Меню English Ukrainian російська Головна

Безкоштовна технічна бібліотека для любителів та професіоналів Безкоштовна технічна бібліотека


Електрик у будинку

Безкоштовна бібліотека / Довідник / Електрик у будинку

Електрик у будинку

В.А.Волков

Основи побутової електротехніки Можливі несправності електропроводки. Корисні поради щодо вибору та прийомів роботи з інструментами.

1. Звідки приходить електрострум?

2. Вибір та заміна електроламп розжарювання

3. Вилки штепсельні електричні

4. Настінний світильник ванної кімнати та туалету

5. Дефекти прихованої електропроводки

6. Пробники

7. Ножі монтерські для електриків

8. Кусачки

9. Викрутка

Вперед (Звідки приходить електрострум?)

 


 

Дивіться також: Статті для електрика

Статті для електрика; схеми для електрика, описи для електрика: статті 853

Нормативна документація для електрика: 471 стаття

 


 

Останні новини науки та техніки, новинки електроніки:

Час на природі сприймається інакше 06.04.2024

У сучасному світі, насиченому технологіями та швидким темпом життя, сприйняття часу відіграє ключову роль у нашому щоденному досвіді. Однак нові дослідження вчених виявили, що наше сприйняття часу може суттєво змінюватися в залежності від навколишнього середовища. Особливо помітно цей вплив має природа. Дослідження під керівництвом психолога Рікардо Коррейя з Університету Турку у Фінляндії виявило цікавий зв'язок між нашим сприйняттям часу та перебуванням у природному середовищі. Вчені з'ясували, що час здається нам текти повільніше, коли ми знаходимося на свіжому повітрі далеко від міської суєти. Прогулянки сільською місцевістю або час, проведений у зелених парках, створюють відчуття, що час збільшується. Цей ефект природи поширюється як на поточні моменти, а й у наше сприйняття минулого і майбутнього. Завдяки контакту з природою ми стаємо менш схильними до миттєвого задоволення, віддаючи перевагу довгостроковим цілям. Чому ж природа ...>>

Гоночна версія електромобіля Hyundai Ioniq 5 06.04.2024

Розвиток технологій електромобілів ставить перед автомобільною індустрією нові виклики та перспективи. У свою чергу світ гоночного спорту також зазнає змін, вступаючи в нову еру з виходом на трасу електричних гоночних автомобілів. Одним із яскравих прикладів такого розвитку є гоночна версія електромобіля Hyundai Ioniq 5, представлена ​​компанією Hyundai Motor Company. Hyundai Motor Company представила гоночну версію свого електромобіля Ioniq 5, який став частиною офіційних тренувальних заїздів для команд, які готуються до грандіозного заходу – Hyundai N Festival з моторспорту. Цей новий гоночний автомобіль, названий Ioniq 5 N eN1 Cup, обіцяє внести суттєві зміни у світ гоночних змагань. Гоночний автомобіль Ioniq 5 N eN1 Cup використовує ту ж передову технологію електроживлення, що й серійна версія Ioniq 5 N, але з покращеними характеристиками та спеціальними доробками для трасових перегонів. Він оснащений потужним електричним двигуном та ефе ...>>

ДНК із клітин шкіри для створення яйцеклітин 05.04.2024

Безпліддя є серйозною проблемою, яка стикається з багатьма парами по всьому світу. Однією з найпоширеніших причин безпліддя є пошкодження або деградація яйцеклітин. У такому контексті дослідники по всьому світу працюють над методами, які могли б допомогти парам, які зіткнулися з цією проблемою. Одним із останніх досягнень у цій галузі є використання ДНК із клітин шкіри для створення яйцеклітин. Дослідники з університету Орегонського заявили про створення революційного методу, який може допомогти парі з проблемами безпліддя. Вони розробили процедуру, що дозволяє використовувати ДНК із клітин шкіри для формування функціональних яйцеклітин. Представники команди OHSU провели ряд експериментів на мишах, де їм вдалося замінити ядра яйцеклітин клітинами шкіри і в результаті отримати гаплоїдні клітини, що важко відрізняються від природних яйцеклітин. Даний метод передбачає заміну ядер яйцеклітин донорськими клітинами шкіри, що відкриває нові перспективи в галузі репродуктів. ...>>

Випадкова новина з Архіву

Високоентропійні сплави для нових надпровідників 16.01.2021

Дослідники з Токійського столичного університету розробили новий надпровідник з високоентропійного сплаву, використовуючи великі дані про прості надпровідні речовини з певною кристалічною структурою. Відомо, що високоентропійні сплави зберігають надпровідні характеристики до надзвичайно високих тисків. Новий надпровідник Co0.2Ni0.1Cu0.1Rh0.3Ir0.3Zr2 має надпровідний перехід при 8K, що є відносно високою температурою для сплавів. Підхід команди може бути застосований для відкриття нових надпровідних матеріалів з конкретними бажаними властивостями.

Пройшло більше ста років з моменту відкриття надпровідності, коли було виявлено, що деякі матеріали раптово виявляють мінімальний опір електричним струмам нижче температури переходу. У міру того, як ми вивчаємо способи усунення втрат енергії, спосіб значного скорочення втрат при передачі електроенергії є захоплюючою перспективою. Але широке використання надпровідності стримується вимогами надпровідників, що існують, особливо необхідними низькими температурами. Вченим потрібен спосіб відкривати нові надпровідні матеріали без грубих спроб і помилок і налаштовувати ключові властивості.

Команда, очолювана доцентом Йошиказу Мідзугуті ​​з Токійського столичного університету, створила "платформу для відкриттів", яка вже призвела до створення багатьох нових надпровідних речовин. Їх метод ґрунтується на високоентропійних сплавах, де певні позиції у простих кристалічних структурах можуть бути зайняті п'ятьма або більше елементами. Після нанесення на термостійкі матеріали та медичні пристрої було виявлено, що деякі високоентропійні сплави мають надпровідні властивості з деякими винятковими характеристиками, зокрема збереженням нульового питомого опору при екстремальних тисках. Команда вивчає бази даних матеріалів та передові дослідження та знаходить ряд надпровідних матеріалів із загальною кристалічною структурою, але з різними елементами у певних місцях. Потім вони змішують і створюють структуру, що містить багато цих елементів; по всьому кристалу ці "вузли високоентропійних сплавів" зайняті одним із змішаних елементів. Їм вже вдалося створити високоентропійні варіанти шаруватих надпровідників сульфіду вісмуту та телуридних сполук із кристалічною структурою хлориду натрію.

Вчені зосередилися на структурі алюмінію міді (CuAl2). З'єднання, що поєднують елемент перехідного металу (Tr) і цирконій (Zr) у TrZr2 з цією структурою, як відомо, є надпровідними, де Tr може бути Sc, Fe, Co, Ni, Cu, Ga, Rh, Pd, Ta або Ir. Команда об'єднала "коктейль" з цих елементів за допомогою дугової плавки, щоб створити нове з'єднання типу високоентропійного сплаву, Co0.2Ni0.1Cu0.1Rh0.3Ir0.3Zr2, яке показало надпровідні властивості. Вони розглянули як питомий опір, так і електронну теплоємність, кількість енергії, що використовується електронами в матеріалі для підвищення температури, і визначили температуру переходу 8,0 К. Це не тільки відносно високе значення для надпровідника типу високоентропійного сплаву, вони підтвердили, що цей матеріал має ознаками "об'ємної" надпровідності.

Найбільш захоплюючим аспектом є широкий спектр інших перехідних металів і співвідношень, які можна спробувати і налаштувати для досягнення вищих температур переходу та інших бажаних властивостей, і все це без зміни основної кристалічної структури. Команда сподівається, що їхній успіх призведе до більшої кількості відкриттів нових надпровідників, заснованих на високоентропійних сплавах у найближчому майбутньому.

Інші цікаві новини:

▪ Супертелескоп Афіна та його завдання

▪ Китай заборонив криптовалюту

▪ Дисплейний контролер ELSA Datapath FX4

▪ Створено надміцну форму срібла

▪ Чорний азот, аналог графену

Стрічка новин науки та техніки, новинок електроніки

 

Цікаві матеріали Безкоштовної технічної бібліотеки:

▪ розділ сайту Радіоаматор-конструктор. Добірка статей

▪ стаття Ми орали! Крилатий вислів

▪ стаття Чому Літня Олімпіада 1956 року проходила не лише у Мельбурні, а й у Стокгольмі? Детальна відповідь

▪ стаття Півострів Юкатан. Диво природи

▪ стаття Нові антенні підсилювачі. Енциклопедія радіоелектроніки та електротехніки

▪ стаття Електричні мікродвигуни. Енциклопедія радіоелектроніки та електротехніки


All languages ​​of this page

Головна сторінка | Бібліотека | Статті | Карта сайту | Відгуки про сайт

www.diagram.com.ua

www.diagram.com.ua
2000-2024