Меню English Ukrainian російська Головна

Безкоштовна технічна бібліотека для любителів та професіоналів Безкоштовна технічна бібліотека


Чому на дні Великих озер лежать понад 200 американських літаків? Детальна відповідь

Велика енциклопедія для дітей та дорослих

Довідник / Велика енциклопедія. Питання для вікторини та самоосвіти

Коментарі до статті Коментарі до статті

Чи знаєте ви?

Чому на дні Великих озер лежать понад 200 американських літаків?

Вступивши у Другу Світову війну, американці зіштовхнулися із проблемою тренування пілотів для бойових дій на Тихому океані. Відпрацьовувати зліт та посадку на авіаносці у відкритому океані було небезпечно через загрозу з боку німецьких підводних човнів, тому льотчиків було вирішено тренувати на Великих озерах, для чого військові переобладнали два пароплави. Загалом підготовку отримали близько 18 000 пілотів, проте під час навчань до 300 літаків було втрачено через аварії. Майже всі вони й досі лежать на дні Великих озер.

Автори: Джиммі Вейлз, Ларрі Сенгер

 Випадковий цікавий факт із Великої енциклопедії:

Чому поети не любили Маяковського за написання віршів драбинкою?

Коли Маяковський ввів у вжиток свою знамениту віршовану "драбинку", колеги-поети звинувачували його в шахрайстві - адже поетам тоді платили за кількість рядків, і Маяковський отримував у 2-3 рази більше за вірші аналогічної довжини.

 Перевірте знання! Чи знаєте ви...

▪ Чому блискавку супроводжує грім?

▪ Яка риба найбільша в світі?

▪ Якою мовою говорить сатана в перекладі Нового Завіту шотландською?

Дивіться інші статті розділу Велика енциклопедія. Питання для вікторини та самоосвіти.

Читайте та пишіть корисні коментарі до цієї статті.

<< Назад

Останні новини науки та техніки, новинки електроніки:

Четвертий сигнал світлофора 23.05.2024

Протягом останніх десятиліть наукові дослідження та технологічні інновації призвели до значних змін у транспортній сфері. Однак, з розвитком автопілотованих автомобілів, чи варто вжити нових кроків у модернізації дорожньої інфраструктури? Вчені пропонують переглянути стандарти світлофорів, запропонувавши впровадити четвертий сигнал, адаптований для автомобілів з автопілотом. Згідно з дослідженнями, автономні автомобілі можуть значно змінити парадигму роботи світлофорів, що ґрунтуються на принципах, закладених понад сто років тому. Генрі Лю, професор цивільної інженерії з університету Мічігану, разом зі своєю командою впровадив пілотну програму в Бірмінгемі, передмісті Детройта. Використовуючи дані від автомобілів General Motors, вони адаптували час роботи світлофорів, що спричинило поліпшення потоку транспорту. Традиційно більшість світлофорів працюють за фіксованим графіком, не враховуючи актуальної ситуації на дорозі. Дорогі і сло ...>>

Метод повного очищення річок від сміття 23.05.2024

З моменту виявлення проблеми забруднення водойм пластиком, зосередженість досліджень була в основному на поверхневих відкладах, ігноруючи більш приховані і менш помітні частинки, які можуть становити серйозну загрозу для довкілля та здоров'я людини. Проте, вчені оголосили про розробку нового методу виявлення навіть найпомітніших пластикових забруднень у річках. Команда дослідників з Кардіффського університету, Технологічного інституту Карлсруе та компанії Deltares спільно розробила інноваційний підхід до кількісної оцінки таких невидимих ​​забруднювачів. Головний автор дослідження Джеймс Лофті з Університету Кардіффа заявив, що цей метод може перевернути наше уявлення про те, як пластик переміщається в річковому середовищі. За допомогою більш ніж 3000 типових пластикових об'єктів, розміщених у контрольованих умовах, вчені змогли відстежити їх рух із високою точністю. Дослідження показало, що пластикові частинки ведуть себе не та ...>>

Еволюційні аспекти теплолюбності у жінок 22.05.2024

Непросте питання про те, якій температурі воліють люди, особливо гостро стоїть у сімейних стосунках. Суперечки про те, де має бути тепло чи прохолодно, часто виникають між чоловіками та жінками. Однак, на думку дослідників, коріння цієї проблеми сягає глибше, до еволюційних механізмів. Вчені з Ізраїлю провели дослідження, вивчивши 13 птахів та 18 кажанів, щоб виявити можливі відмінності у температурних уподобаннях між самцями та самками. Їх спостереження показали, що самці воліють нижчі температури, тоді як самки воліють тепліші умови. Це феноменальне відкриття дало новий погляд на питання про температурні уподобання у тваринному світі. Аналогічні відмінності сприйняття температури було помічено серед людей. Жінки, згідно з припущеннями, відчувають холод сильніше, що може бути обумовлено їх особливостями метаболізму та виробництва тепла. Ці спостереження підтверджують гіпотезу про те, що переваги в температурі можуть бути частковими. ...>>

Випадкова новина з Архіву

Датчик зображення ON Semiconductor AR0221 14.04.2018

Компанія ON Semiconductor представила датчик зображення типу CMOS формату 1/1,7 дюйма, призначений зокрема для камер відеоспостереження та екшн-камер. У ньому використана технологія зворотного засвічення. Роздільна здатність датчика становить 2,1 Мп (1936 х 1096 пікселів), розмір пікселя - 4,2 мкм.

Датчик підтримує зйомку відео 1080p із частотою 60 к/с. За словами виробника, датчик AR0221 є найкращим за світлочутливістю в умовах низького освітлення у своєму класі (серед датчиків зображення для промислового застосування). У датчику реалізовано зйомку з розширеним динамічним діапазоном (HDR) за рахунок потрійного експонування з чергуванням рядків. Датчик працює не тільки у всьому видимому діапазоні, а й у ближньому інфрачервоному діапазоні хвиль, демонструючи "видатне відношення сигнал/шум".

Датчик оснащений інтерфейсами MIPI CSI-2 (4 лінії) та HiSPi SLVS. Він може працювати в діапазоні температур від -30 до +85°C. Для зовнішнього оформлення AR0221 обраний корпус iBGA розмірами 12 x 9 мм. Датчик захищений антивідблисковим склом.

Інші цікаві новини:

▪ Прозорий OLED-телевізор Mi TV Lux Transparent Edition

▪ Контролери LED драйверів ON Semiconductor NCL30085/6/8

▪ Німецькі потяги переведуть на енергію від вітру та сонця

▪ Некерований супутник падає на Землю

▪ Термоїд перетворює тепло на електрику

Стрічка новин науки та техніки, новинок електроніки

 

Цікаві матеріали Безкоштовної технічної бібліотеки:

▪ Розділ сайту Застосування мікросхем. Добірка статей

▪ стаття Корінь вчення гіркий, а плоди його солодкі. Крилатий вислів

▪ стаття Чи можуть тварини плакати чи сміятися? Детальна відповідь

▪ стаття Наладчик пресів холодного штампування. Типова інструкція з охорони праці

▪ стаття Опалювальна система на базі теплових насосів. Енциклопедія радіоелектроніки та електротехніки

▪ стаття Кольорова реакція мідного купоросу із розчином аміаку. Хімічний досвід

Залишіть свій коментар до цієї статті:

ім'я:


E-mail (не обов'язково):


коментар:

All languages ​​of this page

Головна сторінка | Бібліотека | Статті | Карта сайту | Відгуки про сайт

www.diagram.com.ua

www.diagram.com.ua
2000-2024