наступне: (1) D піймав більше, ніж С. (2) А і В разом піймали стільки ж, скільки З і D (разом). (3) A і D разом поймали менше ніж В і С (разом).
Розташуєте результати зважувань уловів а, b, с та d. рибалок A, В, С та D за величиною.

Відповідь

Сір Роджер не тільки виглядає чепуруном, а й має репутацію чудового фехтувальника. Одного разу рано вранці, збираючись на чергову дуель, яких було так багато в його житті, він шукав пару панч одного кольору. Сір Роджер знав, що в нижньому ящику гардеробу лежатиме десять пар білих панчіх і десять пар чорних, але світло єдиної свічки було таким тьмяним, що він не міг розібрати кольору. Визначте мінімальну кількість панчіх, яку повинен витягти з ящика сір Роджер, щоб підібрати пару однакових.

Відповідь

Сума яких двох натуральних чисел дорівнює їхньому видобутку?

Відповідь

Три аматори водного спорту мають одну лодку. Вони винайшли спосіб, щоб ніхто зі сторонніх не міг його викрасти. Для цього вони тримають його на ціпці, що замикається трьома замками. Кожний з аматорів має тільки один ключ (всі ключі від різних замків), але все-таки він може взяти човну, використовуючи один тільки свій ключ. Як у них це виходити?

Відповідь

Тут, біля центру цієї жахливої ​​пустелі, знаходиться загублене місто Іштар. Щоб до нього дістатися, я повинен йти пішки від узбережжя до центру материка. Рухаючись цією дорогою, людина може взяти із собою запасів продовольства не більше ніж на п'ять днів. Я підрахував, що можу просуватися за день якнайбільше на тридцять миль. Судячи з карти, місто знаходиться на відстані ста двадцяти миль від побережжя. Зараз я спробую підрахувати, скільки потрібно людей, включаючи мене самого, щоб вистачило запасів на одного для того, щоб дістатися міста, переночувати там і повернутися на побережжя.

Відповідь

У двох гаманцях лежать 4 монети, причому в одному гаманці монет удвічі більше, ніж в іншому. Як це може бути?

Відповідь

У записі ?1?2?4?8?16?32?64=27 замість "?" поставте знаки "+" або "-" так, щоб рівність стала вірною.

Відповідь

У карману лежать дві монети на загальну суму 15 копійок. Одна з них – не п'ятак. Що то за монети?

Відповідь

Це відоме стародавнє завдання, де селянинові потрібно перевести через ріку вовка, цапа та капусту. Лодка така мала, що в ньому крім селянина може поміститися ще тільки один (пасажир). Але якщо залишити вовка з козлом, то вовк його з'їсть, якщо залишити козла з капустою, то буде з'їдена капуста. Як бути селянинові?

Відповідь

Ця загадка на кмітливість для дітей. А ви зможете її розв'язати?
8809 = 6
7111 = 0
2172 = 0
6666 = 4
1111 = 0
3213 = 0
7662 = 2
9312 = 1
0000 = 4
2222 = 0
3333 = 0
5555 = 0
8193 = 3
8096 = 5
7777 = 0
9999 = 4
7756 = 1
6855 = 3
9881 = 5
5531 = 0
2581 =?

Відповідь

Це завдання відоме з давніх годин. У в'єтнамських селах старі-рисівники люблять задавати її молоді. Так завдання переходити від покоління до покоління.
Для годівлі 100 буйволів заготовили 100 оберемків сіна.
Молодий буйвіл, що стоїть, з'їдає 5 оберемків сіна.
Лежачий молодий буйвіл з'їдає 3 оберемки сіна.
Старі буйволі втрьох з'їдають 1 охапку сіна.
Скільки молодих буйволів коштує, скільки лежать і скільки буйволів старих?

Відповідь

Що більше: сума всіх цифр чи їхній добуток?

Відповідь

Що не може збільшити лупа у трикутнику?

Відповідь

Щоб знайти піратський скарб, треба пройти від старого дуба 12 кроків на північ і 5 кроків на південь, потім 4 на північ і 11 на південь. Де заритий скарб?

Відповідь

Як виміряти діаметр тонкої проволоки, маючи у розпорядженні лише олівець і масштабну лінійку?

Відповідь

Який знак треба поставити між написаним рядом цифрами 2 і 3, так щоб вийшло число більше двох, але менше трьох?

Відповідь

Які питання (максимум 10) потрібно задати загадати число від 1 до 1000, щоб одержуючи на них тільки відповіді "так" і "ні" відгадати це число?

Відповідь

Усі тематичні загадки для дорослих та дітей:

Дивіться інші статті розділу Загадки для дорослих та дітей.

Читайте та пишіть корисні коментарі до цієї статті.

<< Назад

Останні новини науки та техніки, новинки електроніки:

Підвищення ефективності квантових точкових сонячних елементів PbS 14.06.2024

Найновіше дослідження в області сонячних технологій є значним проривом в області підвищення ефективності квантових точкових сонячних елементів PbS. Цей метод, заснований на використанні імпульсного світла, пропонує перспективи для спрощення виробництва і розширення застосування цих елементів. Дослідницька група з Інституту науки та технологій Тегу Кенбук розробила інноваційний метод, який використовує імпульсне світло для покращення електропровідності сонячних елементів PbS. Цей метод дозволяє значно скоротити час обробки, необхідне досягнення аналогічних результатів. Квантові точкові сонячні елементи PbS мають значний потенціал у галузі сонячних технологій завдяки своїм фотоелектричним властивостям. Однак утворення дефектів на поверхні може знижувати їх продуктивність. Новий метод допомагає придушити утворення дефектів та покращити електропровідність. Використовуючи сильне світло для завершення проц. ...>>

Магнітний акумулятор Power Bank 5000 мАг 14.06.2024

Huawei вводить на ринок зручний та багатофункціональний зарядний пристрій – Huawei SuperCharge All-in-One Magnetic Power Bank. Цей магнітний акумулятор забезпечує швидку та зручну зарядку вашого телефону Huawei в будь-якому місці та в будь-який час. З товщиною всього 11,26 мм і вагою 141 грам, цей портативний павербанк легко поміщається в кишеню або сумку, що робить його ідеальним для подорожей та повсякденного використання. Незважаючи на свої компактні розміри, цей акумулятор забезпечує достатню кількість енергії для заряджання телефону в дорозі. Новинка підтримує провідну зарядку потужністю 25 Вт та бездротову зарядку до 15 Вт (і до 30 Вт при підключенні до адаптера), забезпечуючи швидку зарядку як самого павербанку, так і інших пристроїв. Акумулятор сумісний з різними протоколами швидкого заряджання, такими як SCP, UFCS і PD, що робить його ідеальним для широкого спектру пристроїв. Також повербанк сумісний з телефонами Huawei, що підтримують бездротову зарядку. ...>>

Зміна мозку батька після народження дитини 13.06.2024

Нещодавнє дослідження, проведене вченими з Хефейського інституту фізичних наук Китайської академії наук, виявило цікаві зміни у мозку чоловіків після становлення батьками. Ці зміни були пов'язані із залученням догляду за дитиною, проблемами зі сном та симптомами психічного здоров'я. Вчені виявили, що у чоловіків, які стали батьками, спостерігалася втрата об'єму мозку після народження дитини. Ця втрата обсягу була пов'язана з більшою залученістю до виховання дітей, проблемами зі сном та симптомами психічного здоров'я. Дослідники виявили значні зміни у мозку чоловіків між пренатальним та післяпологовим періодом. Зокрема, спостерігалася втрата обсягу сірої речовини, особливо в частинах мозку, відповідальних за вищі функції, такі як мова, пам'ять, вирішення проблем та прийняття рішень. Чоловіки, які приділяли більше уваги своїм дітям та проводили більше часу з ними, втрачали більше обсягу сірої речовини у мозку. Це також відбивалося на їх психічному ...>>

Випадкова новина з Архіву

LMX9838 - модуль Bluetooth із профілем послідовного порту 26.11.2006

Компанія National Semiconductor представила на виставці Electronica2006 в Мюнхені новинку: модуль Bluetooth з профілем послідовного порту. Це повністю інтегрований модуль Bluetooth 2.0, що включає приймач з несучою частотою 2,4 ГГц, кварцовий резонатор, антену, LDO-стабілізатор і дискретні елементи, що складають в цілому повний мініатюрний (10x17x1,85 мм) вузол Bluetooth.

У нього включені всі апаратні та програмні засоби для створення повноцінного рішення, від антени до програми, що включає профілі GAP, SDAP та SPP. Програмне забезпечення модуля включає також всі нижчележачі рівні Bluetooth-стека. Модуль містить конфігуровану базу даних по сервісах, що дозволяє відповідати на запити з обслуговування додаткових профілів за допомогою host-процесора.

Більше того, LMX9838 попередньо сертифіковано як підсистему Bluetooth. Успішне випробування на відповідність до стандарту за допомогою кваліфікаційної програми Bluetooth дозволить швидко вивести розробку на базі LMX9838 на ринок.

Заснований на архітектурі 16-бітного процесора CompactRISC компанії National Semiconductor та технології високоточного цифрового радіозв'язку Digital Smart Radio, модуль LMX9838 є оптимальним готовим рішенням для побудови Bluetooth-вузла з точки зору управління з'єднанням та обробки даних.

Інші цікаві новини:

▪ Гібридна квантова мікросхема

▪ Платформа Foxconn Banana Pi для міні-ПК та систем, що вбудовуються

▪ Монітор Acer XR341CKbmijpphz 3440 х 1440 пікселів

▪ Універсальний драйвер для GP-LC7028-Q5D

▪ Однокристальна система Dimensity 9000

Стрічка новин науки та техніки, новинок електроніки

 

Цікаві матеріали Безкоштовної технічної бібліотеки:

▪ розділ сайту Заводські технології вдома. Добірка статей

▪ стаття Ніжна та дивовижна. Крилатий вислів

▪ стаття Чому в Євросоюзі морква вважається фруктом? Детальна відповідь

▪ стаття Машиніст рибопідйомника. Типова інструкція з охорони праці

▪ стаття Електронний поводир. Енциклопедія радіоелектроніки та електротехніки

▪ стаття Монета у паперовому пакетику. Секрет фокусу

Залишіть свій коментар до цієї статті:

ім'я:


E-mail (не обов'язково):


коментар:

All languages ​​of this page

Головна сторінка | Бібліотека | Статті | Карта сайту | Відгуки про сайт

www.diagram.com.ua

www.diagram.com.ua
2000-2024