Меню English Ukrainian російська Головна

Безкоштовна технічна бібліотека для любителів та професіоналів Безкоштовна технічна бібліотека


Велика добірка загадок на різні теми для дорослих та дітей.

Коментарі до статті Коментарі до статті

Загадки про чесних та брехунів

Загадки для дорослих та дітей

Щоб отримати відповідь, натисніть на посилання під питанням

Загадки російською мовою | Загадки українською мовою

Загадки про чесних та брехунів російською мовою

У деякій країні є два міста. В одному з них живуть лише люди, які завжди говорять правду, в іншому – лише ті, хто завжди бреше. Всі вони ходять один до одного в гості, тобто в кожному з цих двох міст можна зустріти як чесну людину, так і брехуна. Допустимо, ви опинилися в одному з цих міст. Як, поставивши одне єдине запитання першому зустрічному, визначити, до якого міста ви потрапили - до міста чесних чи до міста брехунів?

У в'язниці є два електричні стільці. Один із них не підключений до мережі. Ув'язнений має право вибору. Але про те, що підключено, знає лише кат. Кату можна поставити одне будь-яке просте питання. Відомо, що кат в один день бреше, в інший говорить правду (по черзі). Яке питання поставити тому, хто хоче жити?

Вашу персону вшанували своєю присутністю троє богів. Їх звуть "Чесний", "Врун" та "Глухий".
Бог на ім'я Чесний завжди говорить правду.
Бог на ім'я "Врун" завжди бреше. Бог на ім'я "Глухий" відповідає на всі запитання абсолютно випадково.
На жаль, ви не знаєте хто з них хто. Позначимо трьох богів літерами "A", "B" та "C". Ви не знаєте, хто з "A", "B" і "C" насправді "Чесний", хто "Бред", а хто "Глухий". Самі боги це знають (про себе та інших).
У вас є можливість поставити їм три запитання, на кожне з яких можна відповісти лише "так" чи "ні". Необов'язково ставити кожному богу з одного питання; ви можете, якщо вам хочеться, поставити всі три питання одному й тому самому богу, або ще якось. Питання задаються по порядку, тобто, наприклад, залежно від відповіді на перше запитання, ви можете вибрати, кому ставити друге питання і яким воно буде. Потрібно дізнатися, хто є хто

Під час перерви у класі залишалися Анжеліка, Бернд, Вольфганг та Мануела. Хтось із них розбив скло. Вчитель опитав учнів та отримав від кожної по три відповіді.
Анжеліка:
1. Вікно не я розбила.
2. Я сиділа в класі та читала.
3. Мануела знає, хто розбив вікно.
Бернд:
1. Це зробив не я.
2. З Мануелою я вже давно не розмовляю.
3. Вікно розбив Вольфганг.
Вольфганг:
1. Я не винний.
2. Вікно розбила Мануела.
3. Бернд бреше, коли стверджує, наче вікно розбив я.
Мануела:
1. Вікно не я розбила.
2. Анжеліка розбила вікно.
3. Бернд знає, що я не винна, адже на перерві ми з ним грали разом.
Крім того, кожен із них зізнався, що з трьох відповідей дві є щирими та одна помилкова.
Хто розбив вікно?

Ви потрапили до лабіринту. Довго блукали і, нарешті, знемагаючи, потрапили до кімнати, з якої виводять 2-і двері: одні на волю, інші – до неминучої загибелі. Біля кожних дверей сидить воротар. Один завжди бреше, а інший каже лише правду. Ви не знаєте, де які двері та хто є хто. Яке одне питання ви маєте поставити, щоб визначити правильні двері?

Допустимо, ви опинилися в такому місці, де живуть тільки два племені - плем'я злих людожерів і плем'я гарних людей. Причому людожери ще й завжди говорять неправду, а їхні сусіди – навпаки, бездоганно чесні люди. Припустимо, що ви перебуваєте на роздоріжжі, де одна дорога веде до одного племені, інша - до іншого. Вам, звісно, ​​потрібно потрапити до гарних людей. На роздоріжжі стоїть якась людина - ви не знаєте, чесна вона чи брехун. Що потрібно запитати у нього, щоб вибрати потрібну вам дорогу?

Ув'язненому надано право - вийти на волю, якщо він упорається з таким завданням: перед ним двоє дверей: одна з них веде на волю, інша - дорога до смерті. Тут же сидять двоє вартових, причому один із них або "брехун", або "правдивий", а другий - "хитряк", тобто людина, яка говорить правду і неправду строго по черзі (тобто або на непарні питання відповідає неправду, а на парних - правду, або навпаки - на непарних говорить правду, а на парних - бреше). Обидва вартових знають, яка з доріг веде на волю, але ув'язненому невідомо, хто зі стражників хитрун. Ув'язнений має право поставити два питання одному з вартових. Як йому визначити дорогу, що веде на волю?

Якось уночі шериф Кольт Ремінгтон зустрів трьох ковбоїв, що сиділи навколо багаття. Шериф запідозрив, що один з них - сумнозвісний викрадач худоби, Боб-Скотобой, а двоє інших були схожі на звичайних безробітних. Шериф був упевнений, що ці двоє, якщо їх допитати, скажуть правду, а Боб-Скотобій неодмінно збреше.
Коли шериф звернувся до першого ковбоя, той, пробурмотівши щось нерозділене, кинувся навтьоки. Його приятель швидко промовив:
- Він сказав, що він ковбой, і це правда! Ми обидва – ковбої!
Тоді третій схопився на ноги і закричав, показуючи пальцем на другого:
- Це не правда! Він бреше!
Шериф Ремінгтон, не роздумуючи довго, клацнув наручники на руках одного з них:
- Ну що, попався, Боб-Скотобою? Тепер ти матимеш багато вільного часу!
Кого із трійці заарештував шериф?

Прямуючи до Болванщика на Божевільне чаювання, Аліса вийшла на роздоріжжя двох доріг. На щастя, поблизу опинилися казкові чоловічки - братики Труляля та Траляля. Аліса почала розмірковувати:
- Морж сказав, що одна з доріг від роздоріжжя веде до будинку Болванщика, а інша - до лігва Бормоглота, куди я зовсім не хотіла б потрапити. Ще Морж сказав, що ви знаєте правильну дорогу, але попередив, що один із вас завжди каже правду, а інший завжди обманює. Крім того, він попередив, що я можу поставити вам лише одне запитання.
І Аліса так сформулювала своє питання, щоб напевно отримати правильну відповідь незалежно від того, кому з братів його поставити.
Вгадайте, яке запитання задала Аліса, щоб дізнатися правильну дорогу до будинку Болванщика

Визначте, які з таких тверджень є істинними і які помилкові:
1. Одне твердження у цьому списку хибне.
2. Дві твердження у цьому списку помилкові.
3. Три твердження у цьому списку помилкові.
4. Чотири твердження у цьому списку помилкові.
5. П'ять тверджень у цьому списку помилкові.
6. Шість тверджень у цьому списку помилкові.
7. Сім тверджень у цьому списку помилкові.
8. Вісім тверджень у цьому списку помилкові.
9. Дев'ять тверджень у цьому списку помилкові.
10. Десять тверджень у цьому списку помилкові

Визначити, які з таких тверджень є правдивими, а які є помилковими.
1. Два твердження у цьому списку помилкові, інші вірні.
2. Три твердження у цьому списку помилкові, інші вірні.
3. Принаймні, одне твердження у цьому списку помилкове.
4. Принаймні, одне твердження в цьому списку є вірним.
5. Усі твердження у цьому списку помилкові

Загадки про чесних та брехунів українською мовою

Вашу персону ушанували своєю присутністю троє богів. Їх кличуть "Чесний", "Брехун" та "Глухий".
Бог на ім'я Чесний завжди говорити правду.
Бог на ім'я "Брехун" завжди бреше.
Бог на ім'я "Глухий" відповідає на всі питання зовсім випадковим чином.
На жаль, ви не знаєте хто з них хто. Позначимо трьох богів літерами "A", "B" та "C". Ви не знаєте, хто з A, B і C насправді Чесний, хто Брехун, а хто Глухий. Самі боги це знають (про себе та інших).
У вас є можливість задати їм три питання, на кожний з яких можна відповісти тільки "так" чи "ні". Необов'язково задавати кожному богу по одному харчуванню; ви можете, якщо вам хочеться, задати всі три питання тому самому богу, або ще якось. Питання задаються один за одним, тобто, наприклад, залежно від відповіді на перший питання ви можете вибрати, кому задавати другий питання і яким він буде. Треба довідатися, хто є хто

Відповідь

Ви потрапили до лабіринту. Довго блукали і, нарешті, знемагаючи, потрапили до кімнати, з якої виводять 2-ї двері: одні на волю, інші – до неминучої загибелі. Біля шкірних дверей сидить воротар. Один завжди бреше, а інший говорити тільки правду. Ви не знаєте, де які двері і хто є хто. Який один запитання ви повинні задати, щоб визначити правильні двері?

Відповідь

Визначте, які з наступних тверджень є істинними і які хибними:
1. Одне твердження у цьому списку хибне.
2. Дві твердження у цьому списку хибні.
3. Три твердження у цьому списку хибні.
4. Чотири твердження у цьому списку хибні.
5. П'ять тверджень цього списку хибні.
6. Шість тверджень у цьому списку хибні.
7. Сім тверджень у цьому списку хибні.
8. Вісім тверджень у цьому списку хибні.
9. Дев'ять тверджень цього списку хибні.
10. Десять тверджень цього списку хибні

Відповідь

Визначити, які з наступних тверджень є правдивими, а які є помилковими.
1. Два твердження у цьому списку помилкові, інші вірні.
2. Три твердження у цьому списку помилкові, інші вірні.
3. Принаймні, одне твердження у цьому списку помилкове.
4. Принаймні, одне твердження у цьому списку вірне.
5. Всі твердження у цьому списку помилкові

Відповідь

В'язневі надане право – вийти на волю, якщо він упорається з таким завданням: перед ним двоє дверей: одна з них веде на волю, інша – дорога до смерті. Тут же сидять двоє вартових, причому один з них або "брехун", або "правдивий", а інший - "хитрун", тобто людина, що говорити правду і неправду строго по черзі (тобто або на непарні питання відповідає неправдою, а на парні - правдою, або навпаки - на непарні говорити правду, а на парні - бреше). Обоє вартових знають, яка з дорог веде на волю, але в'язневі невідомо, хто зі стражників хитрун. В'язень має право поставити два питання одному з вартових. Як йому визначити дорогу, що веде на волю?

Відповідь

Направляючись до Болванщика на Божевільне чаювання, Аліса вийшла на роздоріжжя двох доріг. На щастя, поблизу виявилися казкові чоловічки – братики Труляля та Траляля. Аліса почала міркувати:
- Морж казав, що одна з доріг від розвилки веде до дому Болванщика, а інша - до логвища Бормоглота, куди я зовсім не хотіла б потрапити. Ще Морж сказав, що ви знаєте правильну дорогу, але попередив, що один із вас завжди говорити правду, а інший завжди обманює. Крім того, він попередив, що я можу поставити вам тільки один запитання.
І Аліса так сформулювала свій питання, щоб напевно отримати правильний відповідь незалежно від того, кому із братів його задати.
Відгадайте, яке запитання поставила Аліса, щоб довідатися правильну дорогу до будинку Болванщика

Відповідь

Під час перерви у класі залишалися Анжеліка, Бернд, Вольфганг та Мануела. Хтось із них розбив скло. Вчитель опитавши учнів і отримавши від кожного по три відповіді.
Анжеліка:
1. Вікно розбила не я.
2. Я сиділа у класі й читала.
3. Мануела знає, хто розбив вікно.
Бернд:
1. Це зробив не я.
2. З Мануелою я вже давно не розмовляю.
3. Вікно розбивши Вольфганг.
Вольфганг:
1. Я не винен.
2. Вікно розбила Мануела.
3. Бернд бреше, коли стверджує, ніби вікно розбивши я.
Мануела:
1. Вікно розбила не я.
2. Анжеліка розбила вікно.
3. Бернд знає, що я не винна, адже на перерві ми з ним грали разом.
Крім того, кожний з них зізнався, що з трьох відповідей дві є щирими і одна помилкова.
Хто розбив вікно?

Відповідь

Припустимо, ви опинилися в такому місці, де живуть лише два племені – плем'я злих людожерів та плем'я гарних людей. Причому людоеді ще й завжди кажуть неправду, а їхні сусіди – наоборот, бездоганно чесні люди. Припустимо, що ви перебуваєте на роздоріжжі, де одна дорога веде до одного племені, інша – до іншого. Вам звичайно потрібно потрапити до гарних людей. На роздоріжжі стоїть якась людина – ви не знаєте, чесний вин чи брехун. Що потрібно спитати в нього, щоб вибрати потрібну вам дорогу?

Відповідь

У в'язниці є два електричні стільці. Один із них не підключений до мережі. Ув'язнень має право вибору. Але про те, який підключений знає тільки кат. Катові можна поставити одне будь-яке просте питання. Відомо, що кат в один день бреше, в іншій говорити правду (по черзі). Яке питання поставити тому, хто хоче жити?

Відповідь

У деякій країні є два міста. В одному з них живуть тільки люди, які завжди говорять правду, в іншому – тільки ті, хто завжди бреше. Всі вони ходять один до одного в гості, тобто в кожному з цих двох міст можна зустріти як чесного, так і брехуна. Припустимо, ви опинилися в одному з цих міст. Як, поставивши одне єдине запитання першому пересічному, визначити, в яке місто ви потрапили – у місто чесних чи у місто брехунів?

Відповідь

Якось уночі шериф Кольт Ремінгтон зустрів трьох ковбоїв, що сиділи навколо костриця. Шериф запідозрив, що один з них - сумнозвісний викрадач худоби, Боб-Скотобій, а двоє інших були схожі на звичайних безробітних. Шериф був упевнений, що ці двоє, якщо їх допитати, скажуть правду, а Боб-Скотобій неодмінно збреше.
Коли шериф звернувся до першого ковбоя, той, промурмотавши щось нечленороздільне, кинувся навтьоки. Його приятель швидко промовив:
- Він сказав, що він ковбой, і це правда! Ми обоє – ковбої!
Тоді третій схопився на ноги і закричав, показуючи пальцем на іншого:
– Це неправда! Він бреше!
Шериф Ремінгтон, не роздумуючи довго, замкнувши кайданок на руках одного з них:
- Ну, що, попався, Боб-Скотобій? Тепер у тебе буде багато вільної години!
Кого із трійці арештував шериф?

Відповідь

Усі тематичні загадки для дорослих та дітей:

Дивіться інші статті розділу Загадки для дорослих та дітей.

Читайте та пишіть корисні коментарі до цієї статті.

<< Назад

Останні новини науки та техніки, новинки електроніки:

Підвищення ефективності квантових точкових сонячних елементів PbS 14.06.2024

Найновіше дослідження в області сонячних технологій є значним проривом в області підвищення ефективності квантових точкових сонячних елементів PbS. Цей метод, заснований на використанні імпульсного світла, пропонує перспективи для спрощення виробництва і розширення застосування цих елементів. Дослідницька група з Інституту науки та технологій Тегу Кенбук розробила інноваційний метод, який використовує імпульсне світло для покращення електропровідності сонячних елементів PbS. Цей метод дозволяє значно скоротити час обробки, необхідне досягнення аналогічних результатів. Квантові точкові сонячні елементи PbS мають значний потенціал у галузі сонячних технологій завдяки своїм фотоелектричним властивостям. Однак утворення дефектів на поверхні може знижувати їх продуктивність. Новий метод допомагає придушити утворення дефектів та покращити електропровідність. Використовуючи сильне світло для завершення проц. ...>>

Магнітний акумулятор Power Bank 5000 мАг 14.06.2024

Huawei вводить на ринок зручний та багатофункціональний зарядний пристрій – Huawei SuperCharge All-in-One Magnetic Power Bank. Цей магнітний акумулятор забезпечує швидку та зручну зарядку вашого телефону Huawei в будь-якому місці та в будь-який час. З товщиною всього 11,26 мм і вагою 141 грам, цей портативний павербанк легко поміщається в кишеню або сумку, що робить його ідеальним для подорожей та повсякденного використання. Незважаючи на свої компактні розміри, цей акумулятор забезпечує достатню кількість енергії для заряджання телефону в дорозі. Новинка підтримує провідну зарядку потужністю 25 Вт та бездротову зарядку до 15 Вт (і до 30 Вт при підключенні до адаптера), забезпечуючи швидку зарядку як самого павербанку, так і інших пристроїв. Акумулятор сумісний з різними протоколами швидкого заряджання, такими як SCP, UFCS і PD, що робить його ідеальним для широкого спектру пристроїв. Також повербанк сумісний з телефонами Huawei, що підтримують бездротову зарядку. ...>>

Зміна мозку батька після народження дитини 13.06.2024

Нещодавнє дослідження, проведене вченими з Хефейського інституту фізичних наук Китайської академії наук, виявило цікаві зміни у мозку чоловіків після становлення батьками. Ці зміни були пов'язані із залученням догляду за дитиною, проблемами зі сном та симптомами психічного здоров'я. Вчені виявили, що у чоловіків, які стали батьками, спостерігалася втрата об'єму мозку після народження дитини. Ця втрата обсягу була пов'язана з більшою залученістю до виховання дітей, проблемами зі сном та симптомами психічного здоров'я. Дослідники виявили значні зміни у мозку чоловіків між пренатальним та післяпологовим періодом. Зокрема, спостерігалася втрата обсягу сірої речовини, особливо в частинах мозку, відповідальних за вищі функції, такі як мова, пам'ять, вирішення проблем та прийняття рішень. Чоловіки, які приділяли більше уваги своїм дітям та проводили більше часу з ними, втрачали більше обсягу сірої речовини у мозку. Це також відбивалося на їх психічному ...>>

Випадкова новина з Архіву

Машина для створення жовтків 06.03.2024

Сінгапурський бренд Float Foods представив інноваційний пристрій, який здатний створювати яйця з рослинних компонентів.

Ці яйця не тільки мають смак та текстуру класичних яєць, а й відповідають їх характеристикам: соковиті жовтки та еластичні білки. Вони можуть вживатися як сирі, так і використовуватись у різних стравах, включаючи пасту, соуси, випічку та десерти.

Вініт Чулані, засновник і генеральний директор Float Foods, підкреслює, що технологія OnlyEg орієнтована на виробників харчових продуктів, які бажають впровадити альтернативні яєчні продукти.

Завод компанії, розташований у Сінгапурі, готовий масштабно виготовляти ці продукти. Одна лінія виробництва здатна випускати близько 2000 яєчних жовтків щодня.

Для зручності продукція пакується в капсули, які можна заморожувати для продовження терміну зберігання.

Рослинні яєчні жовтки багаті на поживні речовини і не містять холестерину. Їх склад оптимізовано спільно з вченими із Сінгапурського інституту харчових та біотехнологічних інновацій.

"Наша технологія є проривом у розробці рослинних альтернатив тваринним продуктам. Вона дозволяє виробникам їжі задовольнити попит, що росте, на екологічно чисті та етичні продукти без втрати якості або смакових якостей", - запевняють розробники.

Впровадження технології OnlyEg представляє значний крок у розвитку альтернативних продуктів на рослинній основі, відповідаючи на зростаючий попит на екологічно безпечні та етичні продукти харчування, що не поступаються за якістю та смаковим характеристикам традиційним.

Інші цікаві новини:

▪ Один укол позбавить нікотинової залежності

▪ Пристрій Palette Cube точно визначає кольори

▪ Магніт та надпровід

▪ Небезпека міського смогу

▪ Вирощування помідорів у теплицях з кондиціонерами

Стрічка новин науки та техніки, новинок електроніки

 

Цікаві матеріали Безкоштовної технічної бібліотеки:

▪ розділ сайту Комп'ютерні пристрої. Добірка статей

▪ стаття Кожному своє. Крилатий вислів

▪ стаття Чому католицькі місіонери змушували острівних аборигенів вирубувати кокосову пальму? Детальна відповідь

▪ стаття Комахи. Поради туристу

▪ стаття Китайська туш. Прості рецепти та поради

▪ стаття Плутанина. Секрет фокусу

Залишіть свій коментар до цієї статті:

ім'я:


E-mail (не обов'язково):


коментар:

All languages ​​of this page

Головна сторінка | Бібліотека | Статті | Карта сайту | Відгуки про сайт

www.diagram.com.ua

www.diagram.com.ua
2000-2024