Меню English Ukrainian російська Головна

Безкоштовна технічна бібліотека для любителів та професіоналів Безкоштовна технічна бібліотека


НОВИНИ НАУКИ ТА ТЕХНІКИ, НОВИНКИ ЕЛЕКТРОНІКИ
Безкоштовна технічна бібліотека / Стрічка новин

Рожеве масло замість пестицидів

02.04.2024

У пошуках безпечніших та екологічно стійких методів захисту рослин вчені по всьому світу досліджують альтернативні підходи до використання пестицидів. Одним із таких перспективних напрямів є використання ефірних олій.

Дослідники з Токійського наукового університету під керівництвом професора Генітіро Арімура провели серію експериментів, щоб оцінити потенціал ефірних олій у захисті рослин від шкідників. Особлива увага була приділена ефективності рожевого масла (REO) у захисті томатів від комах-шкідників.

Результати дослідження показали, що обробка рослин томату REO значно збільшує їхню стійкість до шкідливих комах. Томати, оброблені рожевим маслом, мали менше ушкоджень листя, викликаного молі та кліщами-шкідниками, порівняно з незахищеними рослинами. Польові випробування також підтвердили ефективність трояндової олії, знижуючи рівень ушкоджень томатів на 45,5%.

Професор Аримура зазначає, що ключовим компонентом REO є бета-цитронелол, який відомий своєю репелентною дією проти комах. Крім того, трояндова олія приваблює хижаків кліщів, що створює додатковий бар'єр для захисту рослин.

Це дослідження відкриває нові перспективи для розвитку більш безпечних та екологічно чистих методів захисту рослин. Грунтуючись на наукових висновках, можна розробити нові системи органічного землеробства та створити ефективні та натуральні пестициди.

Рожева олія є обіцяючим альтернативним шляхом до боротьби зі шкідниками в сільському господарстві. Його ефективність та безпека роблять його привабливим варіантом для заміни хімічних пестицидів. Дослідження в цій галузі не тільки сприяють поліпшенню методів органічного землеробства, а й зберігають біорізноманіття та екологічну рівновагу у природі.

<< Назад: Розроблено препарат, який може замінити фізичні навантаження 02.04.2024

>> Вперед: Титанозаври – найбільші тварини в історії Землі 01.04.2024

Останні новини науки та техніки, новинки електроніки:

Кросівки, що змінюють свій розмір 12.04.2024

У світі моди та технологій з'являються дивовижні новинки, які не лише задовольняють естетичні потреби, а й вирішують практичні проблеми. Однією з таких інновацій є концепт кросівок 4Steps, створений дизайнером Мішелем Ді Карло. Ці кросівки обіцяють вирішити проблему постійного зростання дитячих ніг та забезпечити комфорт та зручність протягом усього періоду активного зростання. Дизайнер Мішель Ді Карло представив унікальний концепт кросівок 4Steps, які можуть змінювати свій розмір, розтягуючись разом з ногами підлітків, що ростуть. Цей інноваційний проект покликаний вирішити проблему постійної необхідності купівлі нового взуття через зростання дітей. Кросівки складаються всього з трьох деталей: основи, підошви та форми шкарпетки із щільної тканини. Для збільшення розміру взуття достатньо розібрати його, витягнути по стопі і знову зібрати деталі, потім зав'язати шнурки. Унікальна конструкція утримується еластичними шнурками, що забезпечує надійну фіксацію та комфорт при носінні. ...>>

Навантажувач John Deere 326 P-Tier 12.04.2024

Компанія John Deere представила свій новітній телескопічний навантажувач 326 P-Tier, який відрізняється визначними характеристиками та передовими технологіями. Новий навантажувач John Deere 326 P-Tier є значним кроком вперед у галузі будівництва та транспортування. Його передові технології та унікальні функції роблять його необхідним інструментом для ефективної роботи на будівельних майданчиках та інших галузях. Очікується, що ця інноваційна модель матиме значний вплив на індустрію та стане кращим вибором для багатьох професіоналів. Один із головних акцентів цієї моделі – 5-метровий радіус дії телескопічного підйомного важеля. Управління відбувається за допомогою міні-джойстика, розташованого на головному важелі, що дозволяє операторам маніпулювати важелем без необхідності знімати руки з основних елементів керування. Система індикації крутного моменту навантаження запобігає перевантаженню та забезпечує стабільність підйомного важеля ...>>

Електробайк Smartech Felo TOОZ 12.04.2024

У світі технологій, що швидко розвиваються, електричні транспортні засоби стають все більш затребуваними. Таїландська компанія Smartech прийшла на ринок із найбільшим у світі електричним мотоциклом Felo TOОZ, пропонуючи вражаючу комбінацію продуктивності, технологічності та дальності ходу. Електричний мотоцикл Felo TOОZ від компанії Smartech із Таїланду обіцяє вразити не лише своїм розміром, а й своїми характеристиками. Цей гігант на двох колесах може досягти швидкості до 200 км/год і проїхати до 720 км без необхідності підзарядки. Felo TOОZ є не просто транспортним засобом, а й справжнім технологічним флагманом. Завдяки високому рівню інтеграції зі смартфоном власника, інформаційної панелі TFT та потужній звуковій системі, цей електричний мотоцикл пропонує не лише високий рівень комфорту, а й можливість насолоджуватись мультимедійним контентом навіть під час поїздки. Оснащений 360-градусною системою камер, ...>>

Хвилі-вбивці Бермудського трикутника 11.04.2024

Бермудський трикутник довгі роки залишався об'єктом загадок та суперечок. Долі судів і літаків, що зникли в цій містичній області Атлантичного океану, викликали домисли та легенди. Однак нещодавні наукові дослідження з Університету Саутгемптона у Великій Британії проливають світло на цю таємницю, пов'язуючи зникнення з величезними хвилями-вбивцями. Великобританські дослідники з Університету Саутгемптона підняли завісу таємниці, що оточувала Бермудський трикутник. Їхні відкриття вказують на те, що причиною загадкових зникнень суден і літаків можуть бути величезні хвилі-вбивці, що вирують у цьому регіоні. Ці високі та круті хвилі формуються при зіткненні кількох штормів та створюють вкрай небезпечні умови для плавання. За даними Національного управління океанічних та атмосферних досліджень, Бермудський трикутник особливо схильний до утворення таких хвиль, що може бути одним із ключових факторів, що пояснюють безліч зникнень. Однак дослідники підкреслюють, що ...>>

Розумний GPS-нашийник для собак 11.04.2024

У світі свійських тварин стежити за безпекою їх переміщень стає все більш важливим для дбайливих власників. У відповідь на цю потребу компанія SpotOn представила інноваційний розумний нашийник для собак, який оснащений GPS-трекером та спеціальною технологією для точного розташування. Компанія SpotOn представила новий продукт для власників собак – розумний нашийник SpotOn Fence з інтегрованим GPS-трекером. Цей гаджет обіцяє революціонізувати способи контролю за рухами вихованців, пропонуючи нові можливості та зручності для власників. Однією з ключових особливостей SpotOn Fence є технологія True Location, яка дозволяє точно визначати розташування собаки з відхиленням всього до трьох метрів. Це значне покращення порівняно зі звичайними GPS-трекерами, які часто мають великі похибки у визначенні розташування. Нашийник призначений для використання в заміських умовах, де власники можуть створювати віртуальні огорожі ...>>

Випадкова новина з Архіву

Стерилізація одним уколом 12.10.2015

Команда дослідників із Каліфорнійського інституту технології відкрила метод, за допомогою якого можна стерилізувати тварин однією-єдиною ін'єкцією.

Генетики вже давно шукали спосіб запобігти зайвому зростанню певних популяцій тварин, але раніше всі методи були або дуже дорогими або трудомісткими. Нова технологія надає радикально новий підхід до цієї проблеми.

У людей та інших ссавців є спеціальні гонадотропні гормони, які стимулюють розвиток яйцеклітин та сперми. Генетики протестували ін'єкцію, що містить невелику кількість ДНК, яка спонукає м'язові клітини виробляти антитіла, які атакують ці гормони. У ході дослідження вчені зробили такий укол мишам; через два місяці, після того, як тіло піддослідних зробило досить кількість антитіл, миші стали повністю безплідними. І на відміну від інших подібних методів, ця ін'єкція працює 10 років, або навіть більше, і ніяких додаткових уколів виробляти не треба, тому що м'язові клітини - це довгоживучі клітини у всьому організмі.

Якщо новий метод виявиться таким же ефективним на інших видах, то в майбутньому кішок і собак не потрібно каструвати хірургічними методами. Також подібні ін'єкції можуть бути корисні для контролю видів-шкідників, наприклад, популяцій оленів, що надмірно розплодилися (зараз вони отримують гормоноблокуючі уколи кожні два роки) або гризунів, у тому числі і мишей.

Як відзначає журнал Science, у майбутньому подібні уколи можуть також стати засобом контролю народжуваності у людей, але в найближчому майбутньому у такий спосіб можна боротися з популяцією диких кішок, оленів, що розплодилися через відсутність природних хижаків, і, наприклад, кроликів в Австралії, знищують місцеву флору.

Дивіться повний Архів новин науки та техніки, новинок електроніки


All languages ​​of this page

Головна сторінка | Бібліотека | Статті | Карта сайту | Відгуки про сайт

www.diagram.com.ua

www.diagram.com.ua
2000-2024