Меню English Ukrainian російська Головна

Безкоштовна технічна бібліотека для любителів та професіоналів Безкоштовна технічна бібліотека


НОВИНИ НАУКИ ТА ТЕХНІКИ, НОВИНКИ ЕЛЕКТРОНІКИ
Безкоштовна технічна бібліотека / Стрічка новин

Антивітаміни замість антибіотиків

13.04.2024

Проблема бактеріальної резистентності до антибіотиків стає дедалі серйознішою, створюючи загрозу ефективного лікування інфекцій. У світлі цього дослідники шукають нові шляхи боротьби із супербактеріями. Одним із перспективних напрямків є використання антивітамінів, здатних надавати антибактеріальну дію.

Антивітаміни, хоч і відомі як речовини, протилежні до вітамінів, виявилися перспективним інструментом у боротьбі з бактеріальною резистентністю до антибіотиків. Дослідження, проведене вченими з Геттінгенського університету в Німеччині, підтвердило їхній потенціал у створенні нових препаратів для боротьби з небезпечними інфекціями.

У зв'язку з поширенням супербактерій, стійких до антибіотиків, виникає необхідність пошуку альтернативних методів лікування. Антивітаміни є молекулами, аналогічними вітамінам, але здатні пригнічувати активність бактерій без шкоди для організму людини.

На даний момент науці відомі всього три антивітаміни: розеофлавін, гінкготоксин і 2-метокситіамін. Вони можуть ефективно інактивувати бактерії, не впливаючи на здорові клітини.

Основна перевага антивітамінів полягає в їх здатності надавати антибактеріальну дію, зберігаючи при цьому здорові тканини організму. Це відкриває нові перспективи створення більш безпечних і ефективних антибіотиків.

Використання антивітамінів в якості альтернативи антибіотикам є перспективним напрямом у боротьбі з бактеріальною резистентністю. Результати досліджень дають надію на розробку нових препаратів, здатних ефективно боротися із супербактеріями, не створюючи небезпеки для людського організму.

<< Назад: Електронний шолом для водіїв вантажівок 14.04.2024

>> Вперед: Морозостійкий електроліт для літій-іонних батарей 13.04.2024

Останні новини науки та техніки, новинки електроніки:

Четвертий сигнал світлофора 23.05.2024

Протягом останніх десятиліть наукові дослідження та технологічні інновації призвели до значних змін у транспортній сфері. Однак, з розвитком автопілотованих автомобілів, чи варто вжити нових кроків у модернізації дорожньої інфраструктури? Вчені пропонують переглянути стандарти світлофорів, запропонувавши впровадити четвертий сигнал, адаптований для автомобілів з автопілотом. Згідно з дослідженнями, автономні автомобілі можуть значно змінити парадигму роботи світлофорів, що ґрунтуються на принципах, закладених понад сто років тому. Генрі Лю, професор цивільної інженерії з університету Мічігану, разом зі своєю командою впровадив пілотну програму в Бірмінгемі, передмісті Детройта. Використовуючи дані від автомобілів General Motors, вони адаптували час роботи світлофорів, що спричинило поліпшення потоку транспорту. Традиційно більшість світлофорів працюють за фіксованим графіком, не враховуючи актуальної ситуації на дорозі. Дорогі і сло ...>>

Метод повного очищення річок від сміття 23.05.2024

З моменту виявлення проблеми забруднення водойм пластиком, зосередженість досліджень була в основному на поверхневих відкладах, ігноруючи більш приховані і менш помітні частинки, які можуть становити серйозну загрозу для довкілля та здоров'я людини. Проте, вчені оголосили про розробку нового методу виявлення навіть найпомітніших пластикових забруднень у річках. Команда дослідників з Кардіффського університету, Технологічного інституту Карлсруе та компанії Deltares спільно розробила інноваційний підхід до кількісної оцінки таких невидимих ​​забруднювачів. Головний автор дослідження Джеймс Лофті з Університету Кардіффа заявив, що цей метод може перевернути наше уявлення про те, як пластик переміщається в річковому середовищі. За допомогою більш ніж 3000 типових пластикових об'єктів, розміщених у контрольованих умовах, вчені змогли відстежити їх рух із високою точністю. Дослідження показало, що пластикові частинки ведуть себе не та ...>>

Еволюційні аспекти теплолюбності у жінок 22.05.2024

Непросте питання про те, якій температурі воліють люди, особливо гостро стоїть у сімейних стосунках. Суперечки про те, де має бути тепло чи прохолодно, часто виникають між чоловіками та жінками. Однак, на думку дослідників, коріння цієї проблеми сягає глибше, до еволюційних механізмів. Вчені з Ізраїлю провели дослідження, вивчивши 13 птахів та 18 кажанів, щоб виявити можливі відмінності у температурних уподобаннях між самцями та самками. Їх спостереження показали, що самці воліють нижчі температури, тоді як самки воліють тепліші умови. Це феноменальне відкриття дало новий погляд на питання про температурні уподобання у тваринному світі. Аналогічні відмінності сприйняття температури було помічено серед людей. Жінки, згідно з припущеннями, відчувають холод сильніше, що може бути обумовлено їх особливостями метаболізму та виробництва тепла. Ці спостереження підтверджують гіпотезу про те, що переваги в температурі можуть бути частковими. ...>>

Стабільність вторинного вуглецевого радикалу 22.05.2024

У світі хімії здійснено новий крок – вчені зі США оголосили про синтез першого стабільного вторинного радикала, зосередженого на вуглеці. Цей радикал був стабілізований сусідніми подвійними зв'язками вуглець-азот та стеричним навантаженням молекулярного скелета. Ще на початку ХХ століття американський хімік Мозес Гомберг синтезував перший у світі стабільний вуглецевий радикал – третинний трифенілметильний радикал. Проте з того часу вченим не вдавалося отримати стабільні вторинні або первинні радикали вуглецю, лише спостерігати їх спектроскопічно. Нещодавно під керівництвом Гі Бертрана з Каліфорнійського університету Сан-Дієго вдалося отримати перший у світі стабільний вторинний радикал. Для цього вони використовували трифлат стабільного біс(іміно)карбокатіону та відновили його за допомогою металевого магнію. Розчин забарвився у яскравий фіолетовий колір, а через чотири години з реакційної суміші вдалося виділити стабільну кристалічну речовину фіолетового кольору. Отримана речовина була ...>>

Вплив ароматів на привабливість людини 21.05.2024

Дослідження, проведене міжнародною групою вчених, розкриває вплив ароматів на міжособистісні взаємодії. Виявляється, правильно підібрані запахи не тільки можуть допомогти привернути увагу об'єкта потягу, але й здатні відволікти тих, хто стомлює. Існує цілий спектр асоціацій, пов'язаних з ароматами, які роблять їх не просто фізичними впливами, а й засобом впливу на емоційний стан людини. Крім цього, аромати відіграють важливу роль у нашому соціальному житті, впливаючи на наше сприйняття та настрій. Інформація про запахи передається в головний мозок через пару черепних нервів, що пов'язує нюх із емоційними реакціями. Від аромату можуть залежати як наші психологічні стани, і соціальне сприйняття. Наприклад, аромат апельсина може покращити настрій та асоціюватися зі святом, у той час як запах хвої здатний зняти стрес. Такі ефекти відкривають нові перспективи у розумінні впливу ароматів на людську. ...>>

Випадкова новина з Архіву

Суперкомп'ютер на Місяці 16.10.2012

Випускник Університету Південної Каліфорнії Уліанг Чанг вважає, що багато проблем освоєння космосу може вирішити розміщення на Місяці: суперкомп'ютера.

Свою ідею Чанг озвучив на конференції у Пасадені, Каліфорнія, присвяченій питанням вивчення космосу. План полягає в тому, щоб встановити потужний суперкомп'ютер в одному з глибоких темних кратерів на звороті Місяця. Перевага такого розміщення в тому, що суперкомп'ютер був закритий від електромагнітного шуму людства Місяцем. Потужна обчислювальна машина з атомним або сонячним джерелом енергії могла б зайнятися обробкою даних для космічних польотів та забезпеченням далекого космічного зв'язку. В останні десятиліття це стає все більш актуальним, оскільки автоматичні зонди збирають все більше інформації, а пілотовані польоти вже націлені за орбіту Землі: на Марс та Пояс астероїдів.

Наприклад, мережа далекого космічного зв'язку із 13 гігантських антен, розташованих у США, Австралії та Іспанії, вже перевантажена. Потрібно або будувати нові величезні приймачі, експлуатація яких утруднюється обертанням Землі, або, на думку Чанга, перекласти обробку даних на місячний суперкомп'ютер.

Чанг вважає, що суперкомп'ютер потрібно розмістити у холодних регіонах поблизу одного з полюсів Місяця. Низька температура навколишнього середовища полегшить охолодження високопродуктивних мікросхем та головне – дозволить використовувати для передачі електроенергії суперефективні надпровідні матеріали. Цікаво, що для охолодження суперкомп'ютера Чанг пропонує використати воду. Натяки на присутність води на Місяці є, але великих покладів льоду поки що не виявлено.

На користь місячного суперкомп'ютера сумнівів немає, у НАСА неодноразово звучали заяви про те, що в найближчому майбутньому мережі передачі даних у навколоземному просторі будуть переповнені. Якщо до цього додати майбутнє освоєння далекого космосу, потрібно вже сьогодні шукати вирішення цієї проблеми. Щоправда, місячний комп'ютер коштує дуже недешево: за різними оцінками, від 10 до 20 млрд дол. З іншого боку, він може стати частиною міжнародної місячної бази, що мешкає, що спростить реалізацію амбітного проекту.

Дивіться повний Архів новин науки та техніки, новинок електроніки


All languages ​​of this page

Головна сторінка | Бібліотека | Статті | Карта сайту | Відгуки про сайт

www.diagram.com.ua

www.diagram.com.ua
2000-2024