Меню English Ukrainian російська Головна

Безкоштовна технічна бібліотека для любителів та професіоналів Безкоштовна технічна бібліотека


Секрети ремонту побутової радіоелектронної апаратури

Безкоштовна бібліотека / Довідник / Секрети ремонту

Секрети ремонту побутової радіоелектронної апаратури

Секрети ремонту аудіоапаратури

Секрети ремонту автомагнітол

Секрети ремонту відеокамер

Секрети ремонту відеомагнітофонів

Секрети ремонту моніторів

Секрети ремонту телевізорів

Секрети ремонту телефонів

Поради з ремонту та радіоаматорські технології

Ведучий рубрики: Олег Олексійович Опанасенко

 


 

Останні новини науки та техніки, новинки електроніки:

Антивітаміни замість антибіотиків 13.04.2024

Проблема бактеріальної резистентності до антибіотиків стає дедалі серйознішою, створюючи загрозу ефективного лікування інфекцій. У світлі цього дослідники шукають нові шляхи боротьби із супербактеріями. Одним із перспективних напрямків є використання антивітамінів, здатних надавати антибактеріальну дію. Антивітаміни, хоч і відомі як речовини, протилежні до вітамінів, виявилися перспективним інструментом у боротьбі з бактеріальною резистентністю до антибіотиків. Дослідження, проведене вченими з Геттінгенського університету в Німеччині, підтвердило їхній потенціал у створенні нових препаратів для боротьби з небезпечними інфекціями. У зв'язку з поширенням супербактерій, стійких до антибіотиків, виникає необхідність пошуку альтернативних методів лікування. Антивітаміни є молекулами, аналогічними вітамінам, але здатні пригнічувати активність бактерій без шкоди для організму людини. На даний момент науці відомі всього три антивітаміни: троянді ...>>

Морозостійкий електроліт для літій-іонних батарей 13.04.2024

Розвиток технологій зберігання енергії відіграє ключову роль у створенні більш безпечних, ефективних та довговічних джерел живлення. У цьому контексті дослідження в галузі твердотільних літій-іонних батарей набувають особливої ​​важливості. Нещодавні відкриття японських учених із Токійського університету науки в галузі морозостійкого електроліту відкривають нові перспективи для розвитку цієї технології. Японські дослідники з Токійського університету науки анонсували відкриття стабільного та високопровідного літій-іонного провідника, який може стати важливим компонентом твердотільних літій-іонних батарей. Твердотілі літій-іонні акумулятори з твердим електролітом стають все більш перспективними у сфері енергозбереження завдяки своїй безпеці та надійності. Однак донедавна їх широке використання ускладнювали низька провідність і проблеми з контактом електрода з твердим електролітом. Японські дослідники розробили стабільний та високопровідний літій-іо ...>>

Кросівки, що змінюють свій розмір 12.04.2024

У світі моди та технологій з'являються дивовижні новинки, які не лише задовольняють естетичні потреби, а й вирішують практичні проблеми. Однією з таких інновацій є концепт кросівок 4Steps, створений дизайнером Мішелем Ді Карло. Ці кросівки обіцяють вирішити проблему постійного зростання дитячих ніг та забезпечити комфорт та зручність протягом усього періоду активного зростання. Дизайнер Мішель Ді Карло представив унікальний концепт кросівок 4Steps, які можуть змінювати свій розмір, розтягуючись разом з ногами підлітків, що ростуть. Цей інноваційний проект покликаний вирішити проблему постійної необхідності купівлі нового взуття через зростання дітей. Кросівки складаються всього з трьох деталей: основи, підошви та форми шкарпетки із щільної тканини. Для збільшення розміру взуття достатньо розібрати його, витягнути по стопі і знову зібрати деталі, потім зав'язати шнурки. Унікальна конструкція утримується еластичними шнурками, що забезпечує надійну фіксацію та комфорт при носінні. ...>>

Випадкова новина з Архіву

Лінії електропередач заважають бджолам 23.05.2023

Проводи високовольтних ЛЕП оточені електромагнітними полями, що помітно впливають на стан і поведінку бджіл. Біологи показали, що поблизу таких ліній комахи відчувають стрес і гірше запилюють рослини.

Спеціальні рецептори дозволяють бджолам відчувати природні електромагнітні поля, використовуючи їх для орієнтації та навігації у польоті. Але і люди створюють такі поля: вони оточують будь-який провід, яким тече електрика, і якщо струми досить сильні, поля можуть помітно впливати на поведінку бджіл. Так, вже показано, що поблизу високовольтних ліній ці комахи стають агресивними та нерідко збиваються зі шляху.

Нове дослідження Чилійських біологів з Університету Талька продемонструвало, що ЛЕП заважають бджолам виконувати їхню головну для природи функцію - запилювати квіткові рослини.

Спочатку вчені провели експерименти в лабораторії. Сотні медоносних бджіл (Apis mellifera) протягом трьох хвилин піддавали впливу електромагнітних полів, створюваних високовольтними струмами різної сили. Дослідники з'ясували, що при підвищенні енергії поля у комах помітно – до 50 відсотків – посилюється синтез білків теплового шоку, а це є важливим показником стресового впливу на клітини. Крім того, у таких бджіл знижується активність генів, залучених до роботи навігації та пам'яті.

Біологи також провели польові дослідження в чилійській провінції Лінарес, порівнявши популяції бджіл, що живуть біля ЛЕП і далеко від них. Знов з'ясувалося, що в присутності інтенсивних електромагнітних полів синтез білків теплового шоку у комах був набагато вищим. До того ж бджоли втричі рідше відвідували квіти ешольції (Eschscholzia californica), що ростуть поруч із ЛЕП, ніж ті ж рослини, розташовані далеко від електропровідних ліній.

Автори відзначили, що цим негативні ефекти антропогенних електромагнітних полів на бджіл навряд чи повністю вичерпуються. Сьогодні їхніми джерелами виступають не лише високовольтні лінії ЛЕП, а й базові станції стільникового зв'язку, а також звичайні смартфони на момент активної передачі даних. Так що насправді комахи часто піддаються одночасному впливу цілого набору штучних полів, що може посилювати їх вплив.

Інші цікаві новини:

▪ Робот-аптекар

▪ Портативний диск Samsung T5 EVO 8 Тб

▪ Стільниковий кубик

▪ Материнська плата Hi-Fi A88W 3D FM2+ для процесорів AMD

▪ Розумні кросівки Nike справляються зі смартфоном

Стрічка новин науки та техніки, новинок електроніки

 

Цікаві матеріали Безкоштовної технічної бібліотеки:

▪ розділ сайту Досліди з хімії. Добірка статей

▪ стаття А ви, друзі, як не сідайте... Крилатий вираз

▪ Які війни вели між собою Греція та Персія? Детальна відповідь

▪ стаття Дереза ​​звичайна. Легенди, вирощування, способи застосування

▪ Стаття Як дешевий аналізатор спектру зробити дорогим. Енциклопедія радіоелектроніки та електротехніки

▪ стаття Приймач діапазону 160 метрів на мікросхемах SA612A. Енциклопедія радіоелектроніки та електротехніки


All languages ​​of this page

Головна сторінка | Бібліотека | Статті | Карта сайту | Відгуки про сайт

www.diagram.com.ua

www.diagram.com.ua
2000-2024