Меню English Ukrainian російська Головна

Безкоштовна технічна бібліотека для любителів та професіоналів Безкоштовна технічна бібліотека


НОВИНИ НАУКИ ТА ТЕХНІКИ, НОВИНКИ ЕЛЕКТРОНІКИ
Безкоштовна технічна бібліотека / Стрічка новин

Морозостійкий електроліт для літій-іонних батарей

13.04.2024

Розвиток технологій зберігання енергії відіграє ключову роль у створенні більш безпечних, ефективних та довговічних джерел живлення. У цьому контексті дослідження в галузі твердотільних літій-іонних батарей набувають особливої ​​важливості. Нещодавні відкриття японських учених із Токійського університету науки в галузі морозостійкого електроліту відкривають нові перспективи для розвитку цієї технології.

Японські дослідники з Токійського університету науки анонсували відкриття стабільного та високопровідного літій-іонного провідника, який може стати важливим компонентом твердотільних літій-іонних батарей.

Твердотілі літій-іонні акумулятори з твердим електролітом стають все більш перспективними у сфері енергозбереження завдяки своїй безпеці та надійності. Однак донедавна їх широке використання ускладнювали низька провідність і проблеми з контактом електрода з твердим електролітом.

Японські дослідники розробили стабільний та високопровідний літій-іонний провідник на основі оксифториду пірохлорного типу. Цей матеріал має не тільки стабільність на повітрі, але і більш високу іонну провідність порівняно з раніше відомими матеріалами. Один із розроблених матеріалів, Li 1,25 La 0,58 Nb 2 O 6 F, демонструє вражаючі результати і може використовуватися в широкому спектрі додатків.

Новий морозостійкий електроліт відкриває перспективи для різних галузей, включаючи авіацію та електромобілі, де безпека та висока продуктивність мають першорядне значення. Також новий матеріал може призвести до мініатюризації акумуляторів та створення більш компактних та ефективних пристроїв для побутової техніки та медичних приладів.

Відкриття стабільного та високопровідного літій-іонного провідника відкриває нову еру у розвитку твердотільних літій-іонних батарей. Цей прорив у технології зберігання енергії обіцяє революціонізувати галузь енергозбереження та стати ключовим компонентом наступного покоління літій-іонних батарей.

<< Назад: Антивітаміни замість антибіотиків 13.04.2024

>> Вперед: Кросівки, що змінюють свій розмір 12.04.2024

Останні новини науки та техніки, новинки електроніки:

Четвертий сигнал світлофора 23.05.2024

Протягом останніх десятиліть наукові дослідження та технологічні інновації призвели до значних змін у транспортній сфері. Однак, з розвитком автопілотованих автомобілів, чи варто вжити нових кроків у модернізації дорожньої інфраструктури? Вчені пропонують переглянути стандарти світлофорів, запропонувавши впровадити четвертий сигнал, адаптований для автомобілів з автопілотом. Згідно з дослідженнями, автономні автомобілі можуть значно змінити парадигму роботи світлофорів, що ґрунтуються на принципах, закладених понад сто років тому. Генрі Лю, професор цивільної інженерії з університету Мічігану, разом зі своєю командою впровадив пілотну програму в Бірмінгемі, передмісті Детройта. Використовуючи дані від автомобілів General Motors, вони адаптували час роботи світлофорів, що спричинило поліпшення потоку транспорту. Традиційно більшість світлофорів працюють за фіксованим графіком, не враховуючи актуальної ситуації на дорозі. Дорогі і сло ...>>

Метод повного очищення річок від сміття 23.05.2024

З моменту виявлення проблеми забруднення водойм пластиком, зосередженість досліджень була в основному на поверхневих відкладах, ігноруючи більш приховані і менш помітні частинки, які можуть становити серйозну загрозу для довкілля та здоров'я людини. Проте, вчені оголосили про розробку нового методу виявлення навіть найпомітніших пластикових забруднень у річках. Команда дослідників з Кардіффського університету, Технологічного інституту Карлсруе та компанії Deltares спільно розробила інноваційний підхід до кількісної оцінки таких невидимих ​​забруднювачів. Головний автор дослідження Джеймс Лофті з Університету Кардіффа заявив, що цей метод може перевернути наше уявлення про те, як пластик переміщається в річковому середовищі. За допомогою більш ніж 3000 типових пластикових об'єктів, розміщених у контрольованих умовах, вчені змогли відстежити їх рух із високою точністю. Дослідження показало, що пластикові частинки ведуть себе не та ...>>

Еволюційні аспекти теплолюбності у жінок 22.05.2024

Непросте питання про те, якій температурі воліють люди, особливо гостро стоїть у сімейних стосунках. Суперечки про те, де має бути тепло чи прохолодно, часто виникають між чоловіками та жінками. Однак, на думку дослідників, коріння цієї проблеми сягає глибше, до еволюційних механізмів. Вчені з Ізраїлю провели дослідження, вивчивши 13 птахів та 18 кажанів, щоб виявити можливі відмінності у температурних уподобаннях між самцями та самками. Їх спостереження показали, що самці воліють нижчі температури, тоді як самки воліють тепліші умови. Це феноменальне відкриття дало новий погляд на питання про температурні уподобання у тваринному світі. Аналогічні відмінності сприйняття температури було помічено серед людей. Жінки, згідно з припущеннями, відчувають холод сильніше, що може бути обумовлено їх особливостями метаболізму та виробництва тепла. Ці спостереження підтверджують гіпотезу про те, що переваги в температурі можуть бути частковими. ...>>

Стабільність вторинного вуглецевого радикалу 22.05.2024

У світі хімії здійснено новий крок – вчені зі США оголосили про синтез першого стабільного вторинного радикала, зосередженого на вуглеці. Цей радикал був стабілізований сусідніми подвійними зв'язками вуглець-азот та стеричним навантаженням молекулярного скелета. Ще на початку ХХ століття американський хімік Мозес Гомберг синтезував перший у світі стабільний вуглецевий радикал – третинний трифенілметильний радикал. Проте з того часу вченим не вдавалося отримати стабільні вторинні або первинні радикали вуглецю, лише спостерігати їх спектроскопічно. Нещодавно під керівництвом Гі Бертрана з Каліфорнійського університету Сан-Дієго вдалося отримати перший у світі стабільний вторинний радикал. Для цього вони використовували трифлат стабільного біс(іміно)карбокатіону та відновили його за допомогою металевого магнію. Розчин забарвився у яскравий фіолетовий колір, а через чотири години з реакційної суміші вдалося виділити стабільну кристалічну речовину фіолетового кольору. Отримана речовина була ...>>

Вплив ароматів на привабливість людини 21.05.2024

Дослідження, проведене міжнародною групою вчених, розкриває вплив ароматів на міжособистісні взаємодії. Виявляється, правильно підібрані запахи не тільки можуть допомогти привернути увагу об'єкта потягу, але й здатні відволікти тих, хто стомлює. Існує цілий спектр асоціацій, пов'язаних з ароматами, які роблять їх не просто фізичними впливами, а й засобом впливу на емоційний стан людини. Крім цього, аромати відіграють важливу роль у нашому соціальному житті, впливаючи на наше сприйняття та настрій. Інформація про запахи передається в головний мозок через пару черепних нервів, що пов'язує нюх із емоційними реакціями. Від аромату можуть залежати як наші психологічні стани, і соціальне сприйняття. Наприклад, аромат апельсина може покращити настрій та асоціюватися зі святом, у той час як запах хвої здатний зняти стрес. Такі ефекти відкривають нові перспективи у розумінні впливу ароматів на людську. ...>>

Випадкова новина з Архіву

Боротьба з комарами по-масачусетськи 20.06.2008

Інженери зі США вигадали прилад, який швидко знищує всіх комарів на площі 40 соток.

Проблема літньої боротьби з кровососною мошкарою стоїть не тільки перед мешканцями північних і помірних широт Євразії, а й з іншого боку земної кулі, у Північній Америці. Наприклад, американські інженери з компанії "Кац Інк." штату Массачусетс вирішили-таки підступитися до, здавалося б, нерозв'язної проблеми повного знищення комарів на окремому клаптику землі. Для цього вони створили пастку-пилосос.

"Ми замаскували пилосос під житло. Для цього до нього додається ароматизатор, що містить молочну кислоту та октанол - найбільш привабливі для комаріхи компоненти запаху людини. Крім того, до складу пристрою входять пальник та балон із пропаном. Газ горить і виділяє тепло, а також вуглекислий газ. Поєднання тепла, ароматів, вологості та вуглекислого газу підібрано так, щоб комаріха прийняла пилосос за справжнє житло і потрапила у пастку", розповідає керівник проекту Крістін Андерсон.

Випробування показали, що саме підвищений вміст вуглекислого газу навколо нової пастки є найбільш привабливим для комарих. Щомісяця тисячі їх знаходили свій кінець у спеціальному накопичувачі.

З урахуванням того, що ця комаха рідко коли пролітає шлях більше кілометра від місця народження, протягом місяця після початку цілодобової роботи пристрою число комарів на площі 40 соток навколо нього різко знижувалося.

Дивіться повний Архів новин науки та техніки, новинок електроніки


All languages ​​of this page

Головна сторінка | Бібліотека | Статті | Карта сайту | Відгуки про сайт

www.diagram.com.ua

www.diagram.com.ua
2000-2024