Меню English Ukrainian російська Головна

Безкоштовна технічна бібліотека для любителів та професіоналів Безкоштовна технічна бібліотека


Смолівка широколиста. Легенди, міфи, символізм, опис, вирощування, способи застосування

Культурні та дикі рослини. Легенди, міфи, символізм, опис, вирощування, способи застосування

Довідник / Культурні та дикі рослини

Коментарі до статті Коментарі до статті

Зміст

 1. Фото, основні наукові відомості, легенди, міфи, символізм
 2. Основні наукові відомості, легенди, міфи, символізм
 3. Ботанічне опис, довідкові дані, корисна інформація, ілюстрації
 4. Рецепти застосування в народній медицині та косметології
 5. Поради щодо вирощування, заготівлі та зберігання

Смолівка широколиста, Silene latifolia. Фото рослини, основні наукові відомості, легенди, міфи, символізм

Смолівка широколиста Смолівка широколиста

Основні наукові відомості, легенди, міфи, символізм

рід: Смолівка (Silene)

сімейство: Гвоздичні (Caryophyllaceae)

походження: Європа та Азія

Ареал: Смолівка широколиста широко поширена в Європі, Азії та Північній Америці.

Хімічний склад: У рослині містяться флавоноїди, каротиноїди, алкалоїди, кислоти, сапоніни та інші біологічно активні речовини.

Господарське значення: Смолівка широколиста використовується як лікарські рослини, в косметології і в кулінарії. Деякі види рослини є декоративними та застосовуються у ландшафтному дизайні.

Легенди, міфи, символізм: У деяких культурах смолівка широколиста асоціюється з жіночністю та красою. Її великі квітки, рясне цвітіння та привабливий аромат роблять її популярним серед квіткових рослин. У деяких традиціях смолівка широколиста використовувалася як амулет або талісман для залучення любові і краси. Смолівка широколиста також символізує чуттєвість та романтику. Її аромат та зовнішній вигляд можуть створювати атмосферу романтики та чуттєвості. У деяких традиціях смолівка широколиста використовувалася як інгредієнт для створення парфуму та ароматичних олій. Крім того, в деяких культурах смолівка широколиста символізує захист та безпеку. У народній медицині рослину використовували для лікування низки захворювань, таких як кашель та хвороби легень. У деяких обрядах смолівка широколиста використовувалася як амулет або талісман для захисту від хвороб та небажаних енергій. В цілому, смолівка широколиста символізує жіночність та красу, чуттєвість та романтику, захист та безпеку.

 


 

Смолівка широколиста, Silene latifolia. Опис, ілюстрація рослин

Смолівка (брязкальце), Silene inflata L. Класифікація, синоніми, ботанічний опис, харчова цінність, вирощування

Смолівка широколиста

Чашка блідо-зеленого кольору, здута, з пурпуровими жилками; 5 білих вирізних нігтикових пелюсток з двома піднесеннями на тому місці, де нігтик переходить у платівку.

Росте на сухих полях та луках; цвіте в середині літа.

У молодому віці вживається як салат чи шпинат.

В Оверні в їжу використовують сходи Cucubalus baccifera L. Деякі автори вказують також на їстівність Stellaria media Cyril.

Автор: Іпатьев А.М.

 


 

Смолівка широколиста (смолівка біла, дріма біла), Silene latifolia. Цікаві факти про рослину

Смолівка широколиста

Смолівка широколиста – трав'янистий багаторічник з липким стеблом та білими запашними квітками.

Чашечки квіток пухирчасто роздуті. Якщо обережно зірвати квітку з частиною квітконіжки, щільно затиснути пальцями основи пелюсток, а потім пухирчастою частиною вдарити по долоні, то вона дзвінко лясне.

Повітря, укладене в чашці, розриває її з бавовною. Через цю особливість смолівку широколисту в народі нерідко називають хлопавкою.

На Кавказі молоді зелені пагони та проростки збирають і використовують у їжу замість цвітної капусти.

Автор: Рева М.Л.

 


 

Смолівка широколиста, Silene latifolia. Рецепти застосування в народній медицині та косметології

Культурні та дикі рослини. Легенди, міфи, символізм, опис, вирощування, способи застосування

Народна медицина:

 • Від кашлю: подрібнене сухе листя смолівки (1 чайна ложка) слід залити 1 склянкою окропу і наполягати 30 хвилин. Приймати по 1 столовій ложці 3 десь у день.
 • Від болів у животі: свіже листя смолівки потрібно подрібнити і змішати з олією. Завдати на хворе місце і залишити на 30-40 хвилин.
 • Від розладу шлунка: із смолівки слід приготувати настій, залити 1 столовою ложкою сухого листя 1 склянкою окропу і настояти 30 хвилин. Приймати по 1 склянці щодня.
 • Від застуди: смолівку слід приготувати у вигляді чаю, залити 1 чайну ложку сухого листя 1 склянкою окропу і настояти 10 хвилин. Приймати по 1 склянці щодня.
 • Від набряків: смолівку можна використовувати для виготовлення обгортань. Для цього потрібно подрібнити свіже листя смолівки та змішати з глиною до отримання однорідної маси. Нанести на набряклі ділянки і залишити на 30-40 хвилин.

Косметологія:

 • Маска для обличчя: для приготування маски потрібно подрібнити свіже листя смолівки в блендері і додати 1 столову ложку грецького йогурту та 1 столову ложку меду. Нанести на обличчя та залишити на 15-20 хвилин, потім змити теплою водою. Маска допоможе зволожити та освітлити шкіру.
 • Тонік для обличчя: для приготування тоніка потрібно залити 1 столову ложку сухого листя смолівки 1 склянкою окропу і настояти 10-15 хвилин. Остудити, процідити та додати 1 столову ложку рожевої води. Використовувати тонік щодня після очищення шкіри.
 • Скраб для обличчя: для приготування скрабу потрібно подрібнити сухе листя смолівки і змішати їх з 1 столовою ложкою меленої кави та 1 столовою ложкою кокосової олії. Нанести на обличчя масажувати шкіру круговими рухами протягом 1-2 хвилин, потім змити теплою водою. Скраб допоможе очистити шкіру від мертвих клітин і зробить її більш гладкою та м'якою.

Увага! Перед застосуванням проконсультуйтеся з фахівцем!

 


 

Смолівка широколиста, Silene latifolia. Поради щодо вирощування, заготівлі та зберігання

Культурні та дикі рослини. Легенди, міфи, символізм, опис, вирощування, способи застосування

Смолівка широколиста (Silene latifolia) - це багаторічна рослина, яка росте в Європі, Азії та Північній Америці. Смолівка може використовуватися як декоративна рослинна культура і має лікарські властивості.

Поради щодо вирощування, заготівлі та зберігання смолівки широколистої:

вирощування:

 • Смолівка широколиста віддає перевагу сонячним місцям і добре дренованим грунтам.
 • Рекомендується садити рослини навесні чи восени, при температурі не менше 10 °C.
 • Рослини можуть рости без добрив, але підвищення врожайності можна додавати органічні добрива.
 • Важливо регулярно поливати рослини, особливо під час посухи.

Заготівля:

 • Листя та стебла смолівки широколистої можуть використовуватися в кулінарії, а також як лікарський засіб. Їх можна збирати під час цвітіння рослини.
 • Зібране листя і стебла слід промити в прохолодній воді і висушити.

зберігання:

 • Сухе листя та стебла смолівки широколистого можна зберігати в герметичних контейнерах у прохолодному, сухому місці до декількох місяців.
 • Можна також заморожувати листя та стебла для подальшого використання.

Рекомендуємо цікаві статті розділу Культурні та дикі рослини:

▪ Актинідія коломікту (актинідія амурська)

▪ Пекан звичайний (карія пекан)

▪ Ямсова квасоля

▪ Грати в гру "Вгадай рослину по картинці"

Дивіться інші статті розділу Культурні та дикі рослини.

Коментарі до статті Читайте та пишіть корисні коментарі до цієї статті.

<< Назад

Останні новини науки та техніки, новинки електроніки:

Четвертий сигнал світлофора 23.05.2024

Протягом останніх десятиліть наукові дослідження та технологічні інновації призвели до значних змін у транспортній сфері. Однак, з розвитком автопілотованих автомобілів, чи варто вжити нових кроків у модернізації дорожньої інфраструктури? Вчені пропонують переглянути стандарти світлофорів, запропонувавши впровадити четвертий сигнал, адаптований для автомобілів з автопілотом. Згідно з дослідженнями, автономні автомобілі можуть значно змінити парадигму роботи світлофорів, що ґрунтуються на принципах, закладених понад сто років тому. Генрі Лю, професор цивільної інженерії з університету Мічігану, разом зі своєю командою впровадив пілотну програму в Бірмінгемі, передмісті Детройта. Використовуючи дані від автомобілів General Motors, вони адаптували час роботи світлофорів, що спричинило поліпшення потоку транспорту. Традиційно більшість світлофорів працюють за фіксованим графіком, не враховуючи актуальної ситуації на дорозі. Дорогі і сло ...>>

Метод повного очищення річок від сміття 23.05.2024

З моменту виявлення проблеми забруднення водойм пластиком, зосередженість досліджень була в основному на поверхневих відкладах, ігноруючи більш приховані і менш помітні частинки, які можуть становити серйозну загрозу для довкілля та здоров'я людини. Проте, вчені оголосили про розробку нового методу виявлення навіть найпомітніших пластикових забруднень у річках. Команда дослідників з Кардіффського університету, Технологічного інституту Карлсруе та компанії Deltares спільно розробила інноваційний підхід до кількісної оцінки таких невидимих ​​забруднювачів. Головний автор дослідження Джеймс Лофті з Університету Кардіффа заявив, що цей метод може перевернути наше уявлення про те, як пластик переміщається в річковому середовищі. За допомогою більш ніж 3000 типових пластикових об'єктів, розміщених у контрольованих умовах, вчені змогли відстежити їх рух із високою точністю. Дослідження показало, що пластикові частинки ведуть себе не та ...>>

Еволюційні аспекти теплолюбності у жінок 22.05.2024

Непросте питання про те, якій температурі воліють люди, особливо гостро стоїть у сімейних стосунках. Суперечки про те, де має бути тепло чи прохолодно, часто виникають між чоловіками та жінками. Однак, на думку дослідників, коріння цієї проблеми сягає глибше, до еволюційних механізмів. Вчені з Ізраїлю провели дослідження, вивчивши 13 птахів та 18 кажанів, щоб виявити можливі відмінності у температурних уподобаннях між самцями та самками. Їх спостереження показали, що самці воліють нижчі температури, тоді як самки воліють тепліші умови. Це феноменальне відкриття дало новий погляд на питання про температурні уподобання у тваринному світі. Аналогічні відмінності сприйняття температури було помічено серед людей. Жінки, згідно з припущеннями, відчувають холод сильніше, що може бути обумовлено їх особливостями метаболізму та виробництва тепла. Ці спостереження підтверджують гіпотезу про те, що переваги в температурі можуть бути частковими. ...>>

Випадкова новина з Архіву

Через кілька років на людині буде у 12 разів більше електроніки 12.10.2012

Дослідники з компанії IHS повідомили про те, що очікують 12-кратного зростання ринку електроніки, що носиться в період з 2011 по 2016 рр.

Носимо електроніка - це електронні пристрої, які користувач якимось чином надягає або прикріплює до свого тіла на досить тривалі періоди часу. Такі пристрої, що містять у своєму складі мікросхеми та модулі бездротового зв'язку, розширюють можливості людини, пояснили IHS. Згідно з прогнозом IHS, у 2016 р. на світовий ринок може бути поставлено від 39 до 171 млн пристроїв електроніки, що носиться, порівняно з 14 млн, які, за оцінкою аналітиків, були поставлені на ринок у 2011 р.

Аналітики виділяють чотири основні сегменти електроніки, що носиться: пристрої для підтримки фізичної форми і здоров'я, медичні датчики і пристрої, пристрої промислового і військового призначення та пристрої для отримання інформації та розваг.

Пристрої для підтримки фізичної форми та здоров'я призначені для моніторингу активності та емоційного стану людини, медичні датчики та пристрої – для моніторингу основних показників організму та доповнення органів чуття. У свою чергу, пристрої промислового та військового призначення призначені для прийому та передачі в реальному часі промислових та військових даних, а пристрої для отримання інформації та розваг - даних, що стосуються дозвілля та способу життя.

За словами експертів, темп розвитку ринку електроніки буде залежати від доступності пристроїв, ступеня задоволення користувачів і в цілому тих можливостей, які запропонують такі пристрої. Однак навіть при найгіршому розкладі обсяг поставок пристроїв електроніки, що носиться, в період з 2011 по 2016 рр. виросте триразово.

Минулого року найбільш популярними стали медичні датчики та пристрої для підтримки фізичної форми та здоров'я. В обох сегментах найбільш прибутковими для виробників виявилися датчики вимірювання рівня цукру в крові. Насамперед заробити на них змогли компанії Medtronic, Abbott та C8 MediSensor – основні виробники таких пристроїв. Три найбільшими сегментами в аналізований період, як припускають в IHS, залишаться сегменти медичних датчиків і пристроїв, пристроїв для підтримки фізичної форми та здоров'я, а також пристроїв для отримання інформації та розваг.

Аналітики розглядають різні сценарії розвитку даних сегментів і не виключають, що до 2016 р. останній сегмент займатиме найбільшу частину ринку – 38% від загальної виручки. Цей прогноз базується на припущенні про високі темпи зростання ринку "розумних" годинників та окулярів. При іншому розкладі найбільшим сегментом може залишитися сегмент медичних датчиків і пристроїв, тоді як сегмент пристроїв для підтримки фізичної форми і здоров'я займатиме друге місце за обсягом виручки, а сегмент пристроїв для отримання інформації та розваг - третє місце.

Найбільшим споживачем електроніки, що носиться, є США, і в аналізований період це не зміниться, повідомляють в IHS. Європа, як очікується, до 2016 р. займатиме друге місце по споживанню, головним чином завдяки зростанню попиту у сфері охорони здоров'я. Одним із найбільших ринків також залишиться Японія, де переважно попит буде на пристрої для розваг.

Інші цікаві новини:

▪ Infineon розпочав виробництво NAND-пам'яті ємністю 512 Мбіт.

▪ Вбудований в автомобіль алкотестер заблокує двигун

▪ Microsoft блокує встановлення Linux на свої планшети

▪ Комп'ютер-моноблок HP EliteOne 800 AiO G5 із захистом від підгляду

▪ Надпотужний лазер на діамантах

Стрічка новин науки та техніки, новинок електроніки

 

Цікаві матеріали Безкоштовної технічної бібліотеки:

▪ Розділ сайту Передача даних. Добірка статей

▪ стаття Класифікація основних форм діяльності. Основи безпечної життєдіяльності

▪ стаття Коли завершився льодовиковий період? Детальна відповідь

▪ стаття Дубровник часниковий. Легенди, вирощування, способи застосування

▪ стаття Простий вимикач освітлення для ванної кімнати Енциклопедія радіоелектроніки та електротехніки

▪ стаття Чай + молоко = чорнило. Секрет фокусу

Залишіть свій коментар до цієї статті:

ім'я:


E-mail (не обов'язково):


коментар:

All languages ​​of this page

Головна сторінка | Бібліотека | Статті | Карта сайту | Відгуки про сайт

www.diagram.com.ua

www.diagram.com.ua
2000-2024