Меню English Ukrainian російська Головна

Безкоштовна технічна бібліотека для любителів та професіоналів Безкоштовна технічна бібліотека


Ефектні фокуси та їх розгадки

Ефектні фокуси та їх розгадки

Довідник / Ефектні фокуси та їх розгадки

Коментарі до статті Коментарі до статті

Фокуси з кульками:

дивіться інші статті розділу Ефектні фокуси та їх розгадки:

Дивіться також: Досліди з фізики та хімії в домашніх умовах

500 цікавих дослідів з фізики та хімії для дітей:

 


 

Останні новини науки та техніки, новинки електроніки:

Підвищення ефективності квантових точкових сонячних елементів PbS 14.06.2024

Найновіше дослідження в області сонячних технологій є значним проривом в області підвищення ефективності квантових точкових сонячних елементів PbS. Цей метод, заснований на використанні імпульсного світла, пропонує перспективи для спрощення виробництва і розширення застосування цих елементів. Дослідницька група з Інституту науки та технологій Тегу Кенбук розробила інноваційний метод, який використовує імпульсне світло для покращення електропровідності сонячних елементів PbS. Цей метод дозволяє значно скоротити час обробки, необхідне досягнення аналогічних результатів. Квантові точкові сонячні елементи PbS мають значний потенціал у галузі сонячних технологій завдяки своїм фотоелектричним властивостям. Однак утворення дефектів на поверхні може знижувати їх продуктивність. Новий метод допомагає придушити утворення дефектів та покращити електропровідність. Використовуючи сильне світло для завершення проц. ...>>

Магнітний акумулятор Power Bank 5000 мАг 14.06.2024

Huawei вводить на ринок зручний та багатофункціональний зарядний пристрій – Huawei SuperCharge All-in-One Magnetic Power Bank. Цей магнітний акумулятор забезпечує швидку та зручну зарядку вашого телефону Huawei в будь-якому місці та в будь-який час. З товщиною всього 11,26 мм і вагою 141 грам, цей портативний павербанк легко поміщається в кишеню або сумку, що робить його ідеальним для подорожей та повсякденного використання. Незважаючи на свої компактні розміри, цей акумулятор забезпечує достатню кількість енергії для заряджання телефону в дорозі. Новинка підтримує провідну зарядку потужністю 25 Вт та бездротову зарядку до 15 Вт (і до 30 Вт при підключенні до адаптера), забезпечуючи швидку зарядку як самого павербанку, так і інших пристроїв. Акумулятор сумісний з різними протоколами швидкого заряджання, такими як SCP, UFCS і PD, що робить його ідеальним для широкого спектру пристроїв. Також повербанк сумісний з телефонами Huawei, що підтримують бездротову зарядку. ...>>

Зміна мозку батька після народження дитини 13.06.2024

Нещодавнє дослідження, проведене вченими з Хефейського інституту фізичних наук Китайської академії наук, виявило цікаві зміни у мозку чоловіків після становлення батьками. Ці зміни були пов'язані із залученням догляду за дитиною, проблемами зі сном та симптомами психічного здоров'я. Вчені виявили, що у чоловіків, які стали батьками, спостерігалася втрата об'єму мозку після народження дитини. Ця втрата обсягу була пов'язана з більшою залученістю до виховання дітей, проблемами зі сном та симптомами психічного здоров'я. Дослідники виявили значні зміни у мозку чоловіків між пренатальним та післяпологовим періодом. Зокрема, спостерігалася втрата обсягу сірої речовини, особливо в частинах мозку, відповідальних за вищі функції, такі як мова, пам'ять, вирішення проблем та прийняття рішень. Чоловіки, які приділяли більше уваги своїм дітям та проводили більше часу з ними, втрачали більше обсягу сірої речовини у мозку. Це також відбивалося на їх психічному ...>>

Випадкова новина з Архіву

Використання Сонця як гігантський телескоп 02.06.2024

Ідея використання Сонця як гігантського телескопа була вперше запропонована Альбертом Ейнштейном ще 1936 року. У своїх розрахунках він показав, що потужні об'єкти, такі як Сонце, можуть викривляти простір-час, змінюючи траєкторію світла. У наш час NASA має намір втілити цю концепцію в життя, щоб дослідити віддалені екзопланети безпрецедентно.

Відповідно до загальної теорії відносності Ейнштейна, масивні тіла згинають простір-час, створюючи ефект гравітаційної лінзи. Цей феномен вже використовується в астрономії для спостереження далеких об'єктів, як це робить космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST), який використовує масивні галактики та чорні дірки для посилення своїх спостережень.

Ейнштейн припустив, що у межах нашої Сонячної системи існує область, де гравітація Сонця фокусує світло від далеких об'єктів. Ця область знаходиться приблизно 550 астрономічних одиницях (АЕ) від Сонця. Для довідки одна астрономічна одиниця дорівнює відстані між Землею і Сонцем. Розміщення телескопа в цій галузі дозволить спостерігати за екзопланетами з неймовірною деталізацією без необхідності створення величезних та дорогих телескопів.

Ідея була розвинена дослідником Фоном Расселом Ешлеманом у 1979 році. Він запропонував використовувати гравітаційне поле Сонця як сферичну лінзу для посилення випромінювання від віддалених джерел уздовж фокальної лінії. Космічний апарат, що знаходиться на цій лінії, міг би спостерігати, прослуховувати та передавати дані на міжзоряні відстані з використанням обладнання, порівнянного за розміром та потужністю з тим, що застосовується для міжпланетних місій.

Застосування гравітаційних лінз для спостереження за далекими об'єктами вже практикується, але воно обмежене розташуванням цих об'єктів та випадковими збігами. Використання космічного апарату, який можна розмістити в потрібній точці на протилежній стороні від Сонця, дозволить астрономам цілеспрямовано досліджувати об'єкти, що їх цікавлять, значно розширюючи можливості спостережень.

Проект III фази Інституту передових концепцій NASA передбачає, що такий підхід дозволить отримувати зображення поверхонь екзопланет з роздільною здатністю, достатньою для розрізнення об'єктів розміром близько 25 кілометрів. Це відкриє нові можливості для вивчення придатності екзопланет для життя.

Ейнштейн сумнівався в тому, що людство будь-коли зможе досягти необхідних для цього завдання відстаней, але сучасні технології роблять це реальним. Наприклад, космічний апарат "Вояджер-1" подолав трохи більше 160 астрономічних одиниць з моменту запуску 1977 року. NASA планує використовувати "роєву архітектуру" малих супутників із сонячними вітрилами, щоб доставити апарат у потрібне місце лише за 25 років.

Використання Сонця як гігантський телескоп відкриває нові горизонти у вивченні космосу. Ця ідея, запропонована ще Альбертом Ейнштейном, стає дедалі реальнішою завдяки сучасним технологіям та планам NASA. Успішна реалізація цієї концепції дозволить астрономам досліджувати далекі екзопланети з безпрецедентною точністю, наближаючи нас до відповіді питання існування життя поза Землі.

Інші цікаві новини:

▪ 3D Vision: друга версія

▪ Антистрес для водіїв

▪ Лондон опинився під загрозою затоплення

▪ Розумний антибактеріальний водонагрівач Xiaomi Mijia Smart Kitchen Treasure 7L S1

▪ Часник робить чоловіків привабливішим

Стрічка новин науки та техніки, новинок електроніки

 

Цікаві матеріали Безкоштовної технічної бібліотеки:

▪ розділ сайту Енциклопедія радіоелектроніки та електротехніки. Добірка статей

▪ стаття Солженіцин Олександр Ісаєвич. Знамениті афоризми

▪ стаття Яка неіснуюча книга потрапила до списку бестселерів Нью-Йорк Таймс? Детальна відповідь

▪ стаття Огірок індійський. Легенди, вирощування, способи застосування

▪ стаття Енергетичні установки на сонячній енергії Енциклопедія радіоелектроніки та електротехніки

▪ стаття Потужний стабілізатор напруги, 5-30 вольт 5 ампер. Енциклопедія радіоелектроніки та електротехніки


All languages ​​of this page

Головна сторінка | Бібліотека | Статті | Карта сайту | Відгуки про сайт

www.diagram.com.ua

www.diagram.com.ua
2000-2024