Меню English Ukrainian російська Головна

Безкоштовна технічна бібліотека для любителів та професіоналів Безкоштовна технічна бібліотека


Дитяча наукова лабораторія

Довідник / Дитяча наукова лабораторія

Дитяча наукова лабораторія

 


 

Також дивіться розділи Цікаві досліди з фізики и Цікаві досліди з хімії

Цікаві досліди з фізики

аеродинаміка

 


 

Виштовхувальна сила рідини

 


 

Тиск повітря

 


 

Звук

 


 

інерція

 


 

Капілярність

 


 

Коливальний рух

 


 

Магнетизм

 


 

Оптика

 


 

Досліди з саморобними приладами

 


 

Реактивний рух

 


 

Сила поверхневого натягу

 


 

теплота

 


 

тертя

 


 

пружність

 


 

Центр ваги

 


 

Відцентрова сила

 


 

Електрика

 


 

Цікаві досліди з хімії

Ваші перші досліди

 


 

На кухні

 


 

Приємне з корисним

 


 

Перевірка теорії

 


 

Хімічні фокуси

 


 

Хімія у побуті

 


 

Останні новини науки та техніки, новинки електроніки:

Антивітаміни замість антибіотиків 13.04.2024

Проблема бактеріальної резистентності до антибіотиків стає дедалі серйознішою, створюючи загрозу ефективного лікування інфекцій. У світлі цього дослідники шукають нові шляхи боротьби із супербактеріями. Одним із перспективних напрямків є використання антивітамінів, здатних надавати антибактеріальну дію. Антивітаміни, хоч і відомі як речовини, протилежні до вітамінів, виявилися перспективним інструментом у боротьбі з бактеріальною резистентністю до антибіотиків. Дослідження, проведене вченими з Геттінгенського університету в Німеччині, підтвердило їхній потенціал у створенні нових препаратів для боротьби з небезпечними інфекціями. У зв'язку з поширенням супербактерій, стійких до антибіотиків, виникає необхідність пошуку альтернативних методів лікування. Антивітаміни є молекулами, аналогічними вітамінам, але здатні пригнічувати активність бактерій без шкоди для організму людини. На даний момент науці відомі всього три антивітаміни: троянді ...>>

Морозостійкий електроліт для літій-іонних батарей 13.04.2024

Розвиток технологій зберігання енергії відіграє ключову роль у створенні більш безпечних, ефективних та довговічних джерел живлення. У цьому контексті дослідження в галузі твердотільних літій-іонних батарей набувають особливої ​​важливості. Нещодавні відкриття японських учених із Токійського університету науки в галузі морозостійкого електроліту відкривають нові перспективи для розвитку цієї технології. Японські дослідники з Токійського університету науки анонсували відкриття стабільного та високопровідного літій-іонного провідника, який може стати важливим компонентом твердотільних літій-іонних батарей. Твердотілі літій-іонні акумулятори з твердим електролітом стають все більш перспективними у сфері енергозбереження завдяки своїй безпеці та надійності. Однак донедавна їх широке використання ускладнювали низька провідність і проблеми з контактом електрода з твердим електролітом. Японські дослідники розробили стабільний та високопровідний літій-іо ...>>

Кросівки, що змінюють свій розмір 12.04.2024

У світі моди та технологій з'являються дивовижні новинки, які не лише задовольняють естетичні потреби, а й вирішують практичні проблеми. Однією з таких інновацій є концепт кросівок 4Steps, створений дизайнером Мішелем Ді Карло. Ці кросівки обіцяють вирішити проблему постійного зростання дитячих ніг та забезпечити комфорт та зручність протягом усього періоду активного зростання. Дизайнер Мішель Ді Карло представив унікальний концепт кросівок 4Steps, які можуть змінювати свій розмір, розтягуючись разом з ногами підлітків, що ростуть. Цей інноваційний проект покликаний вирішити проблему постійної необхідності купівлі нового взуття через зростання дітей. Кросівки складаються всього з трьох деталей: основи, підошви та форми шкарпетки із щільної тканини. Для збільшення розміру взуття достатньо розібрати його, витягнути по стопі і знову зібрати деталі, потім зав'язати шнурки. Унікальна конструкція утримується еластичними шнурками, що забезпечує надійну фіксацію та комфорт при носінні. ...>>

Випадкова новина з Архіву

Земля має ще один супутник 21.06.2016

Ми звикли вважати Місяць єдиним природним супутником Землі, проте гравітаційне поле нашої планети здатне на деякий час захоплювати астероїди, що пролітають повз, роблячи їх тимчасовими супутниками.

Астероїд 2016 HO3 вперше був помічений 27 квітня 2016 року телескопом спостереження за астероїдами Pan-STARRS 1 (система телескопів панорамного огляду та швидкого реагування), розташованого на вулкані Халікала (острів Маука). Ця система дозволяє виявляти 99% астероїдів, що перетинають земну орбіту, розміром більше 300 м.

Провівши аналіз орбіти знайденого астероїда, астрономи Лабораторії реактивного руху в Пасадені (штат Каліфорнія, США) виявили, що одночасно із рухом навколо Сонця він також звертається навколо Землі. Астероїд досить далеко, щоб вважатися справжнім супутником нашої планети, тому його назвали квазі-супутником.

Більше 10 років тому астрономи деякий час спостерігали астероїд 2003 YN107 з аналогічним малюнком орбіти, але з того часу він уже залишив навколоземну область простору. Новий астероїд спійманий у пастку набагато надійніше. Розрахунки показують, що 2016 HO3 буде стабільним квазі-супутником Землі протягом майже століття, а компаньйоном Землі залишатиметься ще протягом багатьох століть.

У своєму річному русі разом із Землею навколо Сонця, астероїд 2016 HO3 приблизно половину часу знаходиться ближче до Сонця, ніж Земля, і проходить попереду нашої планети, і приблизно половину часу далі і позаду. Його орбіта трохи нахилена до площини орбіти Землі, тому він один раз на рік виринає над нею, а потім пірнає під неї. Ці "жаб'ячі" стрибки триватимуть протягом сотень років.

Орбіта астероїда навколо Землі здійснює також повільний поворот ззаду-вперед із періодом кілька десятиліть. Її петлі дрейфують трохи попереду чи ззаду, не віддаляючись на велику відстань, але й не наближаючись досить близько. Максимальне видалення приблизно в 100 разів більше відстані від Землі до Місяця (близько 40 млн км). У своїй найближчій до Землі точці орбіти астероїд знаходиться на відстані приблизно в 38 разів далі за Місяць (близько 15 млн. км). За образним виразом одного з дослідників цей маленький астероїд немов танцює із Землею.

Розмір знайденого астероїда поки що твердо не встановлений, але він, мабуть, більше, ніж 40 метрів і менше, ніж 100 метрів.

Інші цікаві новини:

▪ Наддешевий комп'ютер на флешці від Dell

▪ 32-бітний мікроконтролер V850E/RS1

▪ Орбітальний місячний зонд LADEE заплановано розбився

▪ Удари астероїдів по землі

▪ Програмований контролер Allen-Bradley CompactLogix 1769

Стрічка новин науки та техніки, новинок електроніки

 

Цікаві матеріали Безкоштовної технічної бібліотеки:

▪ розділ сайту Ефектні фокуси та їх розгадки. Добірка статей

▪ стаття VirtualDub. Короткий посібник та корисні поради. Мистецтво відео

▪ стаття Чому в Саудівській Аравії заборонені ігри про покемонів? Детальна відповідь

▪ стаття Потрійний плетений вузол. Поради туристу

▪ стаття Попередня обробка тканин перед фарбуванням. Прості рецепти та поради

▪ стаття Талиські прислів'я та приказки. Велика добірка


All languages ​​of this page

Головна сторінка | Бібліотека | Статті | Карта сайту | Відгуки про сайт

www.diagram.com.ua

www.diagram.com.ua
2000-2024